طرز تهیه کوکو بادمجان کبابی رژیمی

توسط admin
144 مشاهده

کوکو بادمجان کبابی غذایی کم کالری و رژیمی است که آن را به کسانی که قصد کاهش وزن دارند، پیشنهاد می‌دهیم. این غذای ساده را می‌توانید با بادمجان تخم‌مرغ تهیه کنید. در ادامه با کرفس همراه باشید تا شما را با طرز تهیه کوکو بادمجان کبابی آشنا کنیم.

مواد لازم برای کوکو بادمجان دودی

  • بادمجان متوسط: ۵ عدد
  • تخم مرغ: ۴ عدد
  • پیاز کوچک: ۱ عدد
  • آرد گندم: ۱ قاشق غذاخوری
  • گردوی چرخ شده: نصف فنجان
  • روغن سرخ کردنی: دو قاشق غذاخوری
  • زردچوبه، نمک و فلفل: به مقدار کافی
  • سیر (در صورت تمایل):  2 حبه
  • دارچین: نصف قاشق چایخوری

حتما بخوانید: طرز تهیه کتلت لپه با گوشت و روش بدون گوشت

طرز تهیه کوکو بادمجان کبابی

برای درست کردن این غذا به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه کوکو بادمجان

مرحله اول: کباب کردن بادمجان

در ابتدا باید بادمجان را بدون اینکه پوست آن را بگیرید، بشویید و بعد روی گاز یا منقل کباب کنید. همچنین می‌توانید بادمجان را داخل فر قرار دهید و برای مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه کباب کنید. مدت زمان قرار دادن بادمجان در فر به اندازه آن‌ها هم بستگی دارد. اگر از بادمجان کوچک استفاده می‌کنید، زمان کمتری آن‌ها را در فر قرار دهید.

حتما بخوانید: طرز تهیه کتلت ماهی با سیب زمینی

مرحله دوم: درست کردن مایه بادمجان

در مرحله بعدی طرز تهیه کوکو بادمجان دودی باید بادمجان‌های کبابی را پوست بگیرید. سپس یا با گوشتکوب و یا با ساطوری آن‌ها را حسابی له کنید. گردوی چرخ شده، نمک، زردچوبه، فلفل پیاز رنده شده و سیر ریزشده را به آن اضافه کنید و هم بزنید. تخم‌مرغ را هم در ظرف دیگری بشکنید و خوب هم بزنید تا از حالت لختگی خارج شود. سپس روی بادمجان بریزید.

برای اینکه کوکو بادمجان کبابی سفت شود و زمان سرخ کردن از هم نپاشد، یک قاشق غذاخوری آرد گندم هم روی آن بریزید و هم بزنید.

مرحله سوم: سرخ کردن کوکو بادمجان دودی

برای طرز تهیه کوکو بادمجان ساده داخل ماهیتابه روغن سرخ‌کردنی بریزید و اجازه دهید داغ شود. سپس مایه بادمجان له شده را قالب بزنید و داخل روغن بریزید تا سرخ شود.

کوکو بادمجان و سیب زمینی

روش دوم برای درست کردن کوکو بادمجان

یک روش دیگر هم وجود دارد که بادمجان را به کوکوی خوشمزه تبدیل کنید. برای درست کردن این غذا به کباب کردن بادمجان نیازی نیست و فقط کافیست آن را پوست بگیرید و دو نیم کنید. داخل یک ظرف آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس بادمجان را برای مدت ۵ دقیقه داخل آب جوش بیندازید تا نرم شود.

بعد آن را داخل آبکش بیندازید تا آب آن کامل برود و با گوشتکوب له کنید. برای طرز تهیه کوکو بادمجان ساده به آن تخم‌مرغ، زردچوبه، نمک، آرد، پیاز رنده شده، سیره خرد شده و ادویه دلخواه خود را اضافه کنید. در آخر هم داخل ماهیتابه روغن بریزید و بعد از داغ شدن، مایه بادمجان له شده را قالب بزنید و سرخ کنید.

حتما بخوانید: ۲ روش برای طرز تهیه کتلت قارچ

کوکو بادمجان و سیب زمینی

یک روش دیگر هم برای درست کردن کوکو بادمجان دودی وجود دارد. در این روش شما می‌توانید از سیب زمینی رنده شده همزمان با بادمجان استفاده کنید. به این صورت که بعد از له کردن بادمجان کبابی (یا پخته شده)، سیب زمینی رنده شده را همراه با سایر مواد و تخم‌مرغ روی آن اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید و در آخر در روغن سرخ کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data