درمان خارش واژن با جوش شیرین و عسل + معرفی ۴ پماد برای آن

توسط admin
23088 مشاهده

علت خارش واژن در برخی از موارد ممکن است بخاطر عفونت باکتریایی یا قارچی باشد. همچنین در زمان قاعدگی میزان خارش واژن بیشتر می‌شود. در برخی از بانوان با افزایش سن، خارش واژن شروع می‌شود. بانوان باردار هم اغلب با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.
در ادامه به درمان خارش واژن با جوش شیرین و عسل و پماد (Treatment of vaginal itching) می‌پردازیم.

درمان سوزش و خارش واژن با جوش شیرین

یک درمان دارویی خارش واژن در زمان پریود استفاده جوش شیرین است. این ماده به دلیل خاصیت ضدباکتریایی و ضدقارچی می‌تواند خارش و سوزش رابعد از چند روز از بین ببرد. همچنین PH واژن را متعادل می‌کند.
برای استفاده از این پودر باید نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب و آب نصف لیمو ترش ترکیب کنید. این ترکیب را خوب با هم هم بزنید و سپس روزی دو بار آن را روی یک پنبه آغشته کنید. بعد از مدتی این کار باعث درمان علت اصلی خارش واژن می‌شود.

یک درمان دارویی خارش واژن در زمان پریود استفاده جوش شیرین است. این ماده به دلیل خاصیت ضدباکتریایی و ضدقارچی می‌تواند خارش و سوزش رابعد از چند روز از بین ببرد. همچنین PH واژن را متعادل می‌کند.

استفاده از جوش شیرین برای درمان عفونت واژن

اگر علت خارش واژن، عفونت باشد، باز هم برای درمان می‌توانید روی جوش شیرین حساب باز کنید. این پودر می‌تواند به درمان خارش واژن در زمان پریود کمک کند. زمانی که دچار عفونت واژن می‌شوید، بوی تندی از آن ترشح می‌شود. دلیل این بوی تند می‌تواند بیماری‌های آمیزشی، عفونت باکتریایی و قارچی واژن باشد.
جوش شیرین می‌تواند رطوبت قسمت واژن را کاهش دهد. در نتیجه به رفع بوی بد و عفونت واژن کمک زیادی می‌کند. از سوی دیگر جوش شیرین PH واژن را خنثی می‌کند. پس می‌تواند خطر ابتلا به عفونت باکتریایی و مخمری واژن را تا حد زیادی کاهش دهد.

چطور از جوش شیرین استفاده کنیم؟

برای درمان خارش واژن با جوش شیرین می‌توانید به ۳ روش زیر عمل کنید:

در روش اول

در این روش می‌توانید به اندازه نصف فنجان جوش شیرین را داخل یک تشت در حمام بریزید. سپس به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در آن بنشینید. در پایان دوش بگیرید.

درمان خارش واژن با عسل / درمان خارش واژن با جوش شیرین

روش دوم

در روش دوم از درمان خارش واژن با جوش شیرین می‌توانید آن را مستقیماً داخل واژن بریزید. به این صورت که دو و نیم قاشق چایخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم حل کنید. سپس آن را داخل واژن بریزید و بعد چند دقیقه خوب بشویید. در نهایت با آب ولرم آبکشی کرده و خشک کنید.
این کار را دو بار در طی روز انجام دهید تا خارش واژن به طور کامل درمان شود.

روش سوم

در این روش می‌توانید دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را در تشت یا وان حمام بریزید. سپس نصف استکان سرکه سیب به آن اضافه کنید. حالا به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در این آب بنشینید و سپس دوش بگیرید.

عسل طبیعی قدرت فوق‌العاده‌ای در حذف عوامل بیماری‌های عفونی دارد. این ماده‌ی خوراکی می‌تواند عفونت‌های زنانه و سوزش و خارش واژینال را به راحتی درمان کند.

درمان خارش واژن با عسل

حالا که با روش درمان خارش واژن با جوش شیرین آشنا شدید، بهتر است روش عسل را هم یاد بگیرید. عسل طبیعی قدرت فوق‌العاده‌ای در حذف عوامل بیماری‌های عفونی دارد. این ماده‌ی خوراکی می‌تواند عفونت‌های زنانه و سوزش و خارش واژینال را به راحتی درمان کند.
عسل طبیعی خاصیت ضدقارچی دارد. بنابراین اگر به دلیل عفونت باکتریایی یا قارچی به خارش واژن مبتلا شده‌اید، از عسل کمک بگیری. البته اگر آن را با روغن زیتون و ماست ترکیب کنید، تاثیر آن در درمان خارش واژن در زمان پریود و بارداری بیشتر می‌شود.
اگر در طی روز دو یا سه بار یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق ماست را با هم ترکیب کنید، یک داروی ضدقارچی بدست می‌آید. این دارو به درمان خارش واژن کمک زیادی می‌کند. البته توجه داشته باشید که باید حتماً عسل طبیعی را تهیه کنید.

درمان خارش واژن با عسل / درمان خارش واژن با جوش شیرین

پمادی برای رفع خارش بیرونی واژن

اگر درمان خارش واژن با جوش شیرین و عسل جواب نداد، می‌توانید به سراغ پماد بروید. درمان دارویی خارش واژن با کمک چندین پماد انجام می‌شود. این پمادها برای درمان خارش بیرون واژن کاربرد دارند. پس نباید آن‌ها وارد ناحیه داخلی واژن کنید.
بهترین پماد برای درمان خارش بیرونی واژن در پریودی و بارداری عبارت است از:
پماد هیدروکورتیزون برای خارش بیرون واژن: باید یک یا دو بار فقط برای ناحیه بیرونی واژن در طی روز مصرف شود.
پماد کلوتریمازول برای درمان خارش بیرون واژن: این دارو را قبل از خواب به قسمت واژن بزنید. در صورت خارش شدید می‌توانید در طی روز هم از آن استفاده کنید.
پماد فلوئوسینولون: از این پماد می‌توانید ۲-۳ بار در روز استفاده کنید. اگر به دلیل خارش، قسمت واژن زخم شده است، این پماد برای شما مناسب نیست.
تریامسینولون پمادی برای رفع خارش بیرونی واژن: از این پماد می‌توانید ۲-۴ بار در طی روز استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data