آب کرفس معجونی برای لاغری؟!

توسط حمید صالحی
199 مشاهده

همگی ما شنیده‌ایم آب کرفس و خود گیاه کرفس جزو نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های لاغر کننده هستند و غالبا از طرف دوستان به افراد دارای اضافه وزن مصرف کرفس و آب کرفس به صورت روزانه توصیه می‌شود. در ادامه این مقاله به بررسی موارد زیر می‌پردازیم.

آب کرفس معجونی برای لاغری؟!

طرز تهیه آب کرفس برای لاغری

طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری

بهترین زمان نوشیدن آب کرفس برای لاغری

آب کرفس معجونی برای لاغری؟!

خواص کرفس و آب کرفس

کرفس حاوی درصد بالایی از فیبر گیاهی بوده و به همین دلیل یک ملین قوی و مناسب برای افراد به خصوص کودکان محسوب می‌شود. مصرف برگ و ساقه‌های کرفس زمانی که کودک دچار یبوست است می‌تواند جایگزین مناسبی برای قرص‌های ملین محسوب شود.

همچنین ویتامین B6 و اسید پانتوتنیک موجود در کرفس و آب کرفس به همراه منیزیم و کلسیم اثر مثبتی در تقویت ماهیچه‌ها داشته و می‌تواند به عنوان یک مکمل غذایی برای ورزشکاران یا افرادی که دارای فعالیت روزمره بالا هستند محسوب شود.

گفته شده است جوشاندن این گیاه گرفتگی صدا را درمان کرده و برای سرمازدگی مفید است. این گیاه حاوی فسفر نیز بوده و ممکن است در تقویت حافظه و افزایش هوش موثر باشد.

همچنین به نقش افزایش دهنده شیر مادر توسط این گیاه اشاره شده است.

مصرف آن به خصوص به افراد درگیر با بیماری‌های قلب و عروق و بالا بودن چربی‌ خون بسیار توصیه می‌شود. مصرف روزانه آب کرفس از تصلب شرائین جلوگیری می‌کند. (لطفا در صورت داشتن این بیماری‌ها و قصد استفاده از آب کرفس برای لاغری هشدارهای پایانی متن را مطالعه کنید.)

این گیاه به دلیل دارا بودن مقدار زیادی آنتی اکسیدان از سوی محققین آمریکایی به عنوان یکی از ده ماده غذایی که می‌تواند با سرطان مقابله کند نام برده شده است. همچنین مصرف آن به شدت به افراد درگیر با سنگ کلیه و سنگ‌های مجاری ادراری توصیه می‌شود.

آب کرفس معجونی برای لاغری؟!

طرز تهیه آب کرفس برای لاغری و طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری

نقش بسیار موثر دیگر این گیاه تاثیر آن در کاهش وزن است به حدی که افرادی که از یک لیوان آب کرفس به همراه لیمو ترش، به شکل روزانه و یا یک روز درمیان استفاده می‌کنند و فعالیت بدنی مناسب داشته‌اند، یک تا دو کیلوگرم کاهش وزن بیشتر از برنامه را تجربه کرده‌اند.

آب کرفس معجونی برای لاغری؟!

کرفس و آب کرفس لاغر کننده حرفه‌ای

کرفس سرشار از سدیم و پتاسیم است که باعث افزایش حجم ادرار شده و به دفع آب اضافی و سموم بدن انسان کمک می‌کند. بنابراین وقتی قصد کاهش وزن دارید، با اضافه کردن کرفس یا آب کرفس به رژیم غذایی خود، می‌توانید آب اضافی بدن خود را به شیوه‌ای طبیعی دفع کنید. البته باید گفت آب دفع شده از بدن به سرعت به آن باز گشته و در واقع تاثیری بر لاغری شما نخواهد داشت.

در واقع باید گفت آب کرفس به تنهایی و بدون فیبر موجود در ساقه گیاه کرفس به تنهایی قادر به هیچ‌گونه کاهش وزن در شما نیست. تنها کرفسی که به لاغری شما کمک خواهد کرد، اپلیکیشن کرفس است!

هشدار

آب کرفس و کرفس در صورت زیاده‌روی در مصرف و به علت افزایش آب خروجی بدن، باعث افزایش غلظت خون و برای افراد دارای فشار خون و چربی خون بالا مضر محسوب می‌شود. لطفا به تبلیغات بی‌اساس و بدون پایه علمی در این خصوص توجه نکنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data