درست کردن چیپس سیب زمینی خانگی

توسط مریم کوهشاری
151 مشاهده

شاید بارها تصمیم به درست کردن چیپس سیب زمینی خانگی گرفته باشید. اما چون با طرز تهیه آن آشنایی نداشته‌اید، به فروشگاه رفته و چیپس بازاری خریداری کرده‌اید. حالا ما قصد داریم در کرفس شما را با چند روش و طرز تهیه چیپس خانگی آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کبه عربی مجلسی

روش اول درست کردن چیپس سیب زمینی خانگی

  • سیب زمینی
  • نمک
  • روغن مایع

میزان مواد به نیاز شما بستگی دارد. حالا برای درست کردن چیپس سیب زمینی به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه چیپس خانگی با فر

مرحله اول: ورقه کردن سیب زمینی

در ابتدا سیب زمینی را پوست بگیرید و با رنده مخصوص چیپس ورقه ورقه کنید. با چاقو هم می‌توانید سیب زمینی را برش بزنید. اما برش‌ها نازک و یکدست نمی‌شود. بنابراین از رنده استفاده کنید. بعد ورقه‌های سیب زمینی را بشویید و داخل آب سرد قرار دهید. یک تکه یخ هم داخل ظرف بریزید و در یخچال قرار دهید. بعد از نیم ساعت سیب زمینی‌ها را از یخچال بیرون بیاورید داخل آبکش بریزید تا آب آن کامل برود.

برای خشک شدن کامل سیب زمینی، ورقه‌ها را روی یک پارچه تمیز نخی بریزید تا خشک شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پفیلا سرکه ای در قابلمه بدون فر + پفیلا گوجه ای

مرحله دوم: سرخ کردن سیب زمینی

در این مرحله از طرز تهیه چیپس خانگی ساده داخل یک ماهیتابه روغن زیاد بریزید و اجازه دهید داغ شود. سپس ورقه‌های سیب زمینی را داخل روغن داغ بریزید تا سرخ شود. البته به دلیل اینکه ورقه‌های سیب زمینی نازک است، باید حرارت را کم کنید تا نسوزد.

وقتی ورقه‌ها سرخ شد، آن‌ها را داخل سبد بریزید و نمک بزنید.

طرز تهیه چیپس خانگی با بکینگ پودر

یک روش دیگر برای درست کردن چیپس سیب زمینی خانگی استفاده از بکینگ پودر است. برای درست کردن چیپس با این روش به مواد زیر نیاز دارید:

  • سیب زمینی: دو عدد متوسط
  • بکینگ پودر: یک قاشق مرباخوری
  • نمک: به مقدار کافی
  • فلفل سیاه: به مقدار کافی
  • روغن: به مقدار کافی

مرحله اول: آماده کردن سیب زمینی

در ابتدا باید سیب زمینی را پوست بگیرید و ورقه ورقه کنید. حالا ورقه‌های سیب زمینی را بشویید تا نشاسته آن به طور کامل از بین برود. بعد روی آن آب سرد، نمک، بکینگ پودر و یک تکه یخ بریزید و در یخچال قرار دهید. بعد از یک ساعت ورقه‌های سیب زمینی را از یخچال درآورید.

مرحله دوم: سرخ کردن چیپس

برای درست کردن چیپس سیب زمینی خانگی باید ورقه‌های سیب زمینی را داخل آبکش بریزید و بعد روی پارچه نخی تمیز قرار ددهید تا آب آن گرفته شود. داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود. سپس ورقه‌های سیب زمینی را داخل روغن بریزید تا سرخ شود.

برای اینکه روغن کمتری مصرف کنید، ظرف شیرجوش مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پیاز سوخاری سالم و کم چربی

چیپس سیب زمینی خانگی

طرز تهیه چیپس خانگی با فر

برای درست کردن چیپس خانگی با فر به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: ورقه کردن سیب زمینی

به همان روش استفاده از رنده، سیب زمینی را کامل رنده کنید و داخل آب سرد در یخچال قرار دهید. بعد از یک ساعت از یخچال بیرون بیاورید و داخل آبکش بریزید تا آب آن گرفته شود.

مرحله دوم: طرز تهیه چیپس بدون روغن

در روش پخت چیپس با فر شما نیازی به روغن ندارید. دمای فر را روی ۱۷۵ سانتیگراد قرار دهید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا گرم شود. ورقه‌های سیب زمینی را با نمک، فلفل و ادویه‌های دلخواه خود ترکیب کنید و سپس داخل ظرف مخصوص یا سینی فر قرار دهید.

زمان فر را روی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید و سینی حاوی ورقه‌های چیپس را داخل آن قرار دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data