طرز تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی

توسط admin
1121 مشاهده

همیشه طعم ترشی کلم قرمز رستورانی برای همه دلچسب است و شاید بخواهید روش درست کردن ترشی بازاری را یاد بگیرید. همه برای درست کردن ترشی کلم قرمز از سرکه، کلم، ادویه و نمک استفاده می‌کنند. اما چیزی که باعث خوشمزه‌تر شدن طعم ترشی کلم قرمز می‌شود، روش درست کردن است. در این مطلب کرفس قصد داریم شما را با طرز تهیه ترشی کلم قرمز با سرکه سیب آشنا کنیم.

انواع ترشی خانگی ، دستورتهیه و نکات مهم هر کدام را در اینجا بخوانید…

مواد لازم برای تهیه ترشی کلم قرمز خانگی

 • کلم قرمز: ۵۰۰ گرم
 • نمک: نصف قاشق غذاخوری
 • سرکه قرمز: به اندازه کافی
 • سیر: ۱۰ حبه
 • ادویه ترشی: یک قاشق مرباخوری
 • پودر فلفل چیلی: نصف قاشق چایخوری
 • گلپر: یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی

برای درست کردن این نوع ترشی به صورت زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید: ۲ روش برای طرز تهیه الوچه الو قرمز

مرحله اول: آماده کردن کلم قرمز

در ابتدا باید برگ‌های کلم قرمز را جدا کنید و خوب بشویید. سپس به مدت نیم ساعت در آبکش قرار دهید تا اب آن گرفته شود. همچنین برای خشک کردن کامل برگ کلم قرمز بهتر است از یک دستمال نخی تمیز استفاده کنید. شاید بپرسید این کار برای چیست؟ اگر آب در برگ‌ها باقی بماند باعث کپک زدن ترشی می‌شود.

ترشی کلم قرمز فوری

مرحله دوم: برش زدن برگ‌های کلم قرمز

برای درست کردن ترشی کلم قرمز با سرکه سیب باید برگ‌ها به صورت نوارهای باریک و با یک اندازه برش بزنید. ترشی‌های رستورانی به این صورت است که برگ کلم را به صورت نوارهای بلند و باریک برش می‌زنند که ظاهر ترشی را زیباتر می‌کند.

در آخر برش‌های کلم را داخل یک ظرف بریزید و روی آن نمک بپاشید. بعد درب ظرف را با سلفون بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه کنار بگذارید. این کار برای این است که برگ‌های کلم طعم نمک را به خود بگیرد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ترشی مخلوط زرد رنگ و درست کردن ترشی بندری

مرحله سوم: ترکیب مواد ترشی با هم

برای درست کردن ترشی کلم قرمز رستورانی باید کلم قرمز را داخل یک ظرف شیشه بریزید. حالا حبه‌های سیر را به دو نیم کنید. در ظرف دیگری هم سرکه را با سیر خرد شده، پودر فلفل چیلی، گلپر و ادویه مخصوص ترشی ترکیب کنید. سرکه و مواد را خوب ترکیب کنید و بعد روی کلم بریزید. دقت داشته باشید که سرکه باید به اندازه یک بند انگشت روی کلم قرمز را بگیرد.

در آخر روی شیشه یک پلاستیک فریزر قرار دهید و درب آن را محکم ببندید و در جای تاریک و خنک نگهداری کنید. ترشی کلم قرمز شما بعد از یک هفته قابل مصرف است.

ترشی کلم قرمز با سرکه سیب

حفظ رنگ ترشی کلم قرمز

برای ثابت ماندن رنگ ترشی کلم قرمز باید آن را در جای تاریک و خنک نگهداری کنید. یخچال بهترین محیط برای نگهداری ترشی رنگ قرمز است. گرما و روشنایی به مرور زمان باعث بدرنگ شدن ترشی کلم قرمز می‌شود.

روش دوم برای ترشی کلم قرمز با سرکه سیب

یک روش دیگر هم برای درست کردن ترشی کلم قرمز رستورانی وجود دارد. برای درست کردن این ترشی فوری به مواد زیر نیاز دارید:

 • کلم قرمز: نیم کیلو
 • پیاز ریز: ۲۰ عدد
 • نمک: نصف قاشق غذاخوری
 • ادویه مخصوص ترشی: یک قاشق مرباخوری
 • گلپر: یک قاشق غذاخوری
 • سرکه سیب: به مقدار کافی
 • سیر: ۱۰ حبه
 • پودر فلفل قرمز: نصف قاشق چایخوری

بیشتر بخوانید: روش درست کردن ترشی هفت میوه با رب انار

طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری

برای درست کردن این روش ترشی به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: تمیز کردن و خرد کردن برگ کلم قرمز

ابتدا برگ کلم قرمز را جدا کنید و تمیز بشویید. همانطور که در روش قبلی طرز تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی گفتیم، باید برگ‌ها را بعد از شستن کامل خشک کنید. بعد هم به شکل دلخواه آن‌ها را خرد کنید و روی آن‌ها نمک بزنید.

ترشی کلم قرمز خانگی

مرحله دوم: آماده کردن پیاز و سیر

برای طرز تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی باید پیازهای کوچک و سیر را در آب خیس کنید تا راحت‌تر بتوانید پوست آن‌ها را بگیرید. پیاز را بعد از پوست گرفتن به دو نیم کنید و کنار بگذارید. سیر را هم حسابی خرد کنید و بعد همراه با پیاز و برگ کلم نمک زده در یک شیشه بریزید.

بیشتر بخوانید: آموزش طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر مجلسی

مرحله سوم: آماده کردن سرکه

سرکه را با مقداری نمک، پودر فلفل قرمز، ادویه ترشی گلپر ترکیب کنید و خوب هم بزنید. بعد سرکه را روی مواد داخل شیشه بریزید. سرکه باید به اندازه یک بند انگشت از مواد بیشتر باشد. در آخر درب شیشه را محکم ببندید و در محیط آشپزخانه نگهداری کنید. ترشی شما بعد از یک هفته قابل مصرف است. البته بعد از این که ترشی کلم قرمز رستورانی رسیده شد، آن را در یخچال نگهداری کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data