لاغری ران با ورزش یا رژیم غذایی؟ کدام یک بهتر است

توسط مریم کوهشاری
1638 مشاهده

لاغری ران (slimming-thigh) برای داشتن اندامی زیبا و متناسب لازم است. ران‌ها وقتی چاق هستند، گرد و بدفرم می‌شوند. از سوی دیگر تجمع چربی‌ها در بین دو ران، عرق‌سوزی را نیز به دنبال دارد. در فصل گرم تابستان اکثر افراد چاق با این پدیده روبه‌رو می‌شوند. ورزشکاران و کسانی که در حرفه‌ی بدنسازی فعالیت دارند، ران‌های کشیده و متناسب دارند که آن‌ها را قد بلندتر نشان می‌دهد. وقتی ران چاق باشد، شما گردتر و کوتاه‌تر به نظر می‌رسید. برای همین لاغری ران برای بسیاری از کسانی که قصد دارند خوش‌فرم و خوش‌اندام باشند، اهمیت دارد.
در ادامه سعی داریم به روش‌هایی از جمله ورزش و رژیم غذایی برای لاغری ران بپردازیم. پس با ما همراه باشید!

ژنتیک یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر چاقی ران است. در برخی از افراد ران آن‌ها بدون دلیل چاق می‌شود. حتی اگر قسمت‌های دیگر بدن لاغر باشد، باز هم چاقی به قسمت ران می‌رود و چربی‌ زیادی در این قسمت تجمع می‌کند.

چرا به چاقی ران مبتلا می‌شویم؟

زمانی که ران چاق و بدفرم است، بخش زیادی از آن چربی‌های اضافه هستند که عمده‌ترین دلیل آن مصرف غذاهای پرکالریست. زمانی که غذا بیش از حد نیاز بدن مصرف ‌شود، چربی‌های ناشی از مصرف در بخش خاصی از بدن انباشته می‌شود. چاقی ران بیشتر در کسانی دیده می‌شود که پایین تنه‌ی چاق‌تری دارند. بانوان نسبت به مردان بیشتر به این مشکل دچار می‌شوند.
ژنتیک یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر چاقی ران است. در برخی از افراد ران آن‌ها بدون دلیل چاق می‌شود. حتی اگر قسمت‌های دیگر بدن لاغر باشد، باز هم چاقی به قسمت ران می‌رود و چربی‌ زیادی در این قسمت تجمع می‌کند.
نداشتن تحرک و در عین حال مصرف غذاهای چرب و شیرین، عمده‌ترین دلیل چاقی ران است. بنابراین با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب می‌توان ران‌های خود را لاغر کرد. البته فراموش نکنید که در رژیم غذایی تمام قسمت‌های بدن با هم لاغر می‌شوند. زیرا چربی‌سوزی برای همه‌ی قسمت‌های بدن رخ می‌دهد.

لاغری ران با ورزش یا رژیم غذایی؟ کدام یک بهتر است

رژیم غذایی برای لاغری ران چقدر مؤثر است؟

رژیم غذایی اغلب برای کسانی پیشنهاد می‌شود که بدنی کاملا چاق دارند و می‌خواهند تمامی بدن آن‌ها لاغر شود. لاغری ران نیز یکی از هدف‌های آن‌هاست. رژیم لاغری در دراز مدت نتیجه می‌دهد. در افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، بعد از مدت طولانی، ران‌ها خوش فرم و کشیده می‌شوند.
مهم‌ترین توصیه‌های متخصصان تغذیه برای کسانی که قصد لاغری ران خود را دارند، توجه به نکات زیر است:
۱- مصرف غذاهای فست‌فود و پرچرب را ترک کنید.
۲- شام را سبک میل کنید و آن را به ساعات پایانی شب موکول نکنید.
۳- در کنار غذا، به میوه، سبزی و نوشیدن آب نیز توجه داشته باشید.
۴- از حذف وعده‌های غذایی خودداری کنید.
۵- میزان خوراک خود را کاهش دهید اما آن را قطع نکنید.
یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد برای لاغری ران حذف غذاهایی مثل برنج، نان و گوشت از سبدغذایی است. در حالی‌که مصرف این غذاها نیز برای تأمین انرژی بدن لازم و ضروری است. حذف خودسرانه‌ی برخی از غذاهای پرکالری مثل تخم‌مرغ، باعث ریزش مو، ایجاد چین و چروک در صورت و کاهش بینایی می‌شود. بنابراین رژیم غذایی باید استاندارد و زیر نظر متخصص تغذیه انجام شود.
میزان مصرف غذا و نوع موادغذایی در افراد با توجه به وزن، قد، میزان تحرک و جنسیت آن‌ها مشخص می‌شود. بنابراین نمی‌توان به طور خودسرانه رژیم غذایی را برای لاغری ران در پیش گرفت.

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد برای لاغری ران حذف غذاهایی مثل برنج، نان و گوشت از سبدغذایی است. در حالی‌که مصرف این غذاها نیز برای تأمین انرژی بدن لازم و ضروری است.

لاغری ران برای داشتن اندامی زیبا و متناسب لازم است

۲- کوچک کردن ران با کمک ورزش

ورزش یکی دیگر از راه‌ها برای لاغری ران است. حرکات ورزشی باید به طور مداوم و همیشه انجام شود تا تاثیر آن را بعد از مدتی به چشم ببینید. توجه داشته باشید که هر چقدر از زمان چاقی ران گذشته باشد، آب کردن چربی آن نیز سخت‌تر می‌شود. زیرا بافت چربی قدرتمندتر می‌شود و در نتیجه لاغر کردن آن سخت‌تر است. به همین دلیل نباید اجازه دهید از چاقی شما زمان زیادی بگذرد و سریع برای لاغری ران خود دست به کار شوید.

رژیم غذایی برای لاغری ران چقدر مؤثر است؟


ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی در طی روز به لاغری ران کمک زیادی می‌کند. البته باید هر روز این کار را به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت انجام دهید. برای ورزش کردن و کوچک کردن ران لازم نیست که حتماً در باشگاه ثبت‌نام کنید. حتی در منزل هم می‌توانید حرکات ورزشی مناسب را انجام دهید.


ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی در طی روز به کوچک کردن ران کمک زیادی می‌کند. البته باید هر روز این کار را به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت انجام دهید. برای ورزش کردن و لاغری ران لازم نیست که حتماً در باشگاه ثبت‌نام کنید. حتی در منزل هم می‌توانید حرکات ورزشی مناسب را انجام دهید.
ورزش کردن باید در کنار رژیم غذایی انجام شود تا تاثیر آن را مشاهده کنید. با کاهش میزان خوراک خود در طی روز و انجام فعالیت‌های ورزشی، خیلی سریع‌تر به نتیجه‌ی دلخواه می‌رسید. البته توجه داشته باشید که حرکات ورزشی نیز باید به درستی انجام شوند. در غیر این‌صورت به بدن آسیب وارد می‌کند.
مربیان بدنسازی برای کوچک کردن ران توصیه‌های مفیدی را دارند که می‌تواند به شما کمک کند. این توصیه‌ها عبارتند از:
۱- برای لاغری ران با ورزش باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید و با پشتکار هر روز حرکات ورزشی را تمرین کنید. اگر در بین ورزش شما فاصله ایجاد شود، نه تنها کمکی ب کوچک کردن ران نمی‌کند بلکه باعث افزایش بیشتر چربی و چاقی نیز می‌شود.
۲- برای لاغری باید حرکت ورزشی را به درستی و تحت نظر مربی بدنساز یاد بگیرید. سپس می‌توانید آن‌ها را در سالن ورزشی و یا در منزل هر روز انجام دهید. مداومت در تکرار حرکات به کوچک کردن ران کمک می‌کند.
۳- طناب زدن باعث لاغری ران می شود و مقاومت بدن را نیز افزایش می‌دهد. در زمان طناب زدن، قسمت‌های دیگر بدن از جمله شانه، پشت کمر، ماهیچه‌های سینه نیز درگیر می‌شوند که به تناسب اندام شما کمک می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data