ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو را از همین امروز شروع کنید

توسط مریم کوهشاری
727 مشاهده

ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو به شما در صرفه‌جوییِ زمان کمک می‌کند. به جای اینکه ساعات زیادی را در باشگاه بگذرانید و یا برای رفتن به باشگاه هزینه‌ی زیادی صرف کنید، در منزل هم می‌توانید اندام خود را زیبا کنید. برای ورزش در منزل باید حرکات ورزشی را به شکل صحیح و مرتب انجام دهید. افرادی که به دلیل مشغله‌ی کاری فرصتی برای رفتن به باشگاه را ندارند، نباید بخاطر اضافه وزن افسرده شوند. بلکه آن‌ها هم می‌توانند برای لاغری و تناسب اندام خود اقدام کنند. در ادامه به معرفی چندین ورزش برای لاغری شکم و پهلو می‌پردازیم.

  • حرکات ورزشی که برای لاغری شکم و پهلو لازم است
  • ورزش دراز و نشست برای لاغری پهلو و شکم
  • ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو با اسکوات
  • حرکت منحنی معکوس
  • حرکت کوهنوردی برای لاغری پهلو و شکم
  • ورزش مرد عنبکوبی برای لاغری پهلو و شکم
ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو با اسکوات

حرکات ورزشی که برای لاغری شکم و پهلو لازم است

ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو به مجموعه‌ای از حرکات ورزشی ختم نمی‌شود. بلکه در این بین برخی از ورزش‌ها را باید همیشه و دائماً انجام دهید. این حرکات در صورتی که تکرار و به عادت تبدیل شوند، بر روی لاغری پهلو و شکم تأثیر دارند. یکی از این حرکات ورزشی، پیچاندن کمر در طی روز است. شما باید این حرکت را در طی روز چند مرتبه با فاصله انجام دهید. با این حرکت، کمر شما باریک‌تر و پهلو لاغر می‌شود.
یکی دیگر از حرکات ورزشی که باید در طول روز چند مرتبه انجام دهید، انقباض عضلات شکم به مدت ۲۰ ثانیه است. بعد از آن عضلات را رها کنید. وقتی این حرکت ورزشی به یک عادت تبدیل شود، عضلات شکم شما تقویت می‌شوند. در زمان انقباض عضلات شکم باید نفس را در سینه حبس و سپس با رها کردن عضلات، نفس را هم رها کنید.

ورزش دراز و نشست برای لاغری پهلو و شکم

یک ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو دراز و نشست است. در ابتدا ممکن است به سختی این حرکت ورزشی را انجام دهید. اما بعد از مدتی به آن عادت می‌کنید و قادرید در طی روز چندین مرتبه آن را انجام دهید. برای لاغر کردن پهلو‌ها و شکم باید در طی روز ۲۵ مرتبه دراز و نشست بزنید. در هفته‌ی سوم و چهارم آن را به ۳۵ مرتبه برسانید. این ورزش علاوه بر لاغری پهلو و شکم، به تقویت عضلات کمر هم کمک می‌کند.

حرکت منحنی معکوس نیز یک ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو است.

حرکت منحنی معکوس

حرکت منحنی معکوس نیز یک ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو است. این ورزش تاثیر زیادی در آب کردن چربی‌های اضافه دارد. برای انجام حرکت منحنی معکوس باید بر روی زمین دراز بکشید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. سپس پاها را بالا ببرید تا در زاویه‌ی ۹۰ درجه با زمین قرار بگیرد. زمان بالا آوردن پا باید به شکم فشار وارد کند تا عضلات آن تقویت شوند. بعد از چند ثانیه توقف، دوباره به حالت قبل بازگردید. این حرکت را برای هر کدام از پاها ۲۵ مرتبه تکرار کنید.

ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو با اسکوات

اسکوات یک حرکت نرمشی مؤثر برای لاغری شکم و پهلو است. برای انجام این حرکت ورزشی باید پاها را به اندازه‌ی عرض شانه‌‌ها باز کنید. بعد به حالت ایستاده سرپا بمانید. سپس زانو و مچ پا رو به جلو، کمر صاف و سر روبه‌رو قرار بگیرد. برای شروع حرکت، به آرامی به سمت پایین بیایید. به طوری که دو ران پا در موازات با هم قرار بگیرند. ۳ ثانیه در این حالت بمانید و سپس به آرامی به حالت ایستاده و صاف قرار بگیرید. این ورزش برای لاغری شکم و پهلو را باید ۲۵ مرتبه تکرار کنید. بعد از سه هفته تعداد دفعات انجام آن را بیشتر کنید.

حرکت کوهنوردی برای لاغری پهلو و شکم

کوهنوردی نیز یک ورزش برای لاغری شکم و پهلو است. در این حرکتِ ورزشی باید به حالت شنا و روی دست و پا بر روی زمین دراز بکشید. سپس دست‌ها را باز کنید. تلاش کنید تا زانوی پای سمت چپ خود را به دست چپ خود نزدیک کنید و دوباره به حالت اول بازگردید. این کار را برای زانوی پای راست و دست راست نیز انجام دهید. حرکت کوهنوردی باید بین ۲۰ تا ۳۰ بار تکرار شود. اگر در ابتدا قادر به انجام آن نیستید، آن را ۱۵ مرتبه تکرار کنید. در هفته‌های سوم و چهارم آن را بیشتر از ۳۰ بار انجام دهید.ورزش مرد عنبکوبی برای لاغری پهلو و شکم

یک ورزش مؤثر برای لاغری شکم و پهلو، حرکت مرد عنکبوتی است. در این ورزش باید در حالت شنا قرار بگیرید و دست‌های خود را باز کنید. سپس در هر حرکت، دست‌های خود را از قسمت آرنج خم کرده و سینه‌ی خود را به زمین نزدیک کنید. در همین حالت باید زانو و بازوی سمت راست را به هم نزدیک کنید. بعد از چند ثانیه به حالت اول باز گردید. این حرکت را باید در ۳ سِت برای هر یک از قسمت‌های بدن انجام دهید. در مجموع آن را ۳۰ مرتبه تکرار کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data