خواص فلفل سیاه برای کاهش وزن و بهبود سلامت بدن

توسط مریم کوهشاری
360 مشاهده

خواص فلفل سیاه بی‌شمار است بااین‌وجود هنوز افراد زیادی هستند که نسبت به آن اطلاعات زیادی ندارند. این نوع فلفل گیاهی طعم‌دار و خوش عطر است. به همین دلیل به‌عنوان چاشنی برای غذا استفاده می‌شود. نام علمی فلفل سیاه، «پیپرنیگروم» است و برای تهیه‌ی ادویه به کار می‌رود. این گیاه منبع مغذی از ویتامین k، منیزیم، آهن و فیبر است. همچنین وجود ماده‌ای به نام «پیپرین» در فلفل‌سیاه باعث تسکین دردهای عضلانی و گوارشی می‌شود. افرادی که قصد ترک سیگار را دارند، می‌توانند همراه با غذا، فلفل‌سیاه مصرف کنند. در ادامه به شرح خاصیت فلفل سیاه می‌پردازیم.

  • تاثیر فلفل سیاه بر روی سیستم گوارش
  • خواص فلفل سیاه برای کاهش وزن
  • فلفل‌سیاه از سرطان پیشگیری می‌کند
  • تاثیر فلفل‌سیاه بر درمان سرماخوردگی
  • تاثیر فلفل سیاه در مبارزه با عفونت بدن
  • تاثیر فلفل سیاه بر روی سلامت پوست
  • تقویت دهان و رفع التهاب لثه

تاثیر فلفل سیاه بر روی سیستم گوارش

یکی از خواص فلفل سیاه تقویت سیستم گوارش است. این ماده‌ی خوراکی مایعات و آنزیم‌های گوارشی را در بدن افزایش می‌دهد. در نتیجه به هضم بهتر غذا کمک می‌کند. براساس تحقیقات انجام شده، افرادی که فلفل‌سیاه مصرف می‌کنند، آنزیم‌های لوزالمعده‌ی آن‌ها افزایش می‌یابد. همچنین مصرف این نوع فلفل به درمان گاستریت (ورم معده) کمک می‌کند. کسانی که به نفخ معده‌ مبتلا هستند، می‌توانند فلفل‌سیاه مصرف کنند.

تاثیر فلفل سیاه بر روی سلامت پوست

سلامت پوست از دیگر خواص فلفل سیاه عنوان شده است. آنچه باعث پیری‌زودرس می‌شود، رادیکال‌های آزاد در بدن است. اما فلفل‌سیاه باعث از بین بردن این رادیکال‌ها می‌شود. بنابراین با مصرف این ماده‌ی خوراکی، پیری زودرس پوست را به تعویق می‌اندازید. از سوی دیگر چین و چروک‌ها و لکه‌های تیره در زیر چشم نیز از بین می‌رود. البته می‌توانید به مقدار مساوی فلفل‌سیاه را با عسل و زردچوبه ترکیب و چند قطره آب به آن اضافه کنید. سپس این ماسک را روزی دو بار بر روی صورت بمالید.

یکی دیگر از خواص فلفل سیاه پیشگیری از سرطان است

شما وقتی این نوع فلفل را بو می‌کشید، به ناگهان عطسه می‌کنید. این ماده از تشکیل سلول‌های چربی در بدن جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر متابولیسم بدن را نیز افزایش می‌دهد. در نتیجه در روند کاهش وزن مؤثر است.

خواص فلفل سیاه برای کاهش وزن

یک خاصیت فلفل سیاه که متخصصان تغذیه تاکید زیادی روی آن دارند، تاثیر آن در روند لاغری است. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم در فلفل‌سیاه ماده‌ای به نام پیپرین وجود دارد. شما وقتی این نوع فلفل را بو می‌کشید، به ناگهان عطسه می‌کنید. این ماده از تشکیل سلول‌های چربی در بدن جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر متابولیسم بدن را نیز افزایش می‌دهد. در نتیجه در روند کاهش وزن مؤثر است.
افرادی که تحرک کمی دارند، اگر همراه با غذای خود فلفل سیاه مصرف کنند، از تشکیل چربی در بدن آن‌ها جلوگیری می‌شود. این فلفل قادر به مهار سلول‌های چربی است. یک قاشق مرباخوری فلفل‌سیاه، حاوی ۸ واحد کالری است. بنابراین تاثیر بر روی اضافه وزن ندارد. در عین حال به روند لاغری نیز کمک می‌کند.

فلفل‌سیاه از سرطان پیشگیری می‌کند

یکی دیگر از خواص فلفل سیاه پیشگیری از سرطان است. پیپرین موجود در این نوع فلفل، قادر است از تشکیل سلول‌های سرطانی پیشگیری کند. این ماده باعث افزایش قدرت روده‌ها برای جذب بتاکاروتن، ویتامین B، کورکومین و پتاسیم می‌شود. همه‌ی این مواد به سلامت سیستم گوارش کمک می‌کنند. از سوی دیگر خطر ابتلا به سرطان را هم تا حد زیادی کاهش می‌دهند.
اگر روزانه به مقدار کمی فلفل‌سیاه مصرف کنید، فشار بر مقصد کاهش می‌یابد. در نتیجه از سرطان روده‌ی بزرگ جلوگیری می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد مردانی که فلفل‌سیاه مصرف می‌کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

یکی دیگر از خواص فلفل سیاه پیشگیری از سرطان است. پیپرین موجود در این نوع فلفل، قادر است از تشکیل سلول‌های سرطانی پیشگیری کند. این ماده باعث افزایش قدرت روده‌ها برای جذب بتاکاروتن، ویتامین B، کورکومین و پتاسیم می‌شود.

تقویت دهان و رفع التهاب لثه

یکی دیگر از خواص فلفل سیاه از بین بردن عفونت‌ دهان است. این ماده‌ی خوراکی خاصیت ضدالتهابی دارد. به همین دلیل قادر است التهاب لثه را بهبود ببخشد. برای تاثیر بهتر فلفل سیاه، به اندازه‌ی نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه را با یک قاشق چایخوری نمک ترکیب کنید. سپس نصف فنجان آب به آن اضافه و سپس آن را در دهان غرغره کنید. اگر به درد ناشی از عفونت مبتلا باشید، با این روش درد نیز تسکین می‌یابد.

یکی از خواص فلفل سیاه تقویت سیستم گوارش است

فلفل سیاه با افزایش سوخت و ساز بدن، باعث گرم‌تر شدن بدن می‌شود. در نتیجه به بهبود سلامت بدن در فصل زمستان کمک می‌کند.

تاثیر فلفل‌سیاه بر درمان سرماخوردگی

فلفل‌سیاه یک ماده‌ی گرم است که در طب سنتی چینی‌ها کاربرد زیادی دارد. در مناطق مرطوب این کشور برای جلوگیری از تاثیر رطوبت بر بدن، از انواع فلفل و به‌خصوص فلفل‌سیاه استفاده می‌شود. اگر در فصل سرد زمستان این نوع فلفل را همراه با غذا مصرف کنید، میزان ترشحات در بدن افزایش می‌یابد. از سوی دیگر فلفل سیاه با افزایش سوخت و ساز بدن، باعث گرم‌تر شدن بدن می‌شود. در نتیجه به بهبود سلامت بدن در فصل زمستان کمک می‌کند.
اگر در زمان سرماخوردگی فلفل‌سیاه را همراه با عسل مصرف کنید، سرفه‌های شما بهبود می‌یابد. این ترکیب تاثیر شگفت‌انگیزی در درمان گلودرد دارد.

خواص فلفل سیاه برای کاهش وزن

یکی دیگر از خواص فلفل سیاه از بین بردن عفونت است. این ماده‌ی خوراکی خاصیت ضدباکتری دارد. در نتیجه میکروب‌هایی را که باعث ایجاد عفونت می‌شوند، از بین می‌برد.

تاثیر فلفل سیاه در مبارزه با عفونت بدن

یکی دیگر از خواص فلفل سیاه از بین بردن عفونت است. این ماده‌ی خوراکی خاصیت ضدباکتری دارد. در نتیجه میکروب‌هایی را که باعث ایجاد عفونت می‌شوند، از بین می‌برد. از سوی دیگر این نوع فلفل حاوی نوعی آنتی‌اکسیدان قوی است. به همین دلیل می‌تواند فعالیت رادیکال‌های آزاد در بدن را از بین ببرد. تقویت سیستم ایمنی بدن نیز از دیگر خواص مفید فلفل‌سیاه است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data