طرز تهیه کره بادام زمینی برای عاشقان لاغری

توسط admin
2090 مشاهده

کره بادام زمینی یک ماده‌ی غذایی مقوی و پرکالری است. با این وجود بسیاری از متخصصان تغذیه اعتقاد دارند بین کره بادام زمینی و لاغری ارتباط نزدیکی وجود دارد. محروم کردن خود از مصرف غذاهای پرکالری شاید به لاغری بینجامد، اما عوارض و مشکلات جسمی زیادی را به همراه دارد. شما در این مطلب با طرز تهیه کره بادام زمینی آشنا می‌شوید تا بتوانید آن را در منزل با کالری، چربی و قند کمتر تهیه کنید.
روغن بادام زمینی فاقد قند و چربی‌های مضر است. کره‌های موجود در بازار از قند و چربی زیادی تشکیل شده‌اند. مصرف آن‌ها در طولانی مدت باعث چاقی و افزایش وزن می‌شود.
درست کردن این ماده‌ی غذایی سخت نیست. فقط کافیست مقدار بادام زمینی بو داده را تهیه کنید تا بتوانید آن را به کره بادام‌زمینی تبدیل کنید.

پوست گرفتن بادام زمینی کار راحتی نیست، باید آن را به مدت یک ساعت در آب خیس کنید. بعد از نرم شدن، پوست آن‌ها به راحتی جدا می‌شود.

طرز تهیه کره بادام زمینی

برای درست کردن این ماده‌ی غذایی باید طی چند مرحله عمل کنید. ابتدا ۳۰۰ گرم بادام زمینی را آماده کرده و آن‌ را پوست بگیرید. از آنجا که پوست گرفتن بادام زمینی کار راحتی نیست، باید آن را به مدت یک ساعت در آب خیس کنید. بعد از نرم شدن، پوست آن‌ها به راحتی جدا می‌شود.

طرز تهیه کره بادام زمینی در اینجا به شما کمک می‌کند

مرحله‌ی اول: تفت دادن بادام زمینی

اگر بادام زمینی بو داده‌ و پوست کنده را از بازار تهیه کردید، می‌توانید آن را به کره تبدیل کنید و به این مرحله نیاز ندارید. در غیر این صورت، بادام‌زمینی‌ها را بعد از پوست کندن داخل ماهیتانه ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه با حرارت ملایم، تفت دهید. بعد از اینکه رنگ آن‌ها کمی طلایی شد و با مزه کرده متوجه ترد شدن آن‌ها شدید، شعله را خاموش کنید.
حالا بادام زمینی‌ها را داخل میکسر ریخته و به مقدار کمی نمک (نصف قاشق چایخوری) به آن‌ها اضافه کنید.

به جای اضافه کردن شکر یا قند، می‌توانید یک قاشق عسل طبیعی به کره‌ی بادام‌زمینی اضافه کنید.
برای طعم بهتر آن می‌توانید از هل یا دارچین هم استفاده کنید.

مرحله‌ی دوم: اضافه کردن روغن

در این مرحله باید یک قاشق غذاخوری روغن مایع و یا کره‌ی ذوب شده را داخل پودر بادام‌زمینی بریزید. در این صورت بادام‌زمینی نرم و خمیری می‌شود. همزمان که مواد را با هم مخلوط کردید، میکسر را هم روشن کنید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند.
بعد از پایان کار اگر از طعم آن راضی بودید، از اضافه کردن مواد قندی و شیرینی به آن خودداری کنید. اما اگر احساس می‌کنید طعم دلخواهتان بدست نیامده است، به مقدار نصف قاشق غذاخوری، به آن شکر اضافه کنید.
در اینجا طرز تهیه کره بادام زمینی تمام می‌شود. شما می‌توانید این کره را داخل شیشه سر بسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه کره بادام زمینی

نکاتی برای تهیه‌ی کره بادام زمینی در منزل

به جای اضافه کردن شکر یا قند، می‌توانید یک قاشق عسل طبیعی به کره‌ی بادام‌زمینی اضافه کنید.
برای طعم بهتر آن می‌توانید از هل یا دارچین هم استفاده کنید.
این کره را می‌توانید در زمان صبحانه با نان و یا جودوسر میل کنید.
از ریختن آب به داخل کره بادام زمینی خودداری کنید. زیرا بافت کره را خراب می‌کند.
از سایر مغزها از جمله گردو یا فندوق هم می‌توانید برای طعم‌دهی به این ماده‌ی غذایی استفاده کنید.

برنامه غذایی برای عضله سازی را در اینجا ببینید…

۱۳ خوراکی‌ که برای عضله سازی مفیدند!! و بادام زمینی یکی از آنهاست.
طرز تهیه کره بادام زمینی / روغن بادام زمینی / کره بادام زمینی

در پایان

طرز تهیه کره بادام زمینی در اینجا به شما کمک می‌کند تا غذایی خوشمزه، مقوی و خانگی را تهیه کنید. این غذا می‌تواند برای کودکان، افراد بدنساز و یا بیماران استفاده شود. فراموش نکنید که زیاده‌روی در آن باعث افزایش وزن می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data