استفاده از بهترین روغن ماساژ برای گرفتگی عضلات

توسط مریم کوهشاری
27 مشاهده

بهترین روغن ماساژ برای گرفتگی عضلات به شما کمک می‌کند تا عضلات منقبض شده را شل کنید. روش‌های مختلفی برای استفاده از روغن‌های گیاهی وجود دارد. البته باید قبل از استفاده حتما به حمام گرم بروید. ماساژ و گرم کردن بدن همراه با بهترین روغن برای گرفتگی عضلات به بهبود وضعیت بدن کمک می‌کند. اگر نمی‌دانید با کمک چه روغن‌هایی می‌توانید گرفتگی عضلات را از بین ببرید، این مطلب را از دست ندهید.

رزماری بهترین روغن ماساژ برای گرفتگی عضلات

رزماری بهترین روغن گیاهی برای گرفتگی عضلات است. این روغن گیاهی خاصیت ضدالتهاب و ضد درد دارد. حتی از آن می‌توانید برای بهبود درد مفاصل و آرتروز هم استفاده کنید. در رزماری آنتی‌اکسیدان‌های فوق‌العاده قوی وجود دارد که خاصیت ضد اسپاسم دارد. آنتی اکسیدان کارنوزول بر روی التهاب تاثیر مثبت می‌گذارد. روغن رزماری سرشار از این ماده است.

برای استفاده از بهترین روغن مالشی بدن می‌توانید ۴ -۶ قطره از روغن را با یکی از روغن‌های مورد علاقه خود مثل روغن زیتون ترکیب کنید. حالا آن را به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه در ناحیه مورد نظر ماساژ دهید. اگر روغن رزماری را با روغن نعناع ترکیب کنید، تاثیر آن در آرامبخشی عضلات افزایش می‌یابد.

استفاده از بهترین روغن ماساژ برای گرفتگی عضلات

استفاده از روغن نعناع

اسانس نعناع هم بهترین روغن برای گرفتگی عضلات است. این روغن به گرفتگی عضلات کمک زیادی می‌کنید. زیرا روغن نعناع حاوی مقدار زیادی ماده فعال به نام اتانول است که رایحه‌ای تقویت‌کننده و ضداسپاسم محسوب می‌شود. همچنین این روغن گیاهی به دلیل تاثیر خنک‌کنندگی می‌تواند درد و خستگی را از بین ببرد. اگر روغن نعناع را با یک روغن دیگر ترکیب کنید و بر روی  ناحیه موردنظر بزنید، تاثیر فوق‌العاده‌ای در تسکین گرفتگی عضلات دارد.

برای این کار ۴- ۶ قطره از روغن نعناع را با یک قاشق چایخوری مخلوط کنید. حالا آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده ماساژ دهید. روغن نعنا تند است و می‌تواند بلافاصله به تسکین گرفتگی عضلات بدن کمک کند.

استفاده از روغن اسطوخودوس برای گرفتگی عضلات

روغن اسطوخودوس هم یکی از بهترین روغن‌های ماساژ برای گرفتگی عضلات است. این روغن گیاهی خاصیت ضدالتهابی و ضد درد دارد. همچنین به کاهش استرس و تنش عضلانی هم کمک می‌کند. وقتی روغن اسطوخودوس را روی قسمت مورد نظر ماساژ می‌دهید، بعد از چند دقیقه میزان اسپاسم عضلانی را کاهش می‌دهد.

در طب سنتی از این روغن به عنوان یک ماده تسکین دهنده نام برده شده است. برخلاف سایر روغن‌های گیاهی برای گرفتگی عضلات، روغن اسطوخودوس رایحه ملایمی دارد و به رفع خستگی عضلات کمک می‌گند. البته باید این روغن را با سایر روغن‌های گیاهی از جمله روغن نعناع ترکیب کنید. سپس آن را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی نقطه مورد نظر ماساژ دهید.

بهترین روغن برای گرفتگی عضلات

استفاده از روغن زنجبیل

اسانس زنجبیل هم می‌تواند بهترین روغن برای گرفتگی عضلات باشد. زیرا این گیاه خاصیت حرارتی دارد و به تسکین اسپاسم عضلات کمک می‌کند. همچنین مصرف اسانس زنجبیل برای کاهش درد مفاصل در کسانی که از آرتروز رنج می‌برند، موثر است.

شما می‌توانید اسانس یا روغن زنجبیل را از عطاری تهیه کنید. البته قبل از استفاده حتما به حمام آب گرم بروید. سپس اسانس زنجبیل را با روغن زیتون ترکیب کرده و به مدت ۱۵ دقیقه در ناحیه مورد نظر ماساژ دهید.

روغن میخک برای درمان اسپاسم عضلانی

روغن میخک هم بهترین روغن گیاهی برای گرفتگی عضلات است. برای استفاده از این روغن که خاصیت ضدالتهاب و ضدباکتریایی دارد، مقدار کمی از آن را با روغن نارگیل یا روغن جوجوبا ترکیب کنید. جالب است بدانید این روغن گیاهی می‌تواند به تقویت عضلات خسته بعد از یک ورزش طولانی مدت کمک کند.

همچنین گفته شده روغن میخک خاصیت ضدآلرژیک هم دارد. از سوی دیگر به بی‌حس کردن موضعی پوست هم کمک زیادی می‌کند. اگر کسی دچار درد دندان باشد، مقدار کمی از روغن میخک را روی پنبه ریخته و روی دندان بگذارید. بعد از چند دقیقه دندان بی‌حس و کرخ می‌شود. در مورد اسپاسم عضلانی هم این روغن موثر است.

برای این کار ۲- ۴ قطره از روغن میخک را با ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه ناحیه اسپاسم را ماساژ دهید.

رزماری بهترین روغن ماساژ برای گرفتگی عضلات

استفاده از اسانس آویشن

روغن آویش هم در درمان گرفتگی عضلات موثر است. این روغن گیاهی می‌تواند به کاهش دردهای عضلانی، التهاب و اسپاسم کمک کند. به دلیل اینکه روغن آویشن حاوی مقادیر بالایی از کارواکرول است، فعالیت COX-2 (آنزیم ایجاد التهاب) را کنترل می‌کند. از سوی دیگر اسانس آویشن خاصیت ضداسپاسم و ضد درد هم دارد. بنابراین به منظور برطرف کردن گرفتگی عضلات و اسپاسم می‌توانید از آن استفاده کنید.

روغن کندر

کندر هم می‌تواند بهترین روغن ماساژ برای گرفتگی عضلات باشد. برای درمان اسپاسم یا گرفتگی عضلانی می‌توانید ۴ قطره از این روغن ملایم را با یکی دیگر از روغن‌های حامل مثل روغن جوجوبا و یا روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس این روغن بدست آمده را در ناحیه مورد نظر به مدت ۲۰ دقیقه ماساژ دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data