سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با روش های خانگی

توسط admin
1182 مشاهده

سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با داروهای شیمیایی کمی سخت و دشوار است. مخصوصاً اگر زنان باردار در ماه‌های اول بارداری باشند و برای مصرف دارو توسط پزشک منع شوند، درمان این بیماری مشکل می‌شود. پس چاره‌ای نمی‌ماند جز اینکه برای درمان سرماخوردگی در بارداری به روش‌های خانگی پناه بیاورند. در ابتدا ما توصیه می‌کنیم بانوان باردار تلاش کنند تا از این بیماری در امان بمانند. مصرف میوه و سبزیجات، دمنوش‌ها و استراحت کافی باعث پیشگیری از این بیماری می‌شود.

غرغره کردن آب و نمک در زمان شب: آب و نمک یک محلول ضدعفونی کننده است که تمامی میکروب‌ها و ویروس‌های دهان را از بین می‌برد. در نتیجه به پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در بارداری کمک می‌کند.

انواع خوراکی برای سرماخوردگی و آنفولانزا !

پیشگیری و درمان در خانه

پیشگیری از سرماخوردگی در بارداری

برای اینکه بتوانید سرماخوردگی در بارداری را به راحتی درمان کنید، بهتر است به سراغ داروها نروید. روش‌های طبیعی می‌تواند به درمان این بیماری کمک کند. از جمله بهترین روش‌ها برای پیشگیری از سرماخوردگی در بارداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مصرف مایعات به اندازه‌ی کافی: مایعات باعث دفع سموم و مواد زائد بدن می‌شود. همچنین همراه با آن ویروس‌ها نیز از بدن زنان باردار دفع می‌شود.
  • غرغره کردن آب و نمک در زمان شب: آب و نمک یک محلول ضدعفونی کننده است که تمامی میکروب‌ها و ویروس‌های دهان را از بین می‌برد. در نتیجه به پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در بارداری کمک می‌کند.
  • پوشیدن لباس گرم: در فصل زمستان سعی کنید با پوشیدن لباس گرم از سرماخوردگی در امان بمانید. حتی زمانی که در منزل هستید، با این استدلال که وسایل گرمایشی کافی در خانه وجود دارد، از لباس گرم غافل نشوید.
  • در روزهای سرد زمستان زمان بیرون رفتن ماسک بزنید: به دلیل اینکه در روزهای سرد زمستان افراد زیادی بیمار می‌شوند، بهتر است با زدن ماسک از دیگران فاصله بگیرید.
سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با داروهای شیمیایی

سرماخوردگی در بارداری و درمان آن

با وجودی که پیشگیری بهتر از درمان است، اما گاهی هیچ راهی جز درمان باقی نمی‌ماند. چون ممکن است به هر دلیلی به این بیماری مبتلا شوید. پس لازم است تا با روش‌های خانگی برای درمان سرماخوردگی در بارداری آشنا شوید.

  • پیشگیری از سرماخوردگی در بارداری
  • غذای گرم و سوپ بخورید
  • دمنوش‌های مؤثر بخورید
  • شربت پیاز یک خلط‌آور طبیعی است
  • بخور اسطوخودوس را فراموش نکنید
  • لبو و شلغم بخورید

در زمان سرماخوردگی در بارداری سعی کنید با غذاهای گرم از خود مراقبت کنید. سوپ و آش که حاوی فلفل و سیر و پیاز باشد، باعث باز شدن مجاری تنفسی می‌شود.

غذای گرم و سوپ بخورید

در زمان سرماخوردگی در بارداری سعی کنید با غذاهای گرم از خود مراقبت کنید. سوپ و آش که حاوی فلفل و سیر و پیاز باشد، باعث باز شدن مجاری تنفسی می‌شود. این غذاها نه تنها گرم هستند، بلکه به دلیل نداشتن چربی و یا ترش بودن بیماری شما را تشدید نمی‌کنند.

دمنوش‌های مؤثر بخورید

سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با دمنوش‌ها یکی از راه‌های مؤثری است که به شما پیشنهاد می‌شود. دمنوش‌ آویشن به دلیل طبع گرم باعث از بین بردن ویروس‌های سرماخوردگی می‌شود. این دمنوش حاوی چندین آنتی اکسیدان است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. در نتیجه گلبول‌های سفید برای مقابله با ویروس‌های سرماخوردگی قدرت بیشتری پیدا می‌کنند. اگر قادر به خوردن دمنوش‌های تلخ نیستید یا طعم آن را نمی‌پسندید، بهتر است یک قاشق عسل طبیعی به آن اضافه کنید.

سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با دمنوش‌ها یکی از راه‌های مؤثری است

شربت پیاز یک خلط‌آور طبیعی است

یکی دیگر از راه‌های درمان سرماخوردگی در بارداری خوردن شربت پیاز است. شاید تعجب کنید که پیاز چطور به درمان این بیماری کمک می‌کند. اما جالب است بدانید که پیاز یک ضدعفونی‌ کننده‌ی قوی محسوب می‌شود. وقتی پیاز را می‌پزید و سپس آن را میل می‌کنید، تاثیر زیادی در رفع خشکی گلو دارد.
برای درست کردن شربت پیاز می‌توانید یک پیاز متوسط را با دو لیوان آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. بعد از اینکه پیاز پخته شد آن را در همان آب باقی مانده له کنید. سپس این مواد را از یک صافی رد کنید. آب باقی مانده شربت پیاز نام دارد. به این شربت یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و دوباره آن روی اجاق قرار دهید تا غلیظ شود. اگر در مدت سرماخوردگی روزانه ۲-۶ قاشق چایخوری از این شربت را میل کنید، بیماری شما سریع‌تر درمان می‌شود.

یکی دیگر از راه‌های درمان سرماخوردگی در بارداری خوردن شربت پیاز است. شاید تعجب کنید که پیاز چطور به درمان این بیماری کمک می‌کند. اما جالب است بدانید که پیاز یک ضدعفونی‌ کننده‌ی قوی محسوب می‌شود.

بخور اسطوخودوس را فراموش نکنید

زمان سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با مشکلاتی از جمله بسته شدن بینی روبه‌رو هستید به طوری که قادر به نفس کشیدن نیستید، برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید از بخور اسطوخودوس استفاده کنید. این بخور گرم است و باعث باز شدن رگ‌های خونی در بینی می‌شود. همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
برای تاثیر آن ۵ قطره روغن اسطوخودوس را در یک کاسه آب داغ بریزید. سپس یک پتو روی خود بگیرید و کاسه‌ی حاوی این روغن را در زیر پتو قرار دهید و بخار آن را تنفس کنید. به مدت ۵ دقیقه در زیر پتو بمانید. این کار را در مدت سرماخوردگی ۳ بار در روز انجام دهید.

سرماخوردگی در بارداری و درمان آن با دمنوش‌

لبو و شلغم بخورید ، درمان سرماخوردگی در بارداری با شلغم

یکی دیگر از راه‌های درمان سرماخوردگی در بارداری خوردن شلغم و لبو است. این دو ماده‌ی خوراکی خاصیت ضدعفونی کننده دارند. همچنین شلغم و لبو به دلیل داشتن تعداد آنتی اکسیدان قوی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. طبع گرم شلغم و لبو به رفع سرماخوردگی کمک می‌کند.
برای اینکه سریع‌تر از شر سرماخوردگی در بارداری راحت شوید، یک شلغم را با مقدار کمی آب، بخارپز کنید. سپس آن را با چاقو به دو نیم کرده و در وسط آن یک قاشق عسل بریزید. اجازه دهید شلغم به مدت یک ساعت به همین حالت بماند تا آب پس بدهد. بعد آن را میل کنید. این ترکیب همچون یک ضدعفونی‌کننده قوی عمل می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data