رژیم اسموتی چیست؟

توسط مینا صیادی
964 مشاهده

اگر قصد کاهش وزن داشته باشید، احتمالا هر روز در باشگاه ورزشی یا دورهمی دوستانه‌ خود با رژیم‌های مختلفی مانند رژیم ملل مختلف چون رژیم کانادایی یا رژیم سوئدی و ده‌ها رژیم لاغری دیگر آشنا می‌شوید.

این رژیم که به تازگی توسط فردی به نام درو سگوتاس ابداع شده، لاغری آسان و سریع را تنها با جایگزین کردن نوشیدنی وعده می‌دهد. این رژیم را به نام‌های متعدد و مختلفی چون رژیم اسموتی اسلیم، رژیم اسموتی سبز و رژیم لاغری اسموتی سبز می‌شناسند.

اما آیا واقعا این رژیم آنقدر که درباره‌اش صحبت می‌شود، مفید است؟ آیا این رژیم هیچگونه عوارض جانبی ندارد؟ در ادامه به این سوال‌ها پاسخ خواهیم داد.

رژیم اسموتی

در این رژیم چه باید خورد؟

به گفته متخصصان تغذیه، این وجه از این رژیم که با افزایش مصرف میوه و سبزی همراه است، بخش مثبت این رژیم به شمار می‌رود اما نباید نکات ویژه و مهم دیگری چون مصرف سایر مواد غذایی مغذی و ویتامین‌های مهم مانند پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و … برای بدن را فراموش کرد.

مواد مصرفی در نوشیدنی‌ها معمولا شامل میوه‌ها و سبزیجات تازه‌ای هستند که با برخی پروتئین‌ها و چربی‌های سالم مخلوط شده‌اند.

رژیم اسموتی چند روزه است؟

رژیم اسموتی ۱۲ روزه، ، رژیم ده روزه اسموتی های سبز، رژیم یک هفته‌ای اسموتی و … دوره‌های مختلفی هستند که افراد بر اساس تجربه رژیم اسموتی خود، زمان مناسب را بر اساس شرایط شخصی خود برمی‌گزینند.

رژیم اسموتی و سم‌زدایی

بسیاری از افراد این رژیم را با رژیم دتاکس یا همان رژیم سم‌زدایی اشتباه می‌گیرند زیرا در هر دو این رژیم‌ها، آب میوه جزو ارکان اصلی رژیم است.

اما این دو در عین شباهت در سم‌زدایی از بدن به کمک آب میوه، در یک مورد با یکدیگر فرق دارند.

در رژیم دتاکس شما به جای هر ۳ وعده غذایی خود، آب دتاکس جایگزین می‌کنید اما در این رژیم شما ۲ وعده غذایی آب میوه و ۱ وعده جامد به همراه میان‌وعده‌های سالم و جامد مصرف می‌کنید.

رژیم اسموتی سبز

مزایا و معایب رژیم اسموتی

مزایا

·       مصرف بالا میوه و سبزیجات

·       کم شدن کالری ورودی و برقراری تعادل انرژی منفی

·       دارای لیست خرید مشخص برای مصرف کنترل شده مواد غذایی

معایب

·       محدود بودن و شامل نبودن همه مواد مغذی لازم بدن

·       قند بالا و شامل میوه‌های مضر برای دیابتی‌ها

·        روند زمان‌بر آماده‌سازی نوشیدنی‌ها

·       پایدار نبودن و قابل برگشت

نتیجه‌گیری

مانند هر رژیم غذایی دیگری، این رژیم نیز مزایا و معایب خود را دارد. شاید به عنوان یک رژیم موقت برای دوره زمانی کوتاه یا به عنوان رژیم شوک، در کنار یک رژیم مکمل اصلی بتواند رژیم لاغری شما را تسریع بخشد اما قطعا نمی‌تواند به عنوان رژیم اصلی لاغری شما قرار بگیرد.زیرا رژیم‌های این چنینی ممکن است در کوتاه مدت بازتاب چندان بدی روی بدن نداشته باشند اما در طولانی مدت می‌توانند آثار مخربی برای بدن به بار بیاورند و نه تنها شما را با بازگشت وزن مواجه کنند، بلکه با عوارض بسیاری برای بدن همراه می‌شوند. بنابراین بهتر است به دنبال یک روش قطعی، سالم و بی‌بازگشت برای لاغری خود باشید.

منبع:

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data