راه های افزایش فوق العاده قد به صورت طبیعی

توسط متین سکوت
1118 مشاهده

بیشتر افراد کوتاه ‌قد، از قد خود ناراضی هستند چون بلندقد بودن به دلایل زیادی می‌تواند مطلوبیت ایجاد کند. حتی اگر دلیل خاصی برای افزایش قد خود نداشته باشید،‌ باز هم بلندقد بودن مزایای زیادی برایتان خواهد داشت: اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد، از شر کفش پاشنه‌بلند خلاص‌ تان می‌کند و یا خیلی ساده، دیگر لازم نیست برای رسیدن دستتان به کابینت بالایی روی یک چهارپایه‌ی لق بایستید.

عوامل مؤثر بر افزایش قد

چندین عامل وجود دارد که می‌تواند قد شما را به صورت مثبت یا منفی تحت تأثیر قرار دهد. به طور کلی می‌توان این فاکتورها را به صورت زیر طبقه بندی کرد:

۱. عوامل ژنتیکی

در بیشتر موارد، قد شما توسط عوامل ژنتیکی تعیین می‌شود. با این حال، اگر والدین شما هر دو قد کوتاه یا متوسط داشته باشند، به این معنی نیست که شما به همان سرنوشت دچار خواهید شد. قد یک ویژگی چندژنی است، به این معنی که تحت تأثیر طیف وسیعی از ژن‌ها قرار دارد.

۲. عوامل غیر ژنتیکی

سایر عوامل غیر ژنتیکی نیز می‌توانند در پتانسیل رشد شما تأثیر بگذارند. بیشتر این عوامل توسط محیط تعیین می‌شود که فرد در حین رشد با آن در ارتباط است. قد بلند بودن با رشد همراه است؛ بنابراین، عواملی که مانع از رشد می‌شوند، تأثیر یکسانی بر قد شما نیز دارند. برخی از عوامل غیر ژنتیکی که بر قد شما تأثیر می‌گذارد عبارت‌اند از:
• قرار گرفتن در معرض دود تنباکو در هنگام جنینی
• بیماری در دوران کودکی یا بلوغ
• کیفیت مراقبت والدین پس از زایمان
• وزن کم هنگام تولد
در حالی که بسیاری از عوامل تعیین کننده قد از کنترلتان خارج هستند، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای رسیدن به قد کامل خود انجام دهید. با توجه به این نکته، در اینجا راه‌های برتر برای افزایش قد به صورت طبیعی وجود دارد.

نکاتی برای افزایش رشد طبیعی قد

خواب کافی

خواب کافی و با کیفیت بسیار حائز اهمیت است، زیرا بدن هنگام خواب رشد می‌کند و بافت جدید ایجاد می‌کند. مغز ما هورمون رشد را به‌طور خاص هنگامی که در چرخه عمیق و آرام خواب قرار داریم آزاد می‌کند؛ بنابراین، اگر خواب کافی ندارید، این امر می‌تواند منجر به تولید مقادیر اندک از HGH شود و از این رو شما را از رشد حداکثر قد باز دارد.

ورزش منظم

انجام ورزش منظم یا بازی ورزشی مورد علاقه خود یکی از بهترین راه‌های افزایش قد است. کودکان و نوجوانان همیشه به انجام فعالیت‌های بدنی تشویق می‌شوند، زیرا این باعث تقویت روند رشد می‌شود. حتی اگر از سن ۱۸ سالگی گذشته باشید، هنوز می‌توانید قبل از رسیدن به اواسط بیست سالگی، چند سانتی متر را به قد خود اضافه کنید. برخی از بهترین ورزش‌ها و ورزش‌هایی که می‌توانند قد را افزایش دهند شامل موارد زیر است:
شنا کردن
یکی از بهترین تمرینات کامل بدن، شنا است یک ورزش عالی که می‌تواند به قد بلندتر کمک کند. شنا باعث کشیدگی عضلات می‌شود و اگر آن را از سنین پایین شروع کنید، به شما در رسیدن به قد بلند کمک می‌کند. با این وجود، شما باید حداقل ۲ ساعت در روز به مدت ۴ تا ۵ روز در هفته شنا کنید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید.
تمرینات حلقه (بارفیکس)
آویزان شدن از یک نوار افقی با بازوهای کشیده شده یک روش مؤثر برای افزایش قد است. برای انجام صحیح تمرینات بارفیکس، بعد از آویزان شدن از بارفیکس حدود ۱۰ ثانیه در همان حالت بمانید و این کار را چندین بار تکرار کنید.
برای کشش بهتر، پاهای خود را به سمت بالا بیاورید تا موازی با زمین باشد و برای چند ثانیه در آن موقعیت خود را نگه دارید. اگر می‌خواهید این کار تأثیر مثبتی داشته باشد، باید چندین بار در هفته این حرکت را انجام دهید.
تمرینات رساندن دست به انگشتان پا
رساندن انگشتان دست به انگشتان پا یکی از تمرینات کششی است که می‌توانید برای افزایش قد انجام دهید. هنگامی که برای لمس کردن انگشتان پا خم می‌شوید، این حرکت ستون فقرات را کشیده‌تر می‌کند. این حرکت می‌تواند هنگام ایستادن یا نشستن انجام شود و این یک روش عالی برای گرم کردن قبل از شروع تمرینات شدید است.
کشش
کشش فوق العاده مانند رساندن دست به انگشتان پا، یک تمرین عالی دیگر است که احتمالاً به شما کمک می‌کند قد بلندتر شوید. برای انجام این تمرین ساده، بایستید و دست‌های خود را تا جایی که می‌توانید بالا سر خود بکشید.
طناب
پرش از طناب فقط یک بازی سرگرم کننده برای کودکان نیست بلکه یک تمرین عالی برای افزایش قد است. هنگام طناب زدن بدن شما در حالی که پشت و ستون فقرات کشیده می‌شود، راست می‌ماند. این حرکات فیزیکی بدنی در کنار هم توده استخوانی را در قسمت پایینی پاها اضافه می‌کنند، که سبب افزایش چند سانتی متری قد می‌شود.

عادت به تمرین صاف نگه داشتن بدن
بسیاری از افراد به دلیل شکل گیری عادات نادرست هنگام نشستن برای کار با رایانه یا هنگام استفاده از گجت‌ها و گوشی‌ها، بدنشان وضعیت بدی دارد. با گذشت زمان، این عادت‌ها باعث خم شدن ستون فقرات می‌شوند. این فرم خمیده در قسمت بالای بدن باعث کاهش قد طبیعی شما می‌شود و منجر می‌شود تا کوتاه‌تر از آنچه که هستید به نظر برسید. از طرف دیگر، حالت خوب بدن سر را در راستای ستون فقرات قرار می‌دهد. این می‌تواند چند سانتی متری به قد شما بیفزاید.

تقویت سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن نقش اساسی در رشد قد شما دارد. با داشتن سیستم ایمنی قوی، بیماری‌ها نمی‌توانند روند سلامتی و رشد را کند کنند. توانایی مقابله با بیماری‌ها به ویژه در نوجوانی و سن رشد بسیار مهم است. در حالی که برخی بیماری‌ها می‌توانند در دوران کودکی یا بلوغ مانع از رشد و نمو شوند، اما خبر خوب این است که شما می‌توانید سیستم ایمنی بدن خود را با صرف وعده‌های غذایی سالم تقویت کنید. به جای خوردن غذاهای فرآوری شده، رژیم غذایی خود را سرشار از غلات کامل، لبنیات کم چرب، پروتئین، میوه و سبزیجات متنوع کنید.

نوشیدن مقدار زیادی آب

نوشیدن مقدار زیادی آب شما را به یک غول بلند تبدیل نمی‌کند، اما بدن برای رسیدن به پتانسیل رشد کامل خود باید آب‌رسانی شود. در زمان قد کشیدن، از نوشیدن آب غافل نشوید. با این حال، آب هضم را بهبود می‌بخشد، سموم را از بدن خارج می‌کند و متابولیسم شما را بهبود می‌بخشد. به همین ترتیب، تأثیر مستقیمی بر قد شما خواهد گذاشت.

دوری از موانع رشد قد

برخی از مهار کننده‌های رشد می‌توانند مانع از رسیدن به قد طبیعی شما شوند، البته می‌توانید با جلوگیری از آن‌ها، این عوامل خارجی را از تأثیرگذاری بر قد خود بازدارید. مواد مخدر و الکل دو مورد از مهم‌ترین عوامل مانع از رشد هستند که باید به هر قیمتی از مصرف آن‌ها جلوگیری کرد، زیرا این مواد در رشد طبیعی دخالت می‌کنند.

استفاده از مکمل‌های ” بلندی قد”

هنگام جستجوی نکات و اطلاعاتی درباره نحوه افزایش قد در اینترنت، به احتمال زیاد با مکمل‌هایی مواجه می‌شوید که ادعا می‌کنند شگفتی‌هایی در قد شما ایجاد کنند. در بیشتر موارد، مکمل‌ها فقط ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی هستند که باعث تقویت روند رشد می‌شوند؛ بنابراین، بدون استفاده از تحقیقات کافی درباره آنچه که در واقع وجود دارد، فوراً از این مکمل‌ها استفاده نکنید. برخی از این مکمل‌ها می‌توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند و برخی دیگر نیز تاثیری ندارند.

عمل جراحی

عمل جراحی افزایش طول پا نیز یکی از مداخلات پزشکی مدرن است که بسیاری از افراد سالم به امید افزایش قد، به دنبال آن هستند. در اصل این روش شامل شکستن درشت نی و استخوان درشت نی (استخوان در قسمت پایینی پا یعنی ساق) و قرار دادن میله تلسکوپی بین آن‌ها است. میله خارج از پا قرار می‌گیرد و باید چندین بار در طول روز تنظیم شود.
در هر بار تنظیم، میله هر دو استخوان را به این امید که بافت جدید شکاف را پر کند، می‌کشد. میله‌های تلسکوپی استخوان‌ها را روزانه حدود ۱ میلی متر از هم دور می‌کند، اما کل روند می‌تواند تا ۶ ماه ادامه داشته باشد و به دنبال آن ۳ تا ۶ ماه دیگر فیزیوتراپی لازم است. عمل جراحی در صورت موفقیت آمیز بودن فقط در حدود ۷ سانتی متر به قد فرد اضافه می‌کند. با این حال، ۳ اینچ برای یک فرد با قد کوتاه می‌تواند کاملاً مهم و چشمگیر تلقی شود.

ویتامین‌های مؤثر بر جلوگیری از کوتاهی قد

• کلسیم
• منیزیم
• ویتامین‌های گروه B+
• روی
• ویتامین D
• ویتامین C
• ویتامین K
• فسفر
• سایر املاح و ویتامین‌ها
• درشت مغذی‌ها
• آرژنین
• هورمون رشد

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data