ورزش‌ های لاغری در خانه

توسط متین سکوت
1442 مشاهده

آیا شما هم جزء افرادی هستید که به علت مشغله‌ی زیاد امکان رفتن به باشگاه را ندارید؟ آیا می‌دانید که کدام ورزش در منزل باعث لاغری می‌شود؟  برخی از افراد از فیلم ورزش در خانه برای لاغری استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با انجام ورزش‌ های لاغری در خانه به هدف مورد نظر خود دست یابید و بدن سالم‌تری داشته باشید. امروزه با انجام ورزش‌ های هوازی در منزل می‌توانید به تناسب اندام برسید اما در شرایطی که ورزش را به شکل روزانه و در زمان‌های نیم ساعت تا یک ساعت انجام دهید.

تجربه نشان داده است که انجام ورزش در خانه سبب لاغری شکم و پهلو می‌‎شود. در این مقاله قصد داریم شما را با حرکاتی ورزشی در منزل آشنا کنیم تا هم به هدف خود برسید و هم کالری بیشتری بسوزانید. در ادامه نیز از فعالیت‌هایی صحبت می‌کنیم که می‌توانید به شکل روزانه انجام دهید تا به تناسب اندام برسید. با کرفس همراه باشید تا شما را با این فعالیت‌ها آشنا کند.

تمرینات هوازی یا کاردیو چه نوع تمریناتی هستند؟

به زبان ساده ایروبیک یا هوازی یعنی همراه با اکسیژن.تمرین هوازی به این معنی است که فعالیتی ضربان قلب را بالا ببرد و به مدت ۲۰ دقیقه آن را در همان سطح نگه دارد. تمرینات هوازی سبب می‌شود تا با ضربان قلب بالاتر، جریان خون بیشتری ایجاد می‌شود و به دنبال آن اکسیژن بیشتری به مغز و سلول‌ها برسد. با این کار سموم از بدن خارج می‌شود و به دنبال آن فرایند چربی‌سوزی آغاز می‌شود.تردمیل از محبوب‌ترین وسایل ورزشی هوازی محسوب می‌شود.

تمرینات هوازی

آیا رقصیدن جزء ورزش‌ های لاغری در خانه محسوب می‌شود؟

رقص و حرکات موزون از جمله گزینه‌های بسیار مناسبی است که برای کاهش وزن در اختیار شماست. این فعالیت علاوه بر چربی‌سوزی سبب می‌شود تا حال بهتری داشته باشید و شاداب باشید. رقص گزینه‌ی مناسبی برای افرادی که از راه رفتن روی تردمیل خسته شده‌اند و نیاز به حرکات شادی‌بخش دارند. میزان کالری که با رقصیدن می‌سوزانید بستگی به سن شما و نوع رقص دارد. در این نوع فعالیت، عضلاتی مثل بازو، پا، کمر و باسن درگیر می‌شوند.رقصیدن جزء ورزش‌ های لاغری در خانه محسوب می‌شود که بسیار نشاط‌ بخش است.

طناب زدن؛ راه حلی برای لاغر شدن ران پا

هیچ ورزشی مثل لاغری برای لاغری ران، شکم و پهلو مناسب نیست. طناب زدن یک ورزش شناخته نمی‌شود اما در کنار حرکات ورزشی از اصلی‌ترین تمرین‌ها محسوب می‌شود. طناب زدن سبب می‌شود تا بدن شما استقامت و چالاکی لازم را برای انجام حرکات ورزشی پیدا کند. طناب زدن سبب تقویت عضلات پا و بازو می‌شود و تحمل فشار را روی پا آسان‌تر می‌کند. طناب همچنین سبب ایجاد تعادل بیشتر در فرد می‌شود. طناب زدن بهترین ورزش برای لاغری ران است.

حرکات کیک بوکسینگ؛ حرکات هوازی و قدرتی

از جمله حرکات ورزشی که سبب تناسب اندام می‌شود اجرای حرکات کیک بوکسینگ است. این یک ورزش اصولی در خانه محسوب می‌شود.  این رشته رزمی ترکیبی از حرکات هوازی و قدرتی است. کیک بوکسینگ ترکیبی از حرکات بوکس، موی تای و کاراته است و در زمانی که در حالت حمله قرار دارید ۸ عضو بدن درگیر انجام حرکت می‌شوند.حرکات کیک بوکسینگ که به صورت تکراری و با سرعت بالا هستند، سبب افزایش استقامت عضلانی می‌شوند. این ورزش سبب می‌شود تا عضلات بازو تقویت شوند و ضربات پا، به باسن و ران‌ها شکل می‌دهد.

بالا رفتن از پله؛ راه حلی ارزان اما موثر

قبل از اینکه هزینه‌ی زیادی برای خریدن وسایلی مثل تردمیل پرداخت کنید، به ابزاری مثل پله توجه کنید. پله یکی از بهترین و دردسترس‌ترین وسایلی است که در اختیار شماست تا ورزش کنید و لاغر شوید. دویدن روی پله حتی اگر نیم ساعت باشد سبب چربی‌سوزی می‌شود و به شما برای رسیدن به اندامی مناسب کمک می‌کند. مهم‌ترین توصیه در این زمینه این است که از آسانسور کمتر استفاده کنید و با استراحت در پاگرد‌ها به خود زمان بیشتری برای ورزش بدهید.اگر به دنبال ورزش‌ های لاغری در خانه هستید که موثر و ارزان هستند می‌توانید از راه رفتن روی پله‌های منزل‌تان شروع کنید.

راه رفتن روی پله

حرکاتی برای انجام ورزش‌ های لاغری در خانه

در این قسمت یک تمرین ورزشی هیجان انگیز برای لاغری و تناسب اندام به شما پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانید این تمرینات را به صورت متوالی و در چند دقیقه انجام دهید. با هم چند مدل از ورزش‌ های لاغری در خانه را مرور می‌کنیم:

۱.      حرکت اسکوات پشت هم

برای انجام این حرکت پاها را به اندازه عرض شانه یا کمی بیشتر باز کنید؛ عضلات شکم و لگن را منقبض کرده و به سمت پایین ببرید؛ گویی که می‌خواهید بر روی میزی بنشینید؛ باسن را به عقب بدهید و به گونه‌ای بنشینید که زانوهای شما از نک پاهایتان جلوتر نزد و کمرتان نیز خم نشود. به‌اندازه‌ای بنشینید که ران‌ها موازی با زمین باشند و زانو نود درجه قرار گیرد. اسکوات یک حرکت ترکیبی است که کل اعضای بدن را درگیر می‌کند و تاثیر بسیار خوبی در عملکرد عضلات پا می‌گذراد .

۲.      حرکت کوهنوردی (Mountain climbers)

این حرکت جزء حرکاتی است که نیاز به وسیله‌ی خاصی ندارد و تعادل، چابکی و هماهنگی اعضای بدن را می‌طلبد. برای انجام این حرکت بدن را در شرایطی مانند حرکت شنا قرار دهید؛ به صورتی که وزن بدن بر روی  کف دست و انگشتان پا قرار بگیرد. دست‌ها مستقیم زیر شانه قرار دارند و بدن در حالت تقریباً صاف است. حال زانوی یکی از پاها را جمع کرده و به داخل شکم ببرید؛ این حرکت را با پای دیگر نیز تکرار کرده و سرعت آن را بالاتر کنید. این حرکتی مناسب برای انجام ورزش های لاغری در خانه است. در این حرکت مراقب گردن خود باشید و آن را بلند کرده و مستقیم نگه دارید. نفس خود را حبس نکنید.

۳.      حرکت برپی (Burpees)

این حرکت بهترین حرکت برای قدرتمند کردن عضله است و البته بیشتر مخصوص افرادی است که به شکل حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. این حرکت در ۵ مرحله انجام می‌شود و شامل حرکات آمادگی، پلانک، شنای سوئدی، اسکات و پرش است. قبل از انجام برپی پنج دقیقه با پیاده روی یا بالا رفتن از پله‌ها بدن را گرم کنید.

برپی، حرکتی در 5 گام

۴.      حرکت پرش دست جمع

شما در این حرکت می‌توانید در ابتدا به صورت مستقیم بایستید و سپس به سمت بالا پرش کنید و در همین حین پاها و زانوی خود را در داخل شکم جمع کرده و سپس به آرامی به زمین بیاید و حرکت بعدی را پشت هم انجام دهید. این حرکت چربی‌سوز را به تعداد زیاد انجام دهید فقط مراقب باشید با فشار خیلی زیاد به زمین فرود نیایید.

۵.      پروانه زدن(Jumping jacks)

این حرکت برای گرم کردن بدن بسیار مناسب است که به حرکت پروانه‌ای نیز مشهور است. دست خود را کنار بدن قرار دهید و هسته بدن را درگیر کنید. پاهای خود را باز کنید و بپرید و دو دست خود را به سمت سر خود ببرید و دست بزنید. این حرکت باعث بالا رفتن ضربان قلب می‌شود و ماهیچه‌های پا، همسترینگ، عضلات شکم و مرکزی، دست و شانه‌ها را درگیر می‌کند.این حرکت جزء ورزش های لاغری در خانه است که سبب می‌شود کالری بسیار زیادی را بسوزانید.

۶.      حرکت اسکیت سواری(Skaters)

برای انجام این حرکت سعی کنید هماهنگ عمل کنید و آن را پشت سر هم انجام دهید. نگاه شما باید رو به رو باشد و گردن هم در حالت صاف قرار گیرد. برای انجام این حرکت بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید؛ کمی زانوهایتان را خم کنید. با پای راستتان به سمت راست بپرید و به آرامی روی پای راست بایستید و پای چپ را به پشت پای راست بیاورید و سپس این کار را برای پای مقابل تکرار کنید.

شما می‌توانید این ۶ تمرین مفید را با ۳ تا ۵ بار تکرار در روز انجام دهید. با کنترل تغذیه در کنار این ورزش های لاغری در خانه حتما به تناسب اندام می‌رسید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
نرجس آبان ۶, ۱۳۹۸ - ۸:۰۹ ق٫ظ

ممنون از متن خوبتون

پاسخ
Avatar
بهار آبان ۶, ۱۳۹۸ - ۸:۲۰ ق٫ظ

از اطلاعات خوبی که دادید، ممنونم. کلی ورزش هست که میشه توی خونه انجام داد.

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data