راه های لاغری در خانه /بدون رژیم غذایی به وزن ایده‎ آل برسید

توسط مریم کوهشاری
316 مشاهده

راه های لاغری در خانه (Ways to lose weight at home) می‌تواند به شما کمک کند تا در مدت کوتاهی وزن خود کم کنید. به اضافه وزن مبتلا هستید و هیچ راهی جز در خانه ماندن ندارید، بهتر است از رو‌ش‌های لاغری در طب سنتی استفاده کنید. رژیم‌های غذایی زیادی وجود دارد که به لاغری می‌انجامند، اما باید گرسنگی زیادی بکشید تا به وزن ایده‌آل خود برسید. در عوض در اینجا به ترفندهای ساده برای لاغری با طب سنتی می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • هر روز صبحانه بخورید
  • آشپزخانه را در زمان شب تعطیل کنید
  • نوشیدنی‌های طبیعی را انتخاب کنید
  • سبزیجات را بیشتر کنید
  • مصرف غلات یکی از راه های لاغری در خانه است
  • در مهمانی‌ها خود را کنترل کنید
راه های لاغری در خانه بدون رژیم غذایی

هر روز صبحانه بخورید

یکی از عادت خوبی که افراد لاغر و خوش‌اندام دارند، مصرف صبحانه در اول صبح است. آن‌ها هر روز صبحانه‌ی مقوی و از انواع غذاها را مصرف می‌کنند. کارشناسان تغذیه معتقدند خوردن صبحانه یک راه عالی برای کاهش کالری در طی روز است. زیرا انرژی بدن تأمین می‌شود و خود را ملزم به مصرف غذای بیشتر نمی‌کنید.
اگر به سرکار یا دانشگاه می‌روید، خوردن صبحانه در ابتدا روز می‌تواند انرژی کل روز را تأمین کنید. البته صبحانه باید کامل باشد. بهتر است برای صبحانه غلات، میوه و لبنیات کم چرب مصرف کنید.

کارشناسان تغذیه معتقدند خوردن صبحانه یک راه عالی برای کاهش کالری در طی روز است. زیرا انرژی بدن تأمین می‌شود و خود را ملزم به مصرف غذای بیشتر نمی‌کنید.

آشپزخانه را در زمان شب تعطیل کنید

یکی از راه های لاغری در خانه متوقف کردن خوردن غذا در آخر شب است. هنگامی شام را زود میل می‌کنید و مشغول تماشای تلویزیون می‌شوید، در انتهای شب احساس گرسنگی می‌کنید. سپس به سمت آشپزخانه می‌روید و تا می‌توانید غذا می‌خورید. سپس به رختخواب می‌روید. اما غذایی را که خورده‌اید به چربی شکم تبدیل می‌شود.
به جای این برنامه‌ی نامنظم، شام را در ساعات اولیه شب به اندازه‌ی کافی بخورید. اگر در آخر شب گرسنه شدید می‌توانید یک چای نبات، یا چای و بیسکویت میل کنید. میوه هم برای آخر شب و رفع گرسنگی مؤثر است و باعث اضافه وزن نمی‌شود. سپس آشپزخانه را بسته و فوری مسواک بزنید. با زدن مسواک میل شما برای خوردن غذا کمتر می‌شود.

راه های لاغری در خانه می‌تواند به شما کمک کند تا در مدت کوتاهی وزن خود کم کنید

نوشیدنی‌های طبیعی را انتخاب کنید

یکی از راه های لاغری سریع شکم و پهلو مصرف نوشیدنی‌های طبیعی است که فاقد قند و گلوکز باشند. نوشیدنی‌های حاوی قندهای مصنوعی هیچ تاثیری در رفع گرسنگی ندارند. فقط باعث افزایش وزن می‌شوند. نوشابه‌های گازدار و برخی از آبمیوه‌های طبیعی همین ویژگی منفی را دارند.
در زمان تشنگی آب معمولی و خنک بخورید. نهایتاً می‌توانید آب میوه‌ی طبیعی و خانگی را با مقداری آب ترکیب کرده و میل کنید. یکی دیگر از راه های لاغری سریع مصرف میان‌وعده‌های سالم است. یک لیوان آب میوه‌ی طبیعی، تنقلات خام و مقدار کمی نان را می‌توانید برای میان وعده مصرف کنید. اگر بیش از حد به خوردن نوشابه عادت دارید، بهتر است آن را به هفته‌ای یکبار (آخر هفته) موکول کنید.

اگر بیش از حد به گوشت و چربی حیوانی علاقه دارید، باید همین عادت را ترک کنید. البته ما نمی‌گوییم به طور کلی مصرف گوشت را کنار بگذارید و به جای آن گیاه‌خوار شوید.

سبزیجات را بیشتر کنید

اگر بیش از حد به گوشت و چربی حیوانی علاقه دارید، باید همین عادت را ترک کنید. البته ما نمی‌گوییم به طور کلی مصرف گوشت را کنار بگذارید و به جای آن گیاه‌خوار شوید. زیرا گیاهخواری هم مشکلات زیادی را برای سلامت شما ایجاد می‌کند. اما یکی از راه های لاغری با طب سنتی کاهش مصرف گوشت و افزایش سبزیجات است.
اگر خورشت یا سوپ درست می‌کنید، مقدار سبزیجات آن را بیشتر و از میزان گوشت کمتر کنید. غذاهای حاوی سبزیجات حاوی فیبر، انواع مواد معدنی و ویتامین است که به سلامت بدن کمک می‌کند. مصرف سبزیجات به اندازه‌ی گوشت باعث چاقی نمی‌شود. با این حال نباید زیاده روی کنید.

راه های لاغری در خانه /بدون رژیم غذایی به وزن ایده‎آل برسید

مصرف غلات یکی از راه های لاغری در خانه است

یک راه دیگر برای کاهش وزن سریع، مصرف غلات از جمله نان‌های سبوس‌دار مثل نان بربری، تافتون، کیک و کلوچه‌های سنتی است. برنج قهوه‌ای، ذرت بوداده و نان می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تأمین کنند. اگر به انداز‌ه‌ی کافی از این مواد غذایی استفاده کنید، باعث افزایش وزن نمی‌شوند. البته مشکل اصلی اغلب مردم، زیاده‌روی در مصرف انواع غذاست.

اغلب افراد با این تصور که فقط امشب در مهمانی هستم پس بگذار خوش باشم، رژیم خود را می‌شکنند. اما همین که بعد از مدت‌ها طعم شیرین نوشابه و چربی انواع غذاهای لذیذ زیر دندان‌شان رفت، قدرت کنترل خود را از دست می‌دهند.

در مهمانی‌ها خود را کنترل کنید

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افرادی که در رژیم موفق نمی‌شوند، شکستن برنامه‌ی غذایی در مهمانی‌هاست. اغلب افراد با این تصور که فقط امشب در مهمانی هستم پس بگذار خوش باشم، رژیم خود را می‌شکنند. اما همین که بعد از مدت‌ها طعم شیرین نوشابه و چربی انواع غذاهای لذیذ زیر دندان‌شان رفت، قدرت کنترل خود را از دست می‌دهند.
شما حتی اگر ۶ ماه برای لاغری رژیم سخت گرفته و برای آن زحمت زیادی کشیده باشید، ولی یک شب بخاطر یک مهمانی آن را بشکنید، ذهن شما به روز اول باز می‌گردد. در شب بعدی کنترل اشتها به شدت سخت می‌شود. زیرا بعد از مدت‌ها طعم یک غذای لذیذ را چشیده‌اید که بیش از حد باب میل‌تان بوده است. به دلیل سختی ۶ ماهه، غذای یک شب مهمانی بیش از حد لذتبخش است. پس کنترل اشتها برای شبهای بعد کار راحتی نیست. پس یکی از راه های لاغری با طب سنتی کنترل خود در مهمانی‎ها حتی برای یک شب است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data