طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با روکش شکلات

توسط admin
3046 مشاهده

خیس شکلاتی با روکش شکلات از جمله کیک‌هایی است که برای جشن و تولد می‌تواند مناسب باشد. به هر حال خوردن دست‌رنج خودتان بیشتر از خرید یک کیک گرانقیمت بازاری می‌تواند لذت بخش باشد. در این مطلب کرفس قصد دارید شما را با طرز تهیه کیک خیس مرحله به مرحله آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک با مغز مارمالاد

مواد لازم برای کیک خیس مجلسی

  • آرد سفید قنادی: ۲ لیوان
  • شکر: ۱.۵ لیوان
  • تخم مرغ: ۳ عدد
  • روغن مایع: ۱.۵ لیوان
  • پودر کاکائو: ۴ قاشق غذاخوری
  • شیر به دمای محیط رسیده: ۱.۵ لیوان
  • وانیل شکری: ۱ قاشق چایخوری
  • بکینگ پودر: ۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با روکش شکلات

برای درست کردن این کیک خوشمزه به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: آماده کردن قالب

قبل از هر چیز باید قالب کیک را آماده کنید تا زمان پخت، کیک به آن نچسبد. برای این کار چند قطره روغن به داخل قالب بزنید و روی آن به مقدار خیلی آرد بپاشید.

مرحله دوم: درست کردن مواد روی کیک خیس شکلاتی

ابتدا نصف شکر و نصف پودر کاکائو را با هم ترکیب کنید و هم بزنید تا یکدست شوند و بعد نصف شیر را داخل آن بریزید. با قاشق هم بزنید. برای اینکه شکر و پودر کاکائو در شیر حل شود، آن را داخل میکسر بریزید و برای ۳ دقیقه با دور متوسط هم بزنید. سپس نصف روغن را هم داخل مواد اضافه کنید و برای ۵ دقیقه دیگر آن را هم بزنید.

برای طرز تهیه کیک خیس مجلسی در مرحله آخر برای تزئین به روکش شکلاتی نیاز دارید. حالا آن را کنار بگذارید و به سراغ مراحل بعدی بروید.

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

مرحله سوم: درست کردن خمیر کیک

در این مرحله از طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با روکش شکلات مواد خمیر را درست کنید. حالا تخم مرغ‌ها را درون یک ظرف بشکنید و خوب هم بزنید تا کف کند و رنگ کرمی به خود بگیرد. حالا باقیمانده پودر کاکائو، شیر و شکر را هم داخل مواد بریزید. از روغن مایع هم هر چه ماند داخل ظرف بریزید و آن را با استفاده از همزن برقی برای مدت ۵ دقیقه مخلوط کنید.

سپس آرد الک شده را به صورت کم کم داخل ظرف اضافه کنید. بکینگ پودر و وانیل را هم در همین مرحله داخل مخلوط بریزید و هم بزنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی با پودینگ و یا سس شکلاتی

مرحله چهارم: ریختن خمیر داخل قالب

برای طرز تهیه کیک خیس مجلسی خمیر را داخل قالبی را که در مرحله اول آماده کرده بودید، بریزید. برای اینکه کیک خیس شکلاتی پف کند، ته قاشق را به روغن مایع آغشته کنید و بعد سوراخ‌هایی را روی خمیر ایجاد کنید. این کار ساده باعث می‌شود کیک شما بیشتر پف کند.

مرحله پنجم: پختن کیک

در این مرحله از طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با روکش شکلات فر را گرم کنید. دمای دستگاه را روی ۱۷۰ درجه و زمان را روی ۱۰ دقیقه تنظیم کنید تا گرم شود. سپس قالب حاوی خمیر را برای مدت ۳۵ دقیقه در فر قرار دهید. در ۱۰ دقیقه آخر گریل را روشن کنید تا روی کیک برشته شود.

برای اینکه مطمئن شوید کیک خیس کاکائویی مغز پخت شده است، یک چاقو را در آن فرو کنید. اگر از مواد کیک به چاقو نچسبید، یعنی کامل پخته است.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک کتوژنیک رژیمی با آرد بادام

طرز تهیه کیک خیس مجلسی

مرحله ششم: تزئین کیک خیس شکلاتی

به محض اینکه کیک خیس را از فر خارج کردید، مواد تزئین را که در مرحله دوم درست کرده بودید، روی کیک بریزید. سپس با با کاردک تزئین کنید. چند دقیقه صبر کنید تا شکلات به خورد کیک برود و بعد آن را داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک ساده و خوشمزه

نکاتی برای درست کرددن کیک خیس کاکائویی

برای طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با روکش شکلات به چند نکته توجه داشته باشید:

  • برای اینکه کیک شما پف کند، بعد از اضافه کردن آرد مواد را زیاد هم نزنید. زیرا پف خمیر گرفته می‌شود.
  • برای تزئین کیک می‌توانید از پودر پسته و خلال بادام استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data