خواص دارویی قارچ در پیشگیری از سرطان پروستات

توسط admin
727 مشاهده

خواص دارویی قارچ طبق تحقیقات گسترده‌ای در سال‌های اخیر مشخص شده است. هر ساله نیز محققان زیادی با پژوهش بر روی این ماده‌ی غذایی، بیشتر به تاثیرات شگفت‌انگیز آن پی می‌برند. در سال‌های اخیر پژوهشگران ژاپنی دریافته‌اند که یکی از خواص قارچ پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات است. این تحقیقات بر روی ۳۶ هزار مرد انجام شد. به طوری که با پیگیری سبک زندگی و عادات غذایی آن‌ها طی ۲۴ سال، این نتیجه به دست آمد. سرطان پروستات یکی از بیماری‌های شایع در بین مردان در سال‌های اخیر بوده است.

  • سرطان پروستات در مردان و مشکلات ناشی از آن
  • آیا قارچ از سرطان پروستات پیشگیری می‌کند؟
  • خواص دارویی قارچ در پیشگیری از سرطان پروستات
  • قارچ حاوی چه مواد مغذی است؟
  • سایر خواص قارچ در سلامت بدن
خواص دارویی قارچ طبق تحقیقات گسترده‌ای در سال‌های اخیر مشخص شده است

سرطان پروستات در مردان و مشکلات ناشی از آن

سرطان پروستات باعث افزایش وزن غده‌ی پروستات در مردان می‌شود. این بیماری ارتباط نزدیکی با افزایش سن و تغذیه‌ی مردان دارد. سرطان پروستان یک بیماری غیرتهاجمی است. به این معنا که ممکن است مردان مبتلا تا سال‌ها آن را با خود همراه داشته باشند، اما هیچ علامتی از آن را مشاهده نکنند.
این بیماری باعث بروز مشکلات جنسی، ادراری و درد در مردان می‌شود. به دلیل اینکه غده‌ی پروستات در پایین مثانه قرار دارد، با متورم شدن و بزرگ شدن آن، راه خروج ادرار را مسدود می‌کند. از این‌رو مردانی که به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند، با تکرر ادرار روبه‌رو هستند. اما خروج ادرار در آن‌ها آهسته و به کندی انجام می‌شود. یکی دیگر از علائم این بیماری، خونریزی و احساس درد شدید در زمان دفع ادرار است.
افراد بالای ۴۰ سال حداقل باید یک بار آزمایش مربوط به پروستات را انجام دهند. این بیماری بیش‌تر در افراد بالای ۶۵ سال دیده می‌شود. البته شرایط بروز سرطان پروستات از سنین ۵۰ سالگی آغاز می‌شود. به همین دلیل انجام آزمایشات بیشتر در این دهه ضرورت پیدا می‌کند. این در حالیست که داشتن تغذیه‌ی سالم و مصرف قارچ در دوران جوانی و میانسالی از سرطان پروستات در سالمندی پیشگیری می‌کند.

سرطان پروستات باعث افزایش وزن غده‌ی پروستات در مردان می‌شود. این بیماری ارتباط نزدیکی با افزایش سن و تغذیه‌ی مردان دارد. سرطان پروستان یک بیماری غیرتهاجمی است. به این معنا که ممکن است مردان مبتلا تا سال‌ها آن را با خود همراه داشته باشند، اما هیچ علامتی از آن را مشاهده نکنند.

آیا قارچ از سرطان پروستات پیشگیری می‌کند؟

براساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققان ژاپنی در دانشگاه توکیو، مردانی که در هفته حداقل یک بار قارچ مصرف می‌کنند، ۸ درصد احتمال ابتلا به سرطان پروستات در آن‌ها کمتر می‌شود. هر چه میزان مصرف قارچ در مردان بیشتر می‌شود، احتمال ابتلا به سرطان در آن‌ها کاهش می‌یابد. به طوری که مردانی که در هفته ۳ بار یا بیشتر قارچ مصرف می‌کنند، احتمال ابتلا به سرطان پروستات در آن‌ها تا ۱۷ درصد کمتر می‌شود.

خواص دارویی قارچ در پیشگیری از سرطان پروستات

آنچه باعث می‌شود تا قارچ به یک ماده‌ی غذایی مؤثر در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات تبدیل شود، وجود آنتی‌اکسیدان‌های فراوان‌ در این ماده‌ی غذایی است. در قارچ مقدار زیادی از انواع آنتی‌اکسیدان از جمله آل‌ار‌گوتیونین و مواد ضدالتهابی وجود دارد. این آنتی‌اکسیدان‌ها تاثیر مواد و عناصر سرطان‌زا بر بدن مردان را کاهش می‌دهد.

آنچه باعث می‌شود تا قارچ به یک ماده‌ی غذایی مؤثر در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات تبدیل شود، وجود آنتی‌اکسیدان‌های فراوان‌ در این ماده‌ی غذایی است.

قارچ حاوی چه مواد مغذی است؟

یکی از خواص دارویی قارچ تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است. میزان پروتئین موجود در قارچ دو برابر سایر سبزیجات و حبوبات است. به طوری که محققان، پروتئین قارچ را با پروتئین موجود در گوشت برابر می‌دانند. ارزش غذایی این خوراکی نیز هم‌ردیف با گوشت است. این در حالیست که قارچ برخلاف گوشت فاقد چربی است. به همین دلیل باعث افزایش کلسترول بد خون نمی‌شود.
مردانی که روزانه ۱۰۰ گرم قارچ مصرف کنند، نیاز بدن آن‌ها برای مقابله با بیماری پروستات تأمین می‌شود. در عین حال این ماده‌ی غذایی مفید حاوی مقادیر زیادی از ویتامین C است. قارچ سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کند. گردش خون با مصرف این خوراکی افزایش می‌یابد. با این توضیحات، احتمال ابتلا به سرطان پروستات نیز در مردان کاهش می‌یابد.

۱۰ خوراکی ضد التهاب ؛ دلیل بالا بودن التهاب بدن چیست؟

قارچ یک خوراکی ضدالتهاب است…
خواص دارویی قارچ در پیشگیری از سرطان پروستات در مردان

در قارچ یک ماده‌ی مغذی و مفید به نام بیوفریولید وجود دارد. این ماده‌ی غذایی مانع از افزایش کلسترول بد خون (LDL) و اسیدهای چرب در سلول‌ها می‌شود.

سایر خواص قارچ در سلامت بدن

مزیت‌های مصرف قارچ تنها به پیشگیری از بیماری سرطان پروستات محدود نمی‌شود. بلکه این ماده‌ی غذایی حاوی مقادیر بالایی از ویتامین‌های B1 و B2 است. وجود عناصر معدنی فراوان در قارچ نیز آن را به یک ماده‌ی غذایی مغذی تبدیل کرده است. بدن روزانه به سبزیجات و میوه نیاز دارد که با مصرف قارچ، بخش زیادی از نیاز بدن تأمین می‌شود. وجود مقادیر زیادی از آهن، مس، پتاسیم و فسفر در قارچ، به نیاز بدن پاسخ می‌دهد. در کلاهک قارچ نیز مقدار زیادی فسفر نهفته است.
سایر خواص دارویی قارچ عبارتند از:
۱- پیشگیری از ابتلا به کلسترول خون: در قارچ یک ماده‌ی مغذی و مفید به نام بیوفریولید وجود دارد. این ماده‌ی غذایی مانع از افزایش کلسترول بد خون (LDL) و اسیدهای چرب در سلول‌ها می‌شود.
۲- پیشگیری از پوکی استخوان: به دلیل اینکه قارچ حاوی مقدار زیادی ویتامین D است، به جذب کلسیم در بدن کمک می‌کند. کسانی که روزانه قارچ مصرف می‌کنند، از ابتلا به پوکی استخوان در امان می‌مانند.
۳- تقویت سیستم ایمنی بدن: در قارچ مقدار زیادی کربوهیدرات و آهن وجود دارد. کربوهیدرات موجود در قارچ برای بیماران دیابتی مفید است. همچنین آهن موجود در قارچ مانع از کم خونی می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data