درمان افتادگی شانه و قوز کمر با حرکات ورزشی در خانه

توسط admin
8392 مشاهده

قوز کمر یا افتادگی شانه یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای ستون فقرات پیش بیاید. هنگامی که انحنای بیش از حد کمر و ستون فقرات وجود داشته باشد، سبب ظاهر قوز مانند در پشت شما خواهد شد. در این مقاله همراه ما باشید تا با قوز کمر و افتادگی شانه بیشتر آشنا شوید.

قوز کمر یکی از مشکلات مربوط به ستون فقرات می‌باشد. که می‌تواند فیزیک بدن را از جهات مختلف تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال قوز کمر و افزایش قد تاثیرات متقابل بر هم دارند. بنابراین باید برای این سوال که آیا قوز کمر باعث کوتاهی قد میشود پاسخ مثبت درنظر گرفت. همچنین بروز ناهنجاری‌های افتادگی شانه و گودی کمر به هم ارتباط دارند.

با ورزش‌های افزایش قد آشنایی دارید؟ در این مقاله چند حرکت ورزشی فوق العاده برای بلندتر شدن قد قرار دادیم. روی لینک سبز رنگ بزنید.

Treat Your Rounded Upper Back

قوز کمر یا افتادگی شانه چیست ؟

نام دیگر ناهنجاری قوز کمر، بیماری کیفوز است. به طور کلی دلیل اصلی ایجاد قوز کمر یا افتادگی شانه، گذراندن وقت در حالتی است که کمر خم شده است. به تدریج این حالت غیر استاندارد سبب ایجاد قوز کمر و افتادگی شانه می‌شود.

آیا قوز کمر قابل درمان است ؟

اگر در اثر نشستن اشتباه و طولانی مدت گرفتار قوز کمر یا افتادگی شانه شده‌اید، می‌توانید آن را برطرف کنید. در حقیقت درمان قوز کمر و افتادگی شانه قابل درمان است. شما می‌توانید با انجام برخی حرکات اصلاحی قوز کمر و گردن این ناهنجاری فیزیکی را برطرف کنید.

چگونه قوز پشت را برطرف کنیم؟

چطور قوز کمر را برطرف کنیم ؟ حرکات ورزشی وجود دارند که توسط پزشکان فیزیوتراپ طراحی شده‌اند. این حرکات بدنسازی برای افتادگی شانه ها و قوز کمر طراحی شده‌اند. و به کمک آن‌ها می‌توانید تناسب اندام خود را بدست آورید.

اما نکته مهم و با اهمیت در خصوص قوز این است که چه ورزشی برا قوز کمر خوبه ؟ برای پاسخ به این سوال و آگاهی از اینکه چگونه قوز کمر رو از بین ببریم همراه ما باشید. در ادامه به معرفی و بررسی حرکات ورزشی برای درمان قوز کمر خواهیم پرداخت.

۵ حرکت ورزشی برای درمان قوز کمر و افتادگی شانه

حرکات ورزشی که در ادامه شرح می‌دهیم، برای درمان و جلوگیری از پیشرفت قوز کمر طراحی شده‌اند. برای اثر گذاری این حرکات ورزشی، باید حداقل سه یا چهار بار در هفته آن‌ها را انجام دهید. تا نتایج خوبی را مشاهده نمایید. همچنین توصیه می‌شود هر حرکت را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید. در حین انجام تمرینات اگر احساس فشار زیاد و درد کردید، می‌توانید کمی استراحت کنید.

حرکت ۱: تصویر در آیینه

این تمرین یکی از ساده ترین حرکات اصلاحی به شمار می‌رود. برای انجام این حرکت ورزشی، مراحل زیر را دنبال کنید:

The first move for the lumbar hump

ابتدا در حالت طبیعی بدن خود بایستید. در صورت لزوم می‌توانید از دیوار کمک بگیرید. و پشت به دیوار بایستید. سپس سعی کنید سر و شانه‌ها را در یک راستا قرار دهید. حالا زمان شروع حرکات تکرار شونده سر به جلو است. طوری سر را به جلو و سمت پایین حرکت دهید که انگار سعی می‌کنید چانه خود را به قفسه سینه نزدیک کنید. هر بار که سر را به سمت جلو می‌آورید، ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه وضعیت خود را حفظ کنید. و دوباره به حالت قبل برگردید. همچنین می‌توانید برای جلوگیری از برخورد سر با دیوار، یک بالش کوچک پشت سر خود قرار دهید.

حرکت ۲: کشیدن سر به سمت عقب

این حرکت ورزشی برای تقویت عضلات گردن بسیار مناسب است. بنابراین افرادی که عضلات گردنشان ضعیف است، با این تمرین می‌توانند عضلات خود را تقویت کنند. این تمرین ورزشی به صورت خوابیده روی زمین انجام می‌شود. برای انجام این حرکت، مراحل زیر را دنبال کنید:

The second move for the lumbar hump

ابتدا به پشت روی زمین بخوابید و زانوی خود را خم کنید. دستانتان را به صورت صاف در کنار بدن و روی زمین قرار دهید. حالا سعی کنید چانه خود را به سینه خود بچسبانید. ۱۵ ثانیه در این حالت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید. ۱۰ الی ۱۵ بار این حرکت را انجام دهید.

حرکت ۳: پوزیشن سوپرمن

این حرکت ورزشی نیز به صورت دراز کشیده روی زمین انجام می‌شود. اما اینبار روی شکم باید بخوابید. این حرکت نیز برای درمان قوز کمر و افتادگی شانه بسیار مناسب است. برای انجام این حرکت، مراحل زیر را دنبال کنید:

The-third-move-for-the-lumbar-hump

روی شکم دراز بکشید. و دستانتان را روی زمین به سمت سر خود دراز کنید. سر خود را به حالت خنثی نگه دارید و سعی کنید دست‌ها و پاها را تا حد امکان بالا بیاورید. البته باید از خم شدن آرنج‌ها و زانوها جلوگیری کنید. در این حالت دست‌ها و پاها را سه ثانیه نگه دارید و سپس روی زمین بگذارید. به حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار تکرار کنید.

حرکت ۴: اشاره به عقب

این تمرین ورزشی نیز در دسته حرکات کششی قرار می‌گیرد. که برای تقویت عضلات سینه و همچنین تقویت عضلات کمر مناسب است. بنابراین انجام این حرکت ورزشی برای افرادی که عضلات کمر آن‌ها ضعیف است، پیشنهاد می‌شود. برای انجام این حرکت ورزشی، مراحل زیر را دنبال کنید:

The fourth move for the lumbar hump

ابتدا در حالت طبیعی بدن خود بایستید. سپس سعی کنید قفسه سینه خود را ستبر کنید و در حالت چهارشونه قرار بگیرید. هنگامی که در حالت ایده آل قرار گرفتید، دستانتان را صاف کنید. اکنون مسیر یک نیم دایره را با هر یک از دستانتان از سمت جلو بپیمایید. و دستانتان را بالا بیاورید. به طوری که انگار در حال اشاره به سمت عقب هستید. در هنگام انجام این حرکت، دو یا سه نفس عمیق بکشید. و دوباره به حالت اول برگردید. این حرکت را ۱۵ الی ۲۰ بار انجام دهید.

حرکت ۵: غلتیدن روی ستون فقرات

برای انجام این حرکت ورزشی، نیاز به یک جسم استوانه‌ای شکل با استحکام و قطر مناسب هستید. این حرکت برای جلوگیری از پیشرفت قوز و افتادگی شانه بسیار مناسب است. برای انجام این حرکت ورزشی، مراحل زیر را دنبال کنید:

The fifth move for the lumbar hump

همانند تصاویر، به پشت روی زمین بخوابید و جسم استوانه‌ای شکل را در قسمت میانی پشت خود قرار دهید. سپس به آرامی روی غلتک به سمت بالا و پایین حرکت کنید. و ستون فقرات را ماساژ دهید. این حرکت را در حالی انجام بدهید که بازوهایتان در حالت کشیده و دستانتان به صورت قفل شده و پشت گردن قرار دارند. این حرکت را حداقل ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه انجام دهید.

درمان افتادگی شانه با قوزبند هم امکان پذیر است. علاوه بر انجام تمرینات، می‌توانید در طول روز از قوزبند طبی استاندارد استفاده کنید. البته زیرنظر پزشک ارتوپد!!!

سخن آخر

قوز کمر یا افتادگی شانه یکی از مشکلات رایجی است که برای ستون فقرات پیش می‌آید. این ناهنجاری می‌تواند بر حالت طبیعی فیزیک بدن تاثیرات منفی بگذارد. با انجام برخی تغییرات ارگونومیک در نحوه نشستن و پرهیز از نشستن‌های طولانی مدت، می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

اما اگر به این ناهنجاری ستون فقرات دچار شدید، بهترین روش برای درمان ورزش خواهد بود. شما می‌توانید با انجام ۵ حرکت ورزشی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، می‌توانید قوز کمر را درمان کنید. و بدن خود را به حالت عادی برگردانید. امیدواریم مطالعه این مقاله به شما کمک کند تا با قوز کمر و افتادگی شانه مبارزه کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data