خصوصیات افراد لاغر | چرا بعضی از افراد همیشه لاغرند؟

توسط admin
3487 مشاهده

شاید در اطراف شما کسانی باشند که هیچ‌گاه رنگ سالن ورزشی را به چشم ندیده‌اند و هر چقدر هم بخواهند غذا می‌خورند. اما قسمت جالب ماجرا آنجاست که این افراد اصلاً چاق نمی‌شوند. همیشه فرم بدنشان یکدست و یکسان است. شاید برایتان سوال باشد این افراد چرا اینطور هستند؟ چرا چاق نمی‌شوند؟ خصوصیات افراد لاغر چیست؟ آیا لاغری آن‌ها دلیل خاصی دارد؟

در ادامه همه این سوالات شما را پاسخ می‌دهیم.

چرا برخی از افراد همیشه لاغر هستند؟

لاغری یا چاقی دلایل زیادی دارد. مهم‌ترین دلیل و شاید خصوصیات افراد لاغر عبارت است از:

بالا بودن متابولیسم بدن

یکی از دلایل لاغری برخی از افراد علی رغم خورد و خوراک زیاد، بالا بودن متابولیسم بدنشان است. در بدن این افراد باکتری‌هایی وجود دارد که میزان چربی اضافه را می‌سوزاند. شاید بگویید آن‌ها که نه ورزش می‌کنند و فعالیت بدنی سنگینی دارند، پس چطور متابولیسم بدنشان بالاست؟

این افراد حتی زمانی که در حال خواب هستند، بدنشان در حال سوخت و ساز کالری است. حتی اگر مقدار زیادی غذا بخورند، به دلیل بالا بودن متابولیسم بدن، خیلی چاق نمی‌شوند. براساس تحقیقاتی که توسط انجمن ورزشی آمریکا در سال ۲۰۱۰ بر روی این افراد صورت گرفت، مشخص شد که بدن آن‌ها نسبت به دیگران ۵۰ درصد متابولیسم بیشتری دارد. به طوری که قادرند در طی روز بیش از ۳ هزار کالری را بسوزانند.

خصوصیات افراد لاغر عبارت است

داشتن فعالیت‌های زیاد غیرورزشی

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد اینست که فکر می‌کنند فقط ورزش است که باعث لاغری می‌شود. در حالی که کالری‌سوزی با هر نوع فعالیت بدنی رخ می‌دهد. بعضی از افراد لاغر تحرک بدنی بالایی دارند. ممکن است فرد یک زن خانه‌دار باشد. اما چون در طی روز کارهای زیادی را در خانه انجام می‌دهد و مدام در حال راه رفتن در خانه است، متابولیسم بدنش همانند یک فرد ورزشکار بالا برود.

به طور کلی راه رفتن، ایستادن و حرکات جسمی همانند فعالیت‌های ورزشی مثل پیاده‌روی در لاغر شدن تاثیر زیادی دارند. پس به لاغری برخی از افراد پرخور مشکوک نشوید!

دلایل ژنتیکی لاغری برخی از افراد

یکی از دلایل لاغر ماندن برخی از افراد لاغر، عامل وراثتی و ژنتیک است. آرایش بیولوژیکی در بدن تاثیر زیادی در چاقی و لاغری دارد. برخی از افراد علی رغم اشتهای زیادی که دارند، همیشه لاغرند. زیرا بدن آن‌ها به دلیل عوامل ژنتیکی متابولیسم بالایی دارد. سوخت و ساز بدن به دلیل وراثت می‌تواند از چاقی آن‌ها پیشگیری کند.

مزاج و طبع هم در لاغری مؤثر است

یکی دیگر از دلایل چاق شدن برخی از افراد داشتن مزاج سرد و تر است. این افراد به دلیل نداشتن گرما در بدن، متابولیسم پایینی دارند. بلغمی‌ها در این گروه می‌گنجند. در مقابل افرادی که مزاج گرم دارند، به دلیل اینکه بدنشان گرم است و انرژی زیادی در طی روز تولید می‌شود، بنابراین شانس بیشتری برای لاغری دارند.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود افرادی که مزاج سرد دارند، غذاهای گرم و ادویه تند مصرف کنند. زیرا سوخت و ساز بدنشان با این رژیم غذایی افزایش می‌یابد.

یکی از مهم‌ترین خصوصیات افراد لاغر داشتن بدنی قوی است

خصوصیات افراد لاغر

حالا که از دلایل لاغر ماندن برخی از افراد خوش اشتها و کم فعالیت صحبت کردیم، خوب است خصوصیات جسمی افراد لاغر را هم بدانید.

افراد لاغر عضلات قوی و خالص دارند

یکی از خصوصیات برجسته بسیاری از افراد لاغر داشتن عضلات خالص و قوی است. جالب است وقتی میزان عضلات در بدن افزایش یابد، سوخت و ساز هم بالاتر می‌رود. به گفته متخصصان تغذیه، وجود عضلات قوی در بدن، میزان سوخت و ساز را تا ۱۵ درصد افزایش می‌دهد.

داشتن بدن قدرتمند

یکی از مهم‌ترین خصوصیات افراد لاغر داشتن بدنی قوی است. اگرچه آن‌ها استخوانی و لاغر به نظر می‌رسند، اما جالب است بدانید قدرت بدنی‌شان نسبت به افراد چاق خیلی بیشتر است.

آنچه در مورد خصوصیات افراد لاغر گفته شد

سخن پایانی

آنچه در مورد خصوصیات افراد لاغر گفته شد، ثابت و همیشگی نیست. اما دوام زیادی دارد. برخی از افراد ممکن است تا سال‌های زیادی لاغر بمانند. اما بعد از مدتی چاق شوند. متابولیسم بدن ممکن است در اثر تغییر عادات غذایی و سبک زندگی تغییر کند. بنابراین افرادی که همیشه در لاغر بودن خوش شانس بوده‌اند، ممکن است در معرض چاقی قرار بگیرند. پس نباید فکر کنید اگر حالا لاغرید دیگر هیچوقت چاق نمی‌شوید.

از سوی دیگر افراد لاغر نباید گول ظاهر را بخورند. لاغری همیشه به معنای سلامتی بدن نیست. این افراد هم در معرض ابتلا به دیابت، کلسترول خون، بیماری‌های قلبی و کلیوی هستند. پس نباید با غره شدن به اینکه چاق نمی‌شوند، رژیم غذایی سالم نداشته باشند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data