درمان سرفه خشک در طب سنتی

توسط سارا عربی
281 مشاهده

سرفه گلو را تمیز میکند و به پاک کردن آن از مواد خارجی میتواند بسیار کمک کند. این در حالیست که سرفه‌های مداوم میتوانند بسیار دردناک و بد باشند. سرفه خشک به طور کلی به سرفه ای گفته می شود که خلط ندارد و باعث درد و خشکی در گلو می شود. برخی افراد برای درمان سرفه خشک در طب سنتی جستجو میکنند. این سرفه‌ها برای هر کسی آزاردهنده هستند. روش‌های طبیعی و مؤثری وجود دارد که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی این سرفه‌ها را تسکین دهید. 

در ادامه این مقاله میخواهیم راههای تسکین اینگونه سرفه‌ها را بررسی کنیم:

درمان سرفه خشک در طب سنتی با زنجبیل

زنجبیل اغلب در شربت‌های مخصوص لوزه و سرفه به کار میرود، گلو درد را تسکین میدهد و آسودگی زیادی فراهم می کند. این گیاه در طب سنتی بسیار کاربرد دارد. برای درست کردن یک دمنوش کافیست مراحل زیر را طی کنید:

ریشه زنجبیل تازه را پوست بکنید و آن را خرد کنید.

یک فنجان آب را بجوشانید و زنجبیل خرد شده را به آن اضافه کنید و سپس کمی عسل را به آن اضافه کنید.

این عصاره را سه بار در روز بنوشید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

درمان سرفه خشک در طب سنتی
سرفه را به راحتی با درمان های گیاهی برطرف کنید

درمان سرفه خشک در طب سنتی با سیر

یک درمان عالی دیگر برای سرفه خشک، خوردن سیر است. اما چگونه؟ بهتر است یک فنجان آب را با ۲-۳ حبه سیر بجوشانید.

یک قاشق چایخوری پونه کوهی را اضافه کنید. بعد از اینکه مخلوط در دمای اتاق خنک شد، مقداری عسل مخلوط کنید و آن را بنوشید تا علائم سرفه را کم کنید. حتی میتوانید یک حبه سیر را خرد کنید. آن را با کمی عسل و چند قطره روغن میخک مخلوط کنید. آن را بخورید تا درد را کاهش دهید.

درمان سرفه خشک در طب سنتی با پیاز

ساده‌ترین راه برای مبارزه با سرفه خشک استفاده از پیاز برای درمان است. به سادگی یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری از آب پیاز را مخلوط کنید. این مخلوط را حداقل به مدت دو بار در روز مصرف کنید. روش دیگر استفاده از پیاز، درست کردن یک شربت سرفه که از چای کامفری، آب پیاز پخته شده و عسل میباشد. این موارد را مخلوط کنید و یک شربت سرفه خوب برای خود درست کنید. هر روز از این شربت میل کنید.

حتی میتوانید با استفاده از عسل، پیاز و سیر چای درست کنید.

درمان سرفه خشک در طب سنتی با شیر داغ و عسل

عسل به طور سنتی برای درمان مشکلات مربوط به سرفه استفاده می شود. شیر داغ را با عسل بنوشید ؛ این هم یکی از آسان ترین راه‌ها است.

همچنین شما میتوانید ۱ قاشق چایخوری عسل را با معده خالی مصرف کنید.

علاوه بر این، شما میتوانید ۱.۵ قاشق چای خوری عسل را قبل از خواب را مصرف کنید (البته این نکته را توجه داشته باشید که این درمان سرفه برای کودکان زیر ۱ سال مناسب نیست).

درمان سرفه خشک در طب سنتی با لیمو

یک قاشق سوپ خوری عسل و ۲ قاشق سوپ خوری آب لیمو را مخلوط کنید.

مخلوط را حرارت دهید تا گرم شود؛ چندین بار در روز بنوشید تا تاثیر شگفت انگیز آنرا ببینید.

همچنین میتوانید عصاره لیمو را با کمی عسل ترکیب کرده و کمی فلفل قرمز به آن اضافه کنید و هر روز بنوشید. فلفل قرمز هم تاثیر مثبتی روی سرفه خشک میگذارد. فلفل قرمز باعث گرم شدن میشود و همین سبب میشود تا علائم سرفه خشک را تسکین ببخشد.

حتی میتوانید با فلفل قرمز برای خود یک شربت تهیه کنید و به صورت روزانه مصرف کنید:

کافیست یک چهارم قاشق چایخوری فلفل قرمز، یک قاشق سوپ خوری عسل، یک چهارم قاشق سوپ خوری عسل، دو قاشق غذاخوری آب و یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب را با هم مخلوط کنید و آنرا دو تا سه بار در روز بنوشید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data