لاغری با دارچین و زنجبیل+ بهترین زمان مصرف دارچین برای لاغری

توسط مریم کوهشاری
16533 مشاهده

چگونه دارچین برای لاغری مصرف کنیم ؟ این سوالی است که بسیاری افراد مبتلا به چاقی، به دنبال پاسخی برای آن هستند. قطعاً لاغری با کمک دمنوش‌ها و گیاهان دارویی، راحت‌تر است و عوارض کمتری بر روی سلامت شما دارد. به همین دلیل است که بسیاری به لاغری با دارچین و زنجبیل تأکید می‌کنند. این گیاه باعث افزایش دمای بدن می‌شود. زیرا چربی‌های اضافه‌ی بدن را در اثر فرآیند متابولیسم از بین می‌برد. به همین دلیل بعد از مصرف دارچین احساس گرمای بیشتری می‌کنید. در ادامه به روش‌های استفاده از این دمنوش برای لاغری می‌پردازیم.

  • چگونه دارچین برای لاغری مصرف کنیم
  • تاثیر دارچین روی کاهش وزن
  • تهیه قرص دارچین برای لاغری
  • ترکیب دارچین با عسل
  • چای دارچین و لیمو
  • پودر دارچین و شیر نوشیدنی
  • ترکیب دارچین، هل و زردچوبه
لاغری با دارچین  و زنجبیل+  بهترین زمان مصرف دارچین برای لاغری

چگونه دارچین برای لاغری مصرف کنیم

برای مصرف دمنوش دارچین باید آن را ۴ ساعت قبل از مصرف وعده‌های غذایی بخورید. با این روش قند خون شما افزایش پیدا نمی‌کند و در نتیجه مصرف غذا تاثیری در چاقی نخواهد داشت. در واقع دمنوش دارچین تاثیر زیادی در تثبیت قندخون دارد و به کاهش وزن هم کمک زیادی می‌کند. بهترین روش برای کاهش وزن مصرف غذاهایی که همزمان با کاهش وزن، میزان قند خون کلسترول را کاهش دهند. در این صورت به بیماری دیابت و یا چربی خون هم درمان می‌شود. در بسیاری از موارد، چاقی و اضافه وزن، این دو بیماری را نیز به همراه دارد.

برای مصرف دمنوش دارچین باید آن را ۴ ساعت قبل از مصرف وعده‌های غذایی بخورید. با این روش قند خون شما افزایش پیدا نمی‌کند و در نتیجه مصرف غذا تاثیری در چاقی نخواهد داشت.

تاثیر دارچین روی کاهش وزن

لاغری با دارچین و زنجبیل یکی از روش‌هایی آسانی است که می‌توانید برای یک ماه آن را تست کنید. عصاره‌ی دارچین تاثیر زیادی بر روی بافت‌های عضلانی بدن دارد. از سوی دیگر چربی‌های بدن را می‌سوزاند تا انرژی مورد نیاز شما را برای انجام فعالیت‌های روزانه تأمین کند. براساس تحقیقاتی که بر روی تاثیر این گیاه صورت گرفت، نتایج آن نشان داد که اگر دارچین و زنجبیل را با هم دم کنید، تاثیر بیشتری بر روی کاهش وزن دارد.
زنجبیل هم مانند دارچین خاصیت چربی‌زدایی دارد. پس با مصرف همزمان هر دو گیاه، در مدت زمان کوتاهی می‌توانید وزن زیادی را کم کنید.

تهیه قرص دارچین برای لاغری

قرص دارچین همانند دمکرده‌ی آن به کاهش وزن شما کمک می‌کند. لاغری با دارچین و زنجبیل را با روش قرص انجام دهید. در این صورت باید یک قاشق دارچین، یک قاشق زنجبیل، یک قاشق زیره سیاه و یک قاشق زردچوبه را با هم ترکیب کنید. سپس به اندازه‌ی کافی به این پودرها، عسل طبیعی اضافه کنید. این خمیر را به شکل قرص درست کنید و در جای گرم قرار دهید تا خشک شوند. این داروی خانگی را در طی روز یک یا دو بار مصرف کنید.

بسیاری به لاغری با دارچین و زنجبیل تأکید می‌کنند

ترکیب دارچین با عسل

یکی دیگر از روش‌های مصرف دارچین برای کاهش وزن، ترکیب آن با عسل است. برای درست کردن این معجون شگفت‌انگیز به صورت زیر عمل کنید:
یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با یک لیوان جوش دم کنید و سپس نصف قاشق چایخوری به آن عسل اضافه کنید. بهترین زمان مصرف دارچین برای لاغری در زمان صبح به صورت ناشتا و شب قبل از خواب است. پس توصیه می‌شود. این دمنوش را در طی روز ۲ بار مصرف کنید.

چای دارچین و لیمو

یکی دیگر از روش‌های لاغری با کمک دارچین، اضافه کردن مقدار کمی لیمو به دمکرده‌ی این گیاه است. برای درست کردن چای لیمو و دارچین به صورت زیر عمل کنید:
چوب دارچین را در قوری انداخته و سپس یک لیوان آب جوش روی آن بریزید. اجازه دهید روی حرارت ملایم یا سماور به مدت ۱۰ دقیقه بماند تا رنگ آن قهوه‌ای شود. سپس چند قطره آب لیمو به این دمنوش اضافه کنید. این دمنوش را روزانه یک بار مصرف کنید. بعد از یک ماه شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.

چوب دارچین را در قوری انداخته و سپس یک لیوان آب جوش روی آن بریزید. اجازه دهید روی حرارت ملایم یا سماور به مدت ۱۰ دقیقه بماند تا رنگ آن قهوه‌ای شود. سپس چند قطره آب لیمو به این دمنوش اضافه کنید. این دمنوش را روزانه یک بار مصرف کنید.

پودر دارچین و شیر نوشیدنی

لاغری با دارچین و زنجبیل به روش دیگری هم انجام می‌شود. البته در این روش باید زنجبیل را حذف و به جای آن از شیر کم چرب استفاده کنید. برای درست کردن دمنوش شیر و دارچین به صورت زیر عمل کنید:
ابتدا دو لیوان شیر کم چرب را بجوشانید و بعد از خنک شدن یک قاشق چایخوری به آن پودر دارچین اضافه کنید. همچنین می‌توانید همزمان با جوشیدن شیر، چند تکه چوب دارچین داخل ظرف بریزید تا رنگ شیر تغییر کند. این معجون را در طی روز یک یا دو بار مصرف کنید. توجه داشته باشید که برای لاغری حتماً باید از شیر کم چرب استفاده کنید.

لاغری با دارچین و زنجبیل به روش دیگری هم انجام می‌شود.

ترکیب دارچین، هل و زردچوبه

یکی دیگر از راه‌های استفاده از دارچین، ترکیب این گیاه با هل و زردچوبه است. هر سه گیاه در لاغری مؤثر هستند و اگر همزمان از هر سه استفاده کنید، در مدت کوتاهی وزن شما کاهش می‌یابد. برای درست کردن این دمنوش به صورت زیر عمل کنید:
ابتدا مقداری زردچوبه را داخل یک لیوان بریزید و اجازه دهید به مدت ۴ دقیقه بجوشد. سپس نصف قاشق چای خوری به این دمنوش دارچین اضافه کنید. بهترین زمان مصرف دارچین برای لاغری در زمان صبح و شب قبل از خواب است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data