آیا استرس باعث چاقی و ریزش مو میشود؟

توسط admin
875 مشاهده

چاقی میتواند عوامل مختلفی داشته باشد. یکی از همین عوامل استرس است. بله استرس باعث چاقی و ریزش مو میشود. اما چگونه؟ استرس هورمون های زیادی را در بدن آزاد میکند و آزادسازی این هورمون‌ها باعث ایجاد اختلال در بدن میشود و عملکرد بدن تحت تاثیر قرار میگیرد.

شمایی که استرس دارید. آیا دقت کرده‌اید که هر کاری میکنید لاغر نمیشوید؟ هر رژیمی میگیرید بی‌فایده است و هرچه پول بابت دکتر تغذیه و باشگاه میدهید به هدر میرود. چرا؟ چون استرس هورمونی به نام کورتیزول در بدن تولید میکند که جلوی ایجاد سوخت و ساز در بدن را میگیرد. وقتی سوخت و ساز پایین بیاید به طبع وزن افزایش پیدا میکند. پس رژیم لاغری، پزشک تغذیه و نوع ورزش شما مشکلی ندارد. مشکل استرس است. استرستان را کم کنید.

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا نکاتی نیز درباره رابطه‌ی چاقی و ریزش مو به شما اعلام کنیم.

آیا واقعا چاقی باعث ریزش مو میشود؟

این باور درست است. چاقی باعث ریزش مو میشود. اما این سوال برای برخی بوجود آمده که چرا این اتفاق می‌افتد؟ ما به این سوال پاسخ میدهیم. یکی از متخصصین پوست و مو اعلام کرده یکی از عوارض چاقی همین ریزش موست که بیشتر هم در خانم ها رواج دارد. چرا که وقتی چربی در بدن افزایش پیدا کند، بافت هورمون‌های زنانه تغییر کرده و تبدیل به بافتی مردانه میشود در نتیجه در پوست و موی فرد تاثیر میگذارد. پس این موضوع کاملا طبیعی است که برخی از خصوصیات مردان در زنان بروز دهد.

آیا استرس باعث چاقی و ریزش مو میشود؟
استرس و چاقی

مشکلاتی نظیر ریزش مو و تاسی در مردان شایع است پس در صورت بروز این دسته از خصوصیات مردانه در زنان، ریزش مو نیز آغاز میشود.

ناگفته نماند که عوامل دیگری نیز میتواند باعث ریزش مو در حین چاقی شود. علتی که در بالا ذکر شد میتواند شایعترین دلیل باشد ولی کارشناسان اعلام کرده اند که پر‌کاری و کم‌کاری تیروئید نیز بر روی ریزش مو تاثیر میگذارد و میتواند دلیل ریزش مو در حین چاقی باشد. متخصصین اعلام کردند که بعد از ابتلا به ریزش مو ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا دلیل اصلی آن تشخیص داده شود و درمانی متناسب با آن برای شما تجویز شود.

رابطه چاقی و ریزش مو

بالاتر اعلام شد که این معضل در خانم‌ها خیلی بیشتر است تا آقایان. پس رابطه چاقی و ریزش مو یک رابطه مستقیم است. اگر به خانم‌های چاق دقت کرده باشید اکثرا موهای کم پشت و نازکی دارند. کف سرشان چرب ست و معمولا جوری است که انگار هفته‌ها حمام نرفته‌اند. ولی در واقعیت اینگونه نیست. همیشه از ریزش مو شکایت میکنند و علاوه بر مشکل چاقی دائما دنبال راه حل برای درمان ریزش مویشان هستند. ولی بیشتر اوقات در این درمان ناکام میمانند چون علت آنرا نمیدانند.

علت چاقی و ریزش مو

حال که پی به رابطه چاقی و ریزش مو بردیم و یک پله از بقیه جلو افتادیم، بیایید درباره علت چاقی و ریزش مو صحبت کنیم. چون اگر علت را ندانیم نمیتوانیم راه حل مناسب را پیدا کنیم.

  • قبل از هرچیز استرس! استرس بدترین علت چاقی و ریزش مو است. فکر میکنید چرا؟ چون استرس باعث چاقی میشود و چاقی هم باعث استرس. بدین صورت یک چرخه تولید میشود و شما را به دام می اندازد. برای این است که میگوییم بدترین علت است! اگر استرس شدیدی دارید باید اول فکری به حال رفع آن بکنید.
  • کم تحرکی از دیگر دلایل است. افراد چاق اکثرا تحرک خیلی کمی دارند. کاهش فعالیت‌های بدنی باعث کاهش گردش خون در بدن میشود در نتیجه گردش خون در کف سر نیز کم شده و فولیکول‌های مو ضعیف میشود. نتیجه‌ی آن نیز، ریزش مو است.
آیا استرس باعث چاقی و ریزش مو میشود؟
رابطه چاقی و ریزش مو
  • به هم خوردن هورمون‌ها یک علت چاقی و ریزش مو است. قبل‌تر هم اعلام شد که چاقی در زنان هورمون آندروژن که یک هورمون مردانه است تولید کرده و خصوصیات مردان را در بدن زنان ایجاد میکند. و بارزترین خصوصیت این است: ریزش مو
  • یک علت دیگر، خوردن غذاهای چرب است. مطالعات نشان میدهد افراد چاق میل بیشتری به خوردن غذاهای چرب دارند. این غذاها اسیدهای چرب اشباع شده دارند و این چربی به شدت برای موها مضر است. همینطور افراد چاق اغلب دچار سوءتغذیه هستند. غذاهایی که مصرف میکنند معمولا ارزش غذایی نداشته و حتی مضر هستند. خوردن غذاهای مغذی به سلامت موها کمک میکند.
  • یکی دیگر از دلایل ریزش مو، گرفتن رژیم‌های سخت است. وقتی فرد بدون مشورت با پزشک تصمیم به گرفتن رژیمی سخت میگیرد، ممکن است بسیاری از موارد حیاتی و مورد نیاز بدنش را از رژیم خود حذف کند. کمبود برخی املاح و مواد مغذی میتواند به بدن و حتی زیبایی ما آسیب زیادی بزند. این بی‌اطلاعی باعث بوجود آمدن مشکلاتی چون ریزش مو میشود. فقط به فکر لاغری نباشید. همه‌ی جوانب را در نظر بگیرید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data