رژیم قارچ چیست؟

توسط مینا صیادی
1056 مشاهده

رژیم قارچ چیست؟

تقریبا بیشتر رژیم‌هایی که می‌شناسیم، توسط متخصصین تغذیه یا مراجع معتبر تغذیه‌ای نوشته شده است. رژیم قارچ اما جزو رژیم‌هایی است که مشخص نیست چه کسی آن را طراحی کرده است. به نظر می‌رسد که این رژیم نیز مانند رژیم‌های سیب یا ۵:۲ از یک منبع نامشخص اینترنتی به وجود آمده و درمدت کوتاهی توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. این رژیم را با نام رژیم M یا M-plan نیز می‌شناسند.

رژیم قارچ چگونه است؟

شما می‌توانید انواع قارچ را در رژیم غذایی خود بیاورید. آنها کم کالری و کم کربوهیدرات هستند و مقدار زیادی فیبر، پتاسیم، ویتامین‌های گروه B، آهن و حتی کمی پروتئین را به شما پیشنهاد می‌کنند. آنها بهترین جایگزین برای نشاسته یا گوشت موجود در رژیم غذایی هستند و با این جایگزینی، میزان کالری دریافتی روزانه‌‌تان را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهید.

دستور رژیم لاغری با قارچ

بسیاری از افراد اساسا این رژیم را با نام رژیم لاغری با قارچ می‌شناسند. اما سوال اینجاست آیا قارچ برای لاغری واقعا مفید است؟ در پاسخ باید گفت که قارچ نیز مانند دیگر صیفی‌جات دارای فیبر بسیار بالا، کربوهیدرات پایین و کالری کمی است که مصرف آن در رژیم لاغری، می‌تواند بسیار مفید واقع شود. به دلیل فیبر بالا به شما برای مدت طولانی احساس سیری می‌دهد و همین باعث می‌شود تا کمتر به سراغ غذاهای پرکالری بروید.

البته برخی خوردن قارچ خام برای لاغری را نیز توصیه می‌کنند. خوردن قارچ خام به شما کمک می‌کند تا کالری ورودی خود را به حداقل برسانید. اگر به خوردن قارچ خام نیز علاقه‌ای ندارید می‌توانید آن را با کمی نمک و فلفل در مقدار کمی روغن زیتون تفت دهید.

اگرچه توصیه می‌‌شود که حتی‌المکان از سرخ کردن و تفت دادن قارچ بپرهیزید و آن را به صورت آب‌پز کنار سبزیجات پخته دیگر میل نمایید تا کمترین میزان چربی به بدن شما برسد.

مزایای رژیم قارچ

·       به سادگی و قابل فهم و اجرا است.

·       سیر کننده و مغذی است. قارچ ها دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی‌ای مانند روی ، ویتامین B3 ، ویتامین B5 ، پتاسیم ، فسفر و آهن هستند و کالری بسیار کمی دارند ، بنابراین آنها یک ماده غذایی مغذی و مفید هستند. در حقیقت، استفاده از قارچ به عنوان جایگزین گوشت یک روش بسیار مناسب برای کاهش حداقل ۴۴ کالری در هر یک فنجان در هر وعده غذایی است.

معایب رژیم قارچ

·       به صورت موضعی لاغر نمی‌کند. برخی از منابع ادعا می‌کنند که قارچ می‌تواند به طرز معجزه‌آسایی شکم و پهلو را لاغر کند. این ادعا هیچ پایه و اساسی ندارد و دروغ محض است. هیچ ماده غذایی هنوز در جهان وجود ندارد که بتواند موضعی شما را لاغر کند!

·       کالری مواد غذایی دیگر شمارش می‌شود. همانطور که می‌دانید این رژیم، به این معنی نیست که شما فقط باید قارچ بخورید بلکه قارچ تبدیل به بخش زیادی از بشقاب روزانه شما می‌شود. این به این معنی است که کالری مواد غذایی دیگر شامل میان‌وعده‌ها و نوشیدنی‌ها و … نیز شمارش می‌شود.

نتیجه‌گیری

همانطور که پیش‌تر گفتیم رژیم قارچ به هیچ‌وجه به معنی تک‌خوری قارچ نیست. که اگر به این صورت بود، به رژیمی بسیار خطرناک تبدیل می‌شد زیرا طبق گفته سازمان غذا و دارو آمریکا، بدن انسان در طول روز به طیف مختلفی از مواد مغذی و ویتامین‌ها احتیاج دارد که در اغلب رژیم‌های تک‌خوری مانند رژیم میوه این مساله رعایت نمی‌شود و به این ترتیب بدن در معرض خطرات جدی‌ای قرار می‌گیرد.

در این رژیم نیز نیاز به کالری‌شماری مانند هر رژیم دیگری امری واجب است زیرا ابتدا باید بدانید که چه مقدار کالری نیاز دارید تا لاغر شوید و بعد به کمک یک اپلیکیشن کالری‌شمار، مانند کرفس، کالری مواد غذایی را شناخته و محاسبه کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data