خواص انار پخته آنقدر زیاد است که فکرش را نمیکنید!

توسط سارا عربی
692 مشاهده

با رسیدن فصل سرما احتمال اینکه به بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی، گلودرد، برونشیت و آنفولانزا بسیار زیاد میشود و تقریبا همه در هر سنی با اینگونه بیماری‌ها تهدید میشوند. بهتر است به جای اینکه با هربار بیمار شدن به مطب دکتر بروید و داروهای شیمیایی مصرف کنید، از خواص مواد غذایی بیشتر بدانید و سعی کنید از وجود میوه‌جات بهره ببرید. بهتر نیست؟ اینگونه حتی از روز اول هم بهتر میشوید! با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله خواص انار پخته را با هم بخوانیم و از آن در این فصل سرد درست استفاده کنیم تا نهایت فایده آن نصیبمان شود.

خواص انار پخته برای سرماخوردگی

این میوه یک آنتی بیوتیک قوی است که هر نوع عفونت را برطرف میکند. برای همین است که میگویند خواص انار پخته برای سرماخوردگی زیاد است.

خواص انار پخته
میوه ای بهشتی سرشار از خاصیت

درمورد فواید این میوه بهشتی دانشمندان و محققان بسیار صحبت میکنند که در اینجا به چندین مورد آن خواهیم پرداخت. اول خاصیت آنتی اکسیدانی (ضد سرطانی) انار میباشد که قبلا هم به آن اشاره کرده بودیم آنتی اکسیدان انار۳ برابر چای سبز است. همانطور که می دانید وظیفه آنتی اکسیدان ها حفاظت از بدن در برابر استرس‌ها ،آلودگی‌های شیمیایی و مقابله با انواع سرطان‌ها می باشد.

از فواید دیگر این میوه میتوان به جلوگیری از مسدود شدن رگ‌ها و بیماری قلبی اشاره کرد. انار از چربی بد خون جلوگیری میکند و مانع از لخته شدن خون یا همان چسبیدن پلاکت‌های خونی به یکدیگر میشود. در نتیجه چربی و فشار خون کاهش  پیدا میکند. انار از طرفی از سرطان پوست جلوگیری میکند و به زیبایی پوست کمک میکند. از طرفی دیگر انار میوه‌ای مدر است و باعث فعال شدن کلیه میشود و بی‌نظمی در ادرار را درمان میکند.

یکی دیگر از خواص مهم این میوه از بین بردن عفونت بدن است. انار برای درمان گلودرد و تب بسیار موثر است. هسته‌ی انار، همان بخشی که ممکن است باعث اذیت شدن شما شود و لا به لای دندان‌هایتان گیر کند، از پیر شدن پوست جلوگیری کرده و اگر به طور منظم مصرف کنید شما را چندین سال جوانتر نشان میدهد.

اگر انار را با عسل مخلوط کرده و میل کنید میتواند درمان خوبی برای گوش درد باشد همچنین خوردن آب انار درمان مناسب و انتخاب خوبی برای صدای گرفته است.

خواص انار پخته با پوست

طرز پخت و تهیه این آنتی بیوتیک به این ترتیب است که یک عدد انار را روی شعله پخش کن با حرارت خیلی کم قرار بدهید تا آهسته آهسته توی خودش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد و پخته شود فقط دقت کنید که نسوزد برای همین گاهی آن را بچرخانید پس از اینکه انار شما خوب پخته شد چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود و سپس پرده‌ها و رگه‌های داخلش را هم با دانه‌های پخته شده میل کنید فراموش نکنید که شب قبل از خواب باید میل شود و بعد از آن چیزی خورده نشود درصورت عفونت‌های شدید بهتر است ۳ شب این کار را تکرار کنید.

خواص انار پخته
انار حتی به صورت پخته شده نیز خواص خود را حفظ میکند

خواص انار پخته در بارداری

خواص انار پخته در بارداری و حتی دوران یائسگی نیز بسیار زیاد است و بر کسی پوشیده نیست. فایده دیگر مختص به زنان باردار و همچنین یائسه می باشد . آیا میدانستید که مصرف روزانه نصف لیوان آب انار برای زنان باردار، از آسیب‌های مغزی و زایمان زودرس جلوگیری می‌کند؟ این میوه باعث کاهش استرس و تشویش در زنان یائسه مشود مورد آخر این است که انار در کاهش وزن هم می‌تواند مؤثر باشد .چون در هضم غذا و انجام فعالیت‌های گوارشی نیز بسیار کمک کننده می باشد.  این میوه برای جنین نیز فواید فراوان دارد. این میوه از قدیم دارای شهرت بوده و برای آسیب‌های غضروف نوزادان به کار میرفته و هنوز هم برای درمان اینگونه مشکلات کاربرد دارد. از دیگر خاصیت‌های مصرف انار این است که احتمال تولد کودکان نارس و تولد کودکانی با وزن کم را تا حد زیادی کاهش میدهد و همچنین از افسردگی بعد از زایمان جلوگیری میکند

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data