تناسب اندام بدون ورزش : رازی که هیچوقت به شما نمی‌گوید

توسط مریم کوهشاری
811 مشاهده

تناسب اندام بدون ورزش برای کسانی مناسب است که فرصتی برای فعالیت بدنی ندارند. در عین حال اضافه وزن کمی دارند و یا آن‌ها به چاقی موضعی مبتلا هستند. برای مثال شکم آن‌ها بیش از حد برآمده شده است که تناسب اندامشان را بر هم می‌زند. در چنین مواقعی برای آن‌ها دستورات رژیم غذایی وجود دارد. با رعایت این رژیم و مصرف خوراک‌های مؤثر می‌توانند چربی‌های اضافه را ذوب کنند. پس این افراد بعد از مدتی به تناسب اندام می‌رسند. در همین ابتدا بگوییم کسانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، در کنار این روش‌ها باید ورزش را نیز در نظر داشته باشند. در ادامه به بررسی چند روش مؤثر برای لاغری بدون ورزش می‌پردازیم.

  • آب زیاد و با فاصله بخورید
  • تناسب اندام بدون ورزش با میوه
  • قند و شکر را از رژیم غذایی حذف کنید
  • سرکه سیب بخورید
  • ادویه‌های تند و گرم را فراموش نکنید
  • استفاده از ریشه زنجبیل و آبلیمو
  • برای لاغری بدون ورزش چای سبز بخورید
تناسب اندام بدون ورزش : رازی که هیچوقت به شما نمی‌گوید

آب زیاد و با فاصله بخورید

نوشیدن آب یکی از راه‌های تناسب اندام بدون ورزش است. زیرا آب به شکستن بافت چربی کمک می‌کند. وقتی آب مصرف می‌کنید دفعات ادرار شما زیاد می‌شود. در هر مرتبه ادرار، مقدار زیادی از مواد اضافه از بدن دفع می‌شود. این مواد زائد شامل کلسترول بد خون و قند خون است. البته فراموش نکنید که آب را در فواصل زمانی بنوشید. زیرا خوردن یکباره‌ی حجم زیادی از آب باعث دفع مواد مفید از بدن می‌شود.

برخی از میوه‌هایی که حاوی مقادیر بالایی از فیبر هستند، باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش می‌شوند. زیرا باکتری‌های مفید روده را تقویت می‌کنند. از سوی دیگر فیبر اشتها را کمتر می‌کند.

تناسب اندام بدون ورزش با میوه

برخی از میوه‌هایی که حاوی مقادیر بالایی از فیبر هستند، باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش می‌شوند. زیرا باکتری‌های مفید روده را تقویت می‌کنند. از این‌رو به دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کنند. از سوی دیگر فیبر یک ماده‌ی سیرکننده است. وقتی میوه و سبزیجات حاوی فیبر مصرف می‌کنید، اشتهای کاذب شما برای صرف غذا کمتر می‌شود.
برخی از میوه‌ها قادرند مواد مغذی مورد نیاز بدن را نیز تأمین کنند. البته نباید در مصرف میوه به جای غذا زیاده‌روی کنید. بلکه باید در کنار میوه و سبزیجات حاوی فیبر، غذا نیز به مقدار کمتر مصرف کنید. از جمله غذاهایی که حاوی فیبر هستند می‌توان به سیب، موز، انجیرخشک و … اشاره کرد.

تناسب اندام بدون ورزش با میوه

قند و شکر را از رژیم غذایی حذف کنید

برای تناسب اندام بدون ورزش باید قند و شکر را از برنامه‌ی غذایی روزانه حذف کنید. مطمئن باشید اگر این دو ماده‌ی غذایی را به طور کامل حذف کنید، هیچ آسیبی به بدن وارد نمی‌شود. برای تأمین گلوکز مورد نیاز بدن می‌توانید موادغذایی شیرین طبیعی مثل کشمش، توت و انجیر بخورید. حذف قند و شکر از برنامه‌ی غذایی به مرور زمان باعث کاهش چربی‌های اضافه‌ی بدن می‌شود.
البته توجه داشته باشید در بسیاری از مواقع قند و شکر در کیک، شیرینی و کلوچه‌هاست و شما فقط به شکل ظاهری قند و شکل اکتفا می‌کنید. اما وقتی کلوچه‌های شیرین می‌خورید، به همان اندازه‌ی شکر و قند به بدن آسیب وارد می‌کنید.

سرکه سیب بخورید

افزایش متابولیسم بدن یکی دیگر از راه‌های تناسب اندام بدون ورزش است. برای این کار می‌توانید سرکه سیب بخورید. البته در این کار زیاده‌روی نکنید. زیرا باعث بی‌حالی و ضعف بدن می‌شود. در نتیجه برای اینکه سرحال شوید دوباره به سمت غذاهای پرکالری می‌روید.

نوشیدن آب یکی از راه‌های تناسب اندام بدون ورزش است

ادویه‌های طعم‌دار و تند به لاغری بدون ورزش کمک می‌کنند. برای مثال وقتی فلفل می‌خورید، به میزان زیادی متابولیسم بدن بالا می‌رود. زیرا فلفل خاصیت گرمی دارد و با مصرف آن بدن گرم می‌شود. اما این گرما از طریق ذوب کردن چربی‌های اضافه‌ی بدن تأمین می‌شود.

ادویه‌های تند و گرم را فراموش نکنید

ادویه‌های طعم‌دار و تند به لاغری بدون ورزش کمک می‌کنند. برای مثال وقتی فلفل می‌خورید، به میزان زیادی متابولیسم بدن بالا می‌رود. زیرا فلفل خاصیت گرمی دارد و با مصرف آن بدن گرم می‌شود. اما این گرما از طریق ذوب کردن چربی‌های اضافه‌ی بدن تأمین می‌شود. از دیگر موادغذایی که به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کنند می‌توان به سیر و دارچین اشاره کرد.
این دو ماده‌ی غذایی اغلب در فصل زمستان استفاده می‌شوند. زیرا با تولید گرما مانع از سرماخوردگی می‌شوند. اگر همین موادغذایی را در فصل‌های گرم سال مصرف کنید، همین تاثیر را بر روی چربی‌های اضافه بدن دارند. اما توجه داشته باشید که ادویه‌ها و موادغذایی گرم مثل سیر و فلفل در فصل تابستان باعث ایجاد جوش و عرق‌سوزشدن بدن می‌شود. بهتر است مصرف آن‌ها را به فصل سرد سال یعنی پاییز و زمستان موکول کنید.

استفاده از ریشه زنجبیل و آبلیمو

یکی دیگر از راه‌های تناسب اندام بدون ورزش مصرف ریشه‌ی زنجبیل است. اگر این گیاه را با مقداری آب لیمو ترش یا آبلیمو ترکیب کنید، تاثیر زیادی در کاهش چربی‌های اضافه بدن دارد. برای این کار یک عدد لیمو ترش را آب بگیرید و با ۱۰۰ گرم ریشه‌ی زنجبیل ترکیب کنید. سپس اجازه دهید روی اجاق بجوشد.
بعد از خنک شدن، این نوشیدنی را میل کنید. اگر بخاطر طعم بد نتوانستید آن را بخورید، می‌توانید نصف لیوان آب و دو تکه پوست لیمو به آن اضافه کنید. این نوشیدنی را باید قبل از صرف شام و ناهار بخورید. می‌توانید به مقدار نیاز درست کنید و در یک بطری سربسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

مصرف دمنوش چای سبز یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای تناسب اندام بدون ورزش است. این نوشیدنی برای کاهش کلسترول و چربی‌های اضافه مؤثر است.

تناسب اندام بدون ورزش برای کسانی مناسب است که فرصتی برای فعالیت بدنی ندارند.

برای لاغری بدون ورزش چای سبز بخورید

مصرف دمنوش چای سبز یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای تناسب اندام بدون ورزش است. این نوشیدنی برای کاهش کلسترول و چربی‌های اضافه مؤثر است. در عین حال حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است. این دمنوش را یک بار در روز مصرف کنید. بهترین زمان برای مصرف دمنوش چای سبز در عصر‌هاست که به خستگی هم کمک می‌کند. با این کار متابولیسم بدن افزایش می‌یابد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data