چربی ناشی از اضافه‌ وزن کجای بدن قرار میگیرد؟

توسط نیوشا فخار
186 مشاهده

این اسکن ام‌آر‌آی، تصویر واضح‌تری از جزییات آثار اضافه وزن بر بدن به شما نشان می‌دهد.

هر دو تصویر خانم هستند. یکی با وزن ۱۲۰ کیلوگرم و دیگری ۶۰ کیلوگرم. رنگ قرمز برای ماهیچه‌ها، سفید برای استخوان‌ها، سیاه برای اعضا و زرد چربی‌ها را نشان می‌دهد. همان‌طور که می‌بینید چربی فقط زیر پوست نیست، بلکه در قسمت‌های داخلی بدن هم دیده می‌شود که به آن چربی احشایی (یا چربی شکمی) می‌گویند. و این چربی مشکلات زیر را به وجود می‌آورد:

⁦⁩بزرگ شدن قلب:

به خاطر اضافه وزن زیاد، قلب خانم سمت چپ بزرگتر شده چون مجبور به کار بیشتر بوده تا بتواند خون را به تمام قسمتهای بدن برساند. به همین خاطر احتمالاً این خانم مشکل فشار خون دارد و همچنین احتمال بروز حمله قلبی و حتی مرگ ناگهانی هم برایش بالاتر از افراد عادی است.

⁦⁩سر درد:

اطراف گردن چربی دیده می‌شود. این میتواند باعث درد، عدم تحرک، سردرد، خر و پف کردن و آپنه خواب شود.

⁦⁩ضعیف شدن گوارش:

اطراف ارگانهای بدن خانم سمت چپ چربی به وضوح دیده می‌شود. کل سیستم گوارش او تحت فشار هستند و این باعث میشود نتواند به خوبی عمل هضم را انجام دهد.

⁦⁩ورم کردن مفاصل:

وزن بالای او فشار زیادی روی لگن، زانوها و قوزک‌های پای او می‌آورد. به وضوح میبینید که زانوهای او در کنار چربی زیاد چگونه فشرده شده‌اند. ریسک ورم و التهاب مفاصل برای او بسیار بالاست.

⁦⁩نفس نفس زدن:

چربی که به سمت قفسه سینه او فشار می‌آورد باعث میشود ریه‌های او فشرده شود و باعث شود هنگام ایستادن یا دراز کشیدن نفس کم بیاورد. به همین خاطر احتمالاً بیشتر مواقع احساس خستگی و کسالت می‌کند.

درد زیاد:

به شانه‌های خانم سمت چپ نگاه کنید‌ که چگونه به سمت خارج فشرده شده‌اند، ممکن است شانه‌های او به درستی کار نکنند. قوزک پای او هم در اثر اضافه وزن زیاد به سمت داخل رفته و هنگام انجام بعضی حرکات باعث درد خانم می‌شود. به نحوه رشد ماهیچه‌های او در پاهایش توجه کنید، مثلاً در قسمت رانها، ماهیچه بزرگ و توده‌ای وجود دارند که انعطاف پذیر نیستند و باعث بروز عدم تعادل و احتمالاً درد پشت می‌شوند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data