نودل کدو و خواص آن

توسط نیوشا فخار
1263 مشاهده

نودل کدو در واقع به کدویی که به حالت رشته‌ای و نازک در آمده باشد می‌گویند. نودل کدو به نسبت نودل معمولی یا اسپاگتی خواص زیادی دارد. کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند و می‌خواهند از غذاهایی با کالری کمتر یا کربوهیدرات کمتر استفاده کنند می‌توانند به جای نودل معمولی از نودل کدو استفاده کنند.

نودل کدو و خواص آن

طرز تهیه نودل

رشته کردن کدو کار بسیار ساده‌ای است. در زیر تصویر وسایل و ابزاری که با آن‌ها می‌توانید کدو را رشته‌ای کنید به شما نشان می‌دهیم.

به سادگی و با کمک یک پوست‌کن می‌توانید کدو را به رشته‌های نازک و بلند تبدیل کنید.

این رنده خاص تیغه‌های زیادی دارد. به کمک یکی از این تیغه‌ها می‌توانید نودل کدو داشته باشید. توجه کنید که کدو را به صورت طولی روی رنده بگذارید.

این دستگاه مخصوص رشته‌ای کردن انواع سبزیجات و میوه‌ها مثل کدو، خیار، هویج و … می‌باشد و بسیار سریع عمل می‌کند.

نودل کدو و خواص آن

خواص نودل کدو

۱- کالری بسیار کم

در مقایسه با نودل معمولی که از آرد گندم، برنج یا سایر غلات تهیه می‌شود، نودل کدو کالری بسیار کمتری دارد.

دو پیمانه نودل کدو تنها ۶۶ کالری دارد در حالی که دو پیمانه نودل معمولی ۴۸۰ کالری دارد. بنابراین اگر اهل شمارش کالری هستید و می‌خواهید غذای کم‌کالری داشته باشید، نودل کدو گزینه بسیار مناسبی است.

۲- کربوهیدرات کم

تمام کدوها از جمله کدو سبز، زرد و .. به نسبت غلات و حتی سبزیجات ریشه‌ای دیگر، کالری و قند طبیعی کمتری دارند. بنابراین شاخص گلیسمی آن‌ها پایین‌تر است و برای افرادی که می‌خواهند سطح قند خون خود را ثابت نگه دارند و به خصوص برای دیابتی‌ها بسیار مناسب است. همچنین کسانی که رژیم لو کرب دارند می‌توانند از نودل کدو استفاده کنند.

دو پیمانه نودل کدو ۱۲ گرم کربوهیدرات دارد در صورتی که دو پیمانه نودل معمولی ۹۰ گرم کربوهیدرات دارد.

۳- منبع مواد مغذی

کدو منبع خوبی از ویتامین C، ویتامین A، ویتامین B6، پتاسیوم و دیگر مواد معدنی و نیز آنتی‌اکسیدان می‌باشد. تنها دو پیمانه از آن ۱۵٪ نیاز شما به فیبر روزانه را برطرف می‌کند.

دو پیمانه نودل کدو ۴ گرم فیبر دارد که در مقایسه با نودل معمولی که ۲ گرم است، بیشتر است.

نودل کدو و خواص آن

طرز تهیه نودل کدو

کدو از ۹۵٪ آب تشکیل شده است. بنابراین اگر آن را زیاد بپزید حالت له شده و لزج پیدا می‌کند. منظور ما از پخت نودل کدو تنها یک دقیقه حرارت دادن است نه پختن کامل آن. در زیر روش‌های پخت و مصرف نودل کدو را به شما نشان می‌دهیم:

۱- خام

نودل کدو و خواص آن

راحت‌ترین، سریع‌ترین و حتی خوشمزه‌ترین حالت مصرف نودل کدو به حالت خام است.

کدویی که با اتاق هم دماست را با سس بلونز (مواد ماکارونی) که تازه پخته‌اید و هنوز گرم است مخلوط کنید و طعم عالی آن را بچشید.

همچنین می‌توانید نودل کدوی خام را با گوجه گیلاسی، پنیر موزارلا، ریحان تازه و سس پستو مخلوط کنید تا کاپریس نودل کدو با طعمی بی‌نظیر داشته باشید.

۲- مایکروفر

کافیست نودل کدو را در ظرف مناسب مایکروفر بگذارید و برای یک دقیقه آن را حرارت دهید و بعد سس دلخواه را به آن اضافه کنید.

۳- تفت دادن

اگر سر گاز بودید و تمایل به تفت دادن نودل کدو داشتید، کافیست یک قاشق روغن زیتون در تابه بریزید و نودل را برای یک یا دو دقیقه تفت دهید. این حالت بسیار مناسب برای تهیه نودل کدو با میگو، سیر، جعفری و لیمو است.

همچنین می‌توانید نودل کدو را در آبی که در حال جوشیدن است برای یک دقیقه حرارت دهید و بعد در آبکش بگذارید یا روی دستمال حوله‌ای پهن کنید.

کالری نودل کدو

در هر یک فنجان نودل کدو (۱۱۸ گرم)، ۲۰ کالری و ۱.۴ پروتئین وجود دارد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data