خواص لوبیا چیتی برای لاغری تا چه میزان است؟

توسط admin
16954 مشاهده

خواص لوبیا چیتی برای لاغری به دلیل فیبر فراوان و کالری کم از سوی متخصصان تغذیه کاملاً پذیرفته شده است. چرا که این ماده‌ی غذایی باعث کاهش اشتها می‌شود. در عین حال فاقد چربی و کلسترول است. افرادی که لوبیا چیتی را به عنوان یک وعده‌ی غذایی کامل مصرف می‌کنند، از روند چاقی در آن‌ها جلوگیری می‌شود. در عین حال این ماده‌ی غذایی حاوی مقادیر بالایی از پروتئین است. به دلیل تاثیر لوبیا چیتی بر لاغری بسیاری از متخصصان تغذیه به مصرف آن تاکید زیادی دارند. در ادامه به خواص و نقش این نوع لوبیا در رژیم لاغری می‌پردازیم.

منابع پروتئین گیاهی و فواید هر کدام (همراه با ایده های اشپزی)

مناسب برای گیاهخواران
  • چرا لوبیا چیتی برای لاغری مؤثر است؟
  • بهبود سیستم گوارش با لوبیاچیتی
  • خواص لوبیا چیتی برای لاغری بدن
  • پروتئین یکی از خواص لوبیاچیتی
  • تاثیر لوبیا چیتی برای لاغری با نشاسته مقاوم
  • تقویت حافظه در زمان رژیم لاغری
  • توصیه‌ی مهم برای رژیم لاغری با لوبیا چیتی
خواص لوبیا چیتی برای لاغری بدن

به دلیل این‌که لوبیاچیتی حاوی مقادیر بالایی از فیبر است، باعث احساس سیری می‌شود. در نتیجه با خوردن مقدار کمی خوراک لوبیا، احساس سیری می‌کنید.

چرا لوبیا چیتی برای لاغری مؤثر است؟

لوبیا چیتی یکی از پرمصرف‌ترین حبوبات در ایران است. اغلب کدبانوها این ماده‌ی غذایی را برای طبخ انواع آش، خورشت و خوراک‌های ساده استفاده می‌کنند. به دلیل این‌که لوبیاچیتی حاوی مقادیر بالایی از فیبر است، باعث احساس سیری می‌شود. در نتیجه با خوردن مقدار کمی خوراک لوبیا، احساس سیری می‌کنید.
در عین حال هر ۱۰۰ گرم لوبیاچیتی حاوی تنها ۱۴۳ واحد کالری انرژی است. بنابراین تاثیری بر روی اضافه وزن ندارد. فیبر موجود در لوبیاچیتی در معده به ماده‌ای به نام «گرانرو یا ویسکوز» تبدیل می‌شود. این ماده باعث ایجاد حس سیری شده و در روند کاهش وزن ایفای نقش می‌کند.

بهبود سیستم گوارش با لوبیاچیتی

یکی از خواص لوبیا چیتی برای لاغری بهبود عملکرد سیستم گوارش است. به دلیل وجود مقادیر بالای فیبر در این ماده‌ی غذایی، روده‌ها روان‌تر عمل می‌کنند. در نتیجه دفع موادزائدی مثل کلسترول، چربی و … از بدن راحت‌تر انجام می‌شود. با خروج این مواد، بدن از چاق شدن در امان می‌ماند. همچنین با نرم شدن روده‌ها، فشار کمتری به آن‌ها وارد می‌شود و معده نیز قدرت بالاتری برای هضم غذا پیدا می‌کند.

خواص لوبیا چیتی برای لاغری بدن در کوتاه ترین زمان ممکن

یکی از خواص لوبیا چیتی برای لاغری تأمین سایر مواد مغذی و مورد نیاز بدن است. شما وقتی در حال کاهش وزن هستید، به مواد مفیدی از جمله ویتامین B، آهن، پتاسیم، کلسیم و فسفر نیاز دارید.

خواص لوبیا چیتی برای لاغری بدن

یکی از خواص لوبیا چیتی برای لاغری تأمین سایر مواد مغذی و مورد نیاز بدن است. شما وقتی در حال کاهش وزن هستید، به مواد مفیدی از جمله ویتامین B، آهن، پتاسیم، کلسیم و فسفر نیاز دارید. این در حالیست که لوبیا چیتی حاوی تمامی این مواد است. کالری موجود در لوبیاچیتی نیاز بدن را تأمین می‌کند.
از سوی دیگر این نوع لوبیا حاوی مقادیر زیادی از آهن، مس و اسیدفولیک است. به همین دلیل برای زنان باردار و کودکان در حال رشد مفید است. از سوی دیگر از ریزش مو در زمان روند کاهش وزن جلوگیری می‌کند. این ماده‌ی غذایی به درمان کم خونی نیز کمک می‌کند.

پروتئین یکی از خواص لوبیاچیتی

پروتئین یکی از موادی است که در زمان رژیم غذایی به آن نیاز دارید. تمامی انواع لوبیا حاوی مقادیر بالایی از پروتئین هستند. اما مقدار آن در لوبیاچیتی نسبتاً بالاتر است. به همین دلیل تاثیر آن بر لاغری نسبت به سایر لوبیاها بیشتر است. به طوری که در هر ۱۰۰ گرم لوبیاچیتی حدود ۹ گرم پروتئین وجود دارد. این نوع پروتئین برای رشد عضلات و سوخت و ساز بدن مورد نیاز است. پروتئین موجود در لوبیاچیتی نیز برای از بین بردن ترموژنیک یا کالری‌سوزی نیاز است.
از سوی دیگر پروتئین موجود در این ماده‌ی غذایی باعث ایجاد حس سیری می‌شود. بنابراین شما با مصرف خوراک‌های حاوی لوبیا چیتی غذای کمتری می‌خورید که قاعدتاً تاثیر زیادی در روند لاغری دارد. پروتئین لوبیاچیتی از ترشح هورمون گرلین جلوگیری می‌کند. این هورمون باعث حس گرسنگی را به مغز ارسال می‌کند. اما با کاهش آن، اشتها کمتر می‌شود.

یکی از خواص لوبیا چیتی برای لاغری تأمین سایر مواد مغذی و مورد نیاز بدن است

در لوبیاچیتی ماده‌ای به نام نشاسته مقاوم وجود دارد. این ماده باعث کاهش اشتها و میل به غذاخوردن می‌شود. نشاسته‌ی لوبیا در معده و روده هضم می‌شود و تاثیری در افزایش قند خون ندارد.

تاثیر لوبیا چیتی برای لاغری با نشاسته مقاوم

در لوبیاچیتی ماده‌ای به نام نشاسته مقاوم وجود دارد. این ماده باعث کاهش اشتها و میل به غذاخوردن می‌شود. نشاسته‌ی لوبیا در معده و روده هضم می‌شود و تاثیری در افزایش قند خون ندارد. در روده‌ی بزرگ نوعی میکروارگانیسم وجود دارد که نشاسته‌ی لوبیاچیتی را تخمیر می‌کند. سپس از این فرآیند اسیدهای چرب زنجیره کوتاه تولید می‌شود. این اسیدهای چرب در ایجاد حس سیری تاثیر زیادی دارند.

تقویت حافظه در زمان رژیم لاغری

یکی دیگر از خواص لوبیا چیتی برای لاغری تقویت حافظه و جلوگیری از ابتلا به آلزایمر است. این ماده‌ی غذایی حاوی مقادیر بالایی از منیزیم است که به بهبود حافظه کمک می‌کند. پس اگر در دوره‌ی رژیم لاغری به سر می‌برید، می‌توانید لوبیا چیتی را برای جلوگیری از فراموشی و کاهش منیزیم بدن مصرف کنید.

خواص لوبیا چیتی برای لاغری تا چه میزان است؟

اگر قصد دارید در دوره‌ی کاهش وزن، لوبیاچیتی مصرف کنید، باید به تاثیرات آن برای نفخ شکم نیز توجه داشته باشید. کسانی که به گاستریت معده (ورم معده) مبتلا هستند، نباید لوبیا چیتی مصرف کنند.

توصیه‌ی مهم برای رژیم لاغری با لوبیا چیتی

اگر قصد دارید در دوره‌ی کاهش وزن، لوبیاچیتی مصرف کنید، باید به تاثیرات آن برای نفخ شکم نیز توجه داشته باشید. کسانی که به گاستریت معده (ورم معده) مبتلا هستند، نباید لوبیا چیتی مصرف کنند. همچنین افراد سالم نیز باید از مصرف بیش از حد این ماده‌ی غذایی خودداری کنند. زیرا در دراز مدت به معده آسیب وارد می‌کند.
لوبیاچیتی یک غذای سنگین است که توصیه می‌شود از مصرف آن در زمان شب خودداری کنید. خوراک لوبیا چیتی را می‌توانید در زمان صبح یا به عنوان وعده‌ی ناهار میل کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
محمد آذر ۱۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ ق٫ظ

سلام در خضوص کالری حبوبات صحبت می کنید لطفا مشخص بفرمائید ۱۰۰ گرم از حبوبات را بصورت پخته در نظر گرفتین یا بصورت خام ؟

پاسخ
Avatar
مریم کوهشاری آذر ۱۱, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷ ب٫ظ

سلام به صورت پخته

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data