آموزش طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر مجلسی

توسط مریم کوهشاری
194 مشاهده

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر مجلسی برای بسیاری از بانوان جای سوال دارد. شما می‌توانید بادنجان را به دو شکل کبابی و ساده به ترشی تبدیل کنید. در این مطلب کرفس ما قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. دو روش را برای درست کردن ترشی بادمجان شکم پر تهیه کرده ایم. اگر می‌خواهید با روش درست کردن این نوع ترشی آشنا شوید، تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

مواد لازم برای درست کردن ترشی بادمجان

بادمجان قلمی و کشیدهیک کیلو
سرکهبه مقدار لازم
سیر۲۵۰ گرم
هویج۲۰۰ گرم
سبزی ترشی (نعناع و ترخون)به مقدار لازم
فلفل سبز۵۰ گرم
نمک و ادویه ترشیبه مقدار کافی

چگونه ترشی بادمجان درست کنیم ؟

برای درست کردن این ترشی هم باید مثل نحوه درست کردن ترشی هفت میوه با رب انار عمل کنید. برای اینکه شما بهتر بتوانید با ما پیش بروید نحوه درست کردن این ترشی را مرحله به مرحله با شما در میان می‌گذاریم.

ترشی بادمجان شکم پر با آب گوجه

مرحله اول: آماده کردن مواد

قبل از هر چیز باید هویج، فلفل، سیر و سبزی را بشویید و سپس خرد کنید. توجه داشته باشید مواد را مثل طرز تهیه ترشی مخلوط زرد رنگ درشت خرد نکنید. بلکه باید در این کار ظرافت به خرج دهید و مواد را ریز خرد کنید. قرار است آن ها را در داخل بادمجان جا دهید.

مرحله دوم: آماده کردن بامجان‌ها

در این مرحله از طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر مجلسی یک برش عمودی روی شکم بادمجان ایجاد کنید. سپس آن‌ها را به مدت ۵ تا ۷ دقیقه داخل سرکه بپزید. البته حواستان باشد بادنجان‌ها خیلی نپزد. زیرا شل و وا رفته می شود. حالا اجازه دهید کمی سرد شوند.

مرحله سوم: پر کردن شکم بادمجان‌ها

موادی را که قبلا ریز کردید داخل یک ظرف بریزید. حالا یک قاشق غذاخوری از مواد را بردارید و داخل شکم بادمجان بریزید. برای اینکه مواد از داخل شکم بادمجان نریزد، بهتر است با یک نخ تمیز آن را ببندید. سرکه را هم با ادویه ترشی بادمجان شکم پر و نمک را ترکیب کنید.

بعد از اینکه شکم همه بادنجان‌ها را پر کردید، همه را داخل سرکه روی هم بچینید. به نحوی که شکم باز شده بادمجان رو به بالا باشد تا مواد داخل سرکه نریزد. درب ظرف را محکم ببندید تا هوا وارد ترشی نشود. بعد از ۱۰ یا ۱۲ روز ترشی آماده خوردن است.

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر کبابی

برای درست کردن این نوع ترشی با بادمجان‌های کباب شده، ابتدا روی شکم آن‌ها یک برش عمودی ایجاد کنید. سپس بادمجان‌ها را روی آتش کباب کنید تا نرم شوند. البته فقط ۱۰ دقیقه بادمجان را روی شعله قرار دهید. بعد از این تمامی مراحل قبلی را پیش بروید.

سرکه را با نمک و ادویه ترکیب کنید. سپس مواد خرد شده را در داخل شکم بادمجان‌ها بریزید و بعد در داخل یک ظرف مرتب بچینید. در آخر هم سرکه را روی آن‌ها بریزید و درب ظرف را ببندید.

ترشی بادمجان شکم پر کبابی

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر با تمر هندی

یکی از روش‌های درست کردن این نوع ترشی، استفاده از تمر هندی و یا آب گوجه است. شما همان مراحل قبلی را پیش بروید. فقط زمانی که مواد را خرد و ترکیب می‌کنید، ۳ قاشق رب انار هم به آن‌ها اضافه کنید. بعد مواد را داخل شکم بادمجان جابجا کنید.

اگر می‌خواهید ترشی بادمجان شکم پر با آب گوجه درست کنید، بعد از اینکه سرکه را روی بادمجان‌ها اضافه کردید، آب گوجه را هم روی آن بریزید. در نهایت درب ظرف را محکم ببندید تا بعد از ۱۲ روز ترشی آماده خوردن شود.

نکاتی برای طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

برای اینکه ترشی شما بهتر است شود، این نکات را درنظر داشته باشید:

  • برای جلوگیری از طعم بد ترشی و کپک زدن، از ظروف سفالی، بلوری و یا چوبی استفاده کنید.
  • سرکه را تا جایی که روی مواد را بپوشاند، به ترشی اضافه کنید.
  • برای اینکه ترشی تند شود، یک یا دو عد فلفل را هم به سرکه اضافه کنید.
  • برای اینکه ترشی خوش طعم شود از فلفل سیاه و گلپر هم استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data