اختلاف وزن در زمان پریود

توسط admin
26687 مشاهده

فقط شما تنها نیستید. همه‌ی خانم‌ها دارای مشکل اختلاف وزن در زمان پریود هستند. خبر بد این است که حتی اگر رژیم غذایی مناسب داشته باشید یا به اندازه ی کافی ورزش کنید باز هم دچار این مشکل خواهید شد پس خود را سرزنش نکنید. این موضوع امری کاملا طبیعیست. درست است. دوران پریود برای شما شروع یک ضدحال اساسی است. سعی کنید رژیم غذایی خود را کنار نگذارید و به برنامه ی ورزشی خود ادامه دهید. نگران عددی که در این دوره، ترازو به شما نشان میدهد نباشید.

آیا در زمان پریود وزن بالا میرود؟

سوالی که بسیار پرسیده میشود این است که آیا در زمان پریود وزن بالا میرود؟ یا تمام این اتفاقات مربوط به قبل آن است؟ اختلاف وزن در زمان پریود از قبل از آن شروع شده و تا روز آخر ادامه پیدا میکند. در ادامه به علت‌های آن اشاره خواهیم کرد.

اختلاف وزن در زمان پریود
دلایل افزایش وزن در دوران پریود

آیا قبل از پریود وزن افزایش می یابد؟

بله دقیقا. هورمون پروژسترون از قبل از پریود در بدن زیاد شده و باعث تجمع مایعات در بدن میشود. این تجمع مایعات موجب مشکلاتی نظیر افزایش وزن در میان تنه و پف کردن بدن خواهد شد. لازم به ذکر است این مشکلات پس از اتمام قاعدگی حل شده و بدن به حالت اولیه بازمیگردد. در ادامه‌ی مقاله دلایل چاق شدن را بیشتر و عمیقتر مورد بررسی قرار میدهیم.

علل چاق شدن قبل از پریود و در طول این دوره

بدیهی است که مهمترین دلیل چاق شدن قبل از پریود و حتی در طول پریود، نوسانات هورمونی است. این نوسانات باعث حبس شدن مایعات در بدن میشوند که بیشترین مقدار آن در اولین روز قاعدگی اتفاق می افتد. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که نوشیدن آب زیاد موجب کم شدن حجم مایعات در بدن میشود. هرچه بیشتر آب بنوشید تخلیه مایعات بدن ساده تر شده و بدن از حالت پف کرده خارج میشود.

اختلاف وزن در زمان پریود
نگران افزایش وزن در دوران قاعدگی نباشید

یکی دیگر از علت‌های اختلاف وزن در زمان پریود، زیاد شدن اشتهاست. این افزایش اشتها به دلیل زیاد شدن هورمون پروژسترون است . دقیقا مانند دوران بارداری که پروژسترون در بدن زن باردار افزایش یافته و اشتهای او به طرز عجیبی بالا میرود. تحقیقات ثابت کرده اکثر خانم‌ها در این دوران تنقلات و شیرینی بیشتری میخورند و تنها دلیل آن هم همین افزایش اشتهاست. دلیل مصرف شکلات و شیرینی قطعا نیاز روانی ما نیست. بلکه علت این است که این موارد قابل دسترس‌تر هستند و راحتتر میتوان به آنها رسید.

از علت‌های دیگر چاق شدن قبل از پریود، کنار گذاشتن ورزش است. در این دوره انگیزه به ورزش کردن تا حد بسیاری کاهش یافته و خستگی و بی‌حوصلگی به شدت نمایان میشود. میل به باشگاه رفتن در این دوره در خانم‌ها کاهش می‌یابد. افزایش اشتها و از طرفی کنار گذاشتن ورزش، عامل اصلی اختلاف وزن در زمان پریود است.

اگر میخواهید که افزایش وزن نداشته باشید و سیستم بدنتان به هم نریزد باید جلوی این امر را بگیرید. سعی کنید ورزش کنید. اگر برای ورزش به باشگاه میروید خود را مجاب کنید که اینکار را ادامه دهید. ورزش کردن دردهای شما در این دوره را به حداقل میرساند. حتی میتوانید در خانه تمرینات ساده‌تر را انجام دهید.

یکی دیگر از مشکلاتی که در این دوره پدید می آید، نفخ و مشکلات گوارشی است. تغییرات هورمونی باعث نفخ میشوند. البته بعد از اتمام دوره‌ی قاعدگی این مشکلات نیز پابان می‌یابند. اگر در دوره‌ی پریود یا قبل از آن با اینگونه مشکلات دست و پنجه نرم میکنید به شما توصیه میکنیم که آب فراوان مصرف کنید. قبل‌تر هم ذکر شد که نوشیدن آب در این دوره التیام بخش است. جدا از این موضوع، برای همه واضح است که ورزش و تحرک نیز به نفخ شکم و یبوست کمک بزرگی میکند.

آیا در زمان پریود وزن بالا میرود؟
علل چاق شدن قبل از پریود

افزایش وزن در دوران قاعدگی چقدر است؟

پس تا الان متوجه شدیم که نباید نگران افزایش وزنمان در دوره‌ی پریود باشیم. اما واقعا افزایش وزن در دوران قاعدگی چقدر است؟ این افزایش وزن به طور معمول بین نیم تا یک و نیم کیلوگرم است. ولی در صورتی که بیشتر از این مقدار معمول افزایش وزن داشته باشید، به این معنیست که بدنتان آب زیادی در خود نگه داشته پس احتمالا مشکل از غدد درون‌ریز یا کلیه‌های شما میباشد که حتما باید توسط پزشک ویزیت شوید.

بهترین زمان وزن کردن چه زمانی است؟

درست است که ترازو برای وزن کردن است اما این را نیز در نظر بگیرید که گاهی به شما دروغ میگوید. باید بهترین زمان برای وزن کردن خود را پیدا کنید. پیشنهاد میشود هر هفته در یک روز و  ساعت به خصوص و با یک لباس خاص خود را وزن کنید. اما بدترین زمان‌ها برای وزن کردن چه زمانی هستند؟ درست قبل از خواب، بلافاصله بعد از خوردن غذا، بلافاصله بعد از ورزش کردن، بعد از زایمان و در دوران قاعدگی. در این زمان‌ها خود را وزن نکنید چرا که به عددی صحیح نخواهید رسید.

پیشنهاد میشود خود را به صورت هفتگی و به طور مرتب وزن کنید و وزن خود را یادداشت کنید اما در اینکار وسواس بیش از حد نشان ندهید. بهترین زمان برای وزن کردن، اول صبح و بعد از رفتن به سرویس بهداشتی است. این کار را روز اول هفته انجام دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data