طرز تهیه ماست موسیر کارخانه ای در خانه

توسط admin
1741 مشاهده

ماست موسیر نوعی چاشنی مخصوص است که در گذشته به روش‌های محلی تهیه می‌شد. اما اکنون نوع صنعتی آن در بازار موجود است. ماست موسیری که در بازار تهیه می‌کنید، ممکن است با ذائقه شما مناسب نباشد. یا شاید هم بخواهید این چاشنی را با سلیقه خودتان در منزل تهیه کنید. این مطلب کرفس به طرز تهیه ماست موسیر کارخانه ای می‌پردازد. پس آن را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: فواید خوردن ماست در صبحانه

مواد لازم برای ماست موسیر ساده

  • ماست: دو کیلو
  • موسیره تازه یا خشک شده: نصف فنجان
  • نمک و فلفل سیاه: به مقدار کافی
  • پودر نعناع، پونه، کرفس کوهی و شوید: به اندازه دو قاشق غذاخوری

برای طرز تهیه ماست موسیر رستورانی به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه ماست موسیر شوشتری

مرحله اول: درست کردن ماست چکیده

اگر ماست موسیر کارخانه ای خیلی خوشمزه به نظر می‌آید، به دلیل استفاده از ماست چکیده است. اگر ماست شل و آبکی یا ترش مزه باشد، ماست موسیر شما خیلی خوش طعم نمی‌شود. بنابراین ماست به اندازه ۲ کیلوگرم را داخل یک کیسه نخی تمیز بریزید. سپس کیسه را از جایی آویزان کنید و زیر آن یک ظرف قرار دهید.

همچنین می‌توانید یک آبکش را روی قابلمه قرار دهید. سپس کیسه حاوی ماست را در داخل آبکش بگذارید. به مدت ۴-۵ ساعت صبر کنید. آب ماست به تدریج گرفته می‌شود و از طریق آبکش به داخل قابلمه می‌رود. البته آب ماست را هم دور نریزید. زیرا حاوی پروتئین زیادی است و بعدا آن را میل کنید. در حال شما فقط به ماست سفت شده داخل کیسه نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سس مایونز خانگی با تخم‌مرغ و ماست

مرحله دوم: آماده کردن موسیر

برای طرز تهیه ماست موسیر کارخانه ای باید به از موسیری استفاده کنید که تندی آن از بین رفته باشد. موسیر خشک همین خاصیت را دارد. موسیر تازه تند است و باید آن را بپزید. سپس برای مدت چند روز در آب سرد قرار دهید و آب را عوض کنید تا تندی آن گرفته شود.

موسیر نرم تازه را که تندی آن گرفته شده است، داخل میکسر بریزید تا پوره شود. اگر از موسیر خشک استفاده می‌کنید، باز هم باید آن را پودر کنید.

طرز تهیه ماست موسیر رستورانی

مرحله سوم: ترکیب مواد با هم

بعد از آماده کردن موسیر و ماست چکیده، حالا باید آن‌ها را با هم ترکیب کنید. برای طرز تهیه ماست موسیر رستورانی باید به اندازه کافی از پونه کوهی، نمک، فلفل سیاه و کرفس کوهی هم استفاده کنید. البته کار شما در این مرحله تمام نمی‌شود. حالا باید ماست موسیر را داخل یک ظرف سربسته در یخچال قرار دهید. برای یک روز صبر کنید تا ماست و مواد طعم یکدیگر را به خود بگیرند.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ماست میوه ای رژیمی با چند طعم

 نکاتی برای طرز تهیه ماست چکیده موسیر

برای درست کردن ماست موسیر باید به چندین نکته توجه داشته باشید:

  • کرفس کوهی یکی از گیاهان معطری است که در مناطق کوهستانی یافت می‌شود. اگر به این گیاه دسترسی نداشتید، از همان نعناع خشک و پونه خشک استفاده کنید.
  • موسیر خشک باعث جمع شدن آب ماست می‌شود. اما موسیر تازه آب ماست را بیشتر می‌کند. بنابراین اگر قرار است از موسیر تازه استفاده کنید، بهتر است ماست چکیده خیلی سفت باشد.
  • ماست خامه‌ای هم یک گزینه خوب برای طرز تهیه ماست موسیر کارخانه ای است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data