طرز تهیه پفیلا سرکه ای در قابلمه بدون فر + پفیلا گوجه ای

توسط مریم کوهشاری
4145 مشاهده

پفیلا خانگی یا ذرت بوداده که به آن شکوفه هم می‌گویند یکی از تنقلات خوشمزه است که طرفداران زیادی هم دارد. مسلماً هر چیزی که در خانه تهیه شود نسبت به محصول بیرونی خوشمزه‌تر و قابل اعتمادتر خواهد بود. به خصوص اینکه می‌توانید طعم‌دهنده دلخواه خود را به پاپ کورن اضافه کنید. در ادامه این مطلب کرفس قصد داریم شما را با طرز تهیه پفیلا خانگی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ذرت مکزیکی به سبک خیابانی

طرز تهیه پفیلا سرکه ای در قابلمه بدون فر

برای درست کردن ذرت بو داده با طعم سرکه باید از ذرت خشک استفاده کنید. اما اگر در خانه بلال تازه هم دارید، باید دانه‌ها را از آن جدا کرده و جلوی آفتاب خشک کنید. حالا برای درست کردن این روش پفیلا خانگی به مواد زیر نیاز دارید:

 • ذرت خشک: یک استکان
 • کره یا روغن: یک قاشق غذاخوری
 • سرکه: دو قاشق غذاخوری
 • نمک: به مقدار کافی

برای طرز تهیه پفیلا بدون پوسته باید به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه پفیلا بدون پوسته

مرحله اول: بو دادن ذرت

ابتدا روغن یا کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود. نمک را هم به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. حالا نوبت به دانه‌های ذرت می‌رسد که باید داخل قابلمه بریزید. دقت داشته باشید که دانه‌ها روی هم تلنبار نشوند. در این صورت بخشی از دانه‌های ذرت به پفیلا تبدیل نمی‌شود. بهتر است روغن به طور کامل ذرت را بپوشاند. آن‌ها را خوب هم بزنید. سپس درب قابلمه را ببندید.

مرحله دوم: هم زدن ذرت

شعله را ابتدا زیاد کنید تا اولین صدای ترکیدن ذرت را بشنوید. حالا در این مرحله از طرز تهیه پفیلا سرکه ای در قابلمه بدون فر باید شعله را کم کنید. قابلمه را هم تکان دهید تا دانه‌های ذرت در آن حرکت کنند. با این کار حرارت به اندازه کافی به همه جای ذرت می‌رسد. بعد از اینکه صدای ترکیدن دانه‌ها کم شد، شعله را خاموش کنید. حالا ۵ دقیقه صبر کنید تا خنک شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پلو مخلوط مکزیکی با ذرت و مرغ

مرحله سوم: طعم‌دار کردن پاپ کورن

برای طرز تهیه پاپ کورن رژیمی می‌توانید از سرکه استفاده کنید. برای این کار ابتدا مقداری از کره را ذوب کرده و به آن نمک و سرکه بزنید. سپس آن را روی پفیلا بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه در داخل فر با دمای ۱۰۰ درجه سانتیگرادد قرار دهید.

برای طرز تهیه پفیلا سرکه ای در قابلمه بدون فر بهتر است از همان روش قابلمه استفاده کنید. به این صورت که پاپ کورن طعم‌دار شده را داخل قابلمه بریزید و درب آن را ببندید. حرارت را کم کنید و مدام قابلمه را تکان دهید. بعد از ۱۰ دقیقه هم شعله را خاموش کنید.

طرز تهیه پفیلا گوجه ای در خانه

حالا پفیلا سرکه‌ای آماده خوردن است.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شیرینی با جو دو سر پرک

طرز تهیه پفیلا گوجه ای در خانه

شما می‌توانید پاپ کورن را با طعم‌های زیادی تهیه کنید. طعم گوجه‌ای هم لذیذ است و طرفداران زیادی دارد. برای درست کردن این نوع ذرت بو داده به صورت زیر عمل کنید:

 • ذرت: ۱ فنجان
 • روغن مایع یا روغن زیتون: ۴ قاشق چای‌خوری
 • فلفل چیلی: به مقدار دلخواه
 • فلفل سیاه: به مقدار دلخواه
 • پودر ریحان خشک شده: یک قاشق چایخوری
 • پودر آویشن: نصف قاشق چای‌خوری
 • نمک: به مقدار کافی
 • پودر سیر: قاشق چای‌خوری
 • رب گوجه فرنگی: دو قاشق مرباخوری
 • پنیر پارمزان رنده شده: ۱ قاشق غذاخوری (اختیاری)

برای طرز تهیه پفیلا گوجه ای در خانه به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: تهیه طعم ذرت

ابتدا باید موادی را که باید برای طعم‌دار کردن پاپ کورن آماده‌ کرده‌اید، با هم ترکیب کنید. برای این کار روغن مایع، فلفل سیاه و قرمز، پودر ریحون خشک شده، نمک، پودر آویشن، پودر سیر و رب گوجه فرنگی را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. به مدت ۲ تا ۴ دقیقه آن را هم بزنید تا با حرارت کم گرم شوند. در این موقع عطر مواد بلند می‌شود که باید شعله را خاموش کنید.

طرز تهیه پفیلا سرکه ای در قابلمه بدون فر

مرحله دوم: طعم‌دار کردن ذرت

حالا ذرت‌های خشک را داخل یک ظرف بریزید و مواد را در حالی که داغ است روی ذرت اضافه کنید. آن را خوب هم بزنید تا ذرت به طور یکدست با مواد ترکیب شود.

مرحله چهارم: درست کردن پاپ کورن گوجه‌ای

در این مرحله از طرز تهیه پفیلا گوجه ای در خانه می‌توانید از فر یا قابلمه استفاده کنید. اگر از فر استفاده می‌کنید آن را روی دمای ۱۴۰ به مدت ۱۰ دقیقه گرم کنید. سپس روی ظرف ذرت فویل بکشید و آن را داخل فر قرار دهید. بعد از ۱۰ دقیقه ذرت گوجه‌ای شما آماده خوردن است.

اگر می‌خواهید ذرت گوجه‌ای را با قابلمه درست کنید، داخل قابلمه روغن بریزید و سپ ذرت‌های طعم‌دار را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. شعله را روشن کنید و قابلمه را روی آن قرار دهید. درب قابلمه را ببندید و منتظر ترکیدن ذرت بمانید. به محض شنیدن صدای آن، شعله را کم کنید و قابلمه را تکان دهید تا به صورت یکدست ذرت‌ها به پفیلا تبدیل شوند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data