روش های رفع افتادگی پوست بعد از لاغری

توسط مریم کوهشاری
544 مشاهده

افتادگی پوست بعد از لاغری یکی از مشکلات کاهش وزن است. اصلاً خیلی از افرادی که اضافه وزن بالایی دارند، از ترس افتادگی پوست است که اقدام به لاغری نمی‎کنند. اما برای حل این مشکل آیا راه حلی وجود دارد؟ خب البته جای نگرانی نیست. زیرا می‌تواند همزمان با کاهش وزن، برای جلوگیری از افتادگی پوست هنگام لاغر شدن نیز اقدام کرد.

چرا بعد از لاغری پوست افتاده و شل می‌شود؟

پوست شامل چندین لایه است که لایه درونی آن از کلاژن و الاستین (نوعی پروتئین) تشکیل شده است. وقتی روند لاغری را در پیش می‌گیرید، میزان کلاژن و الاستین پوست از بین می‌رود. کلاژن حدود ۸۰ درصد از ساختار پوست را تشکیل می‌دهد و باعث استحکام پوست می‌شود. الاستین هم قابلیت ارتجاعی به آن می‌بخشد و باعث سفتی پوست می‌شود. وقتی این دو ماده در اثر لاغری از بین بروند، پوست شل و افتاده می‌شود.

برای جلوگیری از افتادگی پوست هنگام لاغر شدن می‌توانید دستورات پزشکی را رعایت کنید.

اگر صورت تپل و چاقی داشته باشید، روند کاهش وزن را کند کنید. زیرا پوست صورت خیلی سریع‎تر از سایر اعضا بدن شل و افتاده می‌شود.

روند کاهش وزن را کندتر کنید

لاغری به یکباره که بسیاری برای آن عجله دارند، آنقدرها هم خوب نیست. زیرا باعث شل شدن پوست می‌شود. این مشکل در قسمت هایی که بیشتر لاغر می‌شوند، به وضوح دیده می‌شود. اگر صورت تپل و چاقی داشته باشید، روند کاهش وزن را کند کنید. زیرا پوست صورت خیلی سریع‎تر از سایر اعضا بدن شل و افتاده می‌شود.

کاهش وزن استاندارد باید در هر دو هفته بین ۲ تا ۳ کیلوگرم باشد. بیشتر از این مقدار باعث واررفتگی پوست می‌شود. پس با این حساب نباید برای لاغر شدن عجله کنید.

رفع افتادگی پوست بعد از لاغری / جلوگیری از افتادگی پوست هنگام لاغر شدن

انجام تمرینات مقاومتی برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری

اگر به طور منظم ورزش‎های قدرتی را انجام دهید، توده عضلات در بدن تشکیل می‌شود. جالب بدانید که وجود عضلات در بدن به بهبود ظاهر پوست کمک می‌کند. اگر پوست شکم شل و واررفته شده است، با کمک ورزش‎های هوازی می‌توانید عضلات آن را تقویت کنید. در نتیجه پوست به حالت نرمال خود برمی‌گردد.

دریافت کلاژن با مصرف مواد غذایی

کلاژن به طور طبیعی در بدن وجود دارد. اما با لاغری میزان آن کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از افتادگی پوست هنگام لاغر شدن می‌توانید غذاهای حاوی کلاژن مصرف کنید. البته قبل از مصرف مکمل‎ها باید ابتدا آزمایش خون بدهید. در صورتی که هیدرولیز کلاژن تا حد زیادی از بین رفته باشد، می‌توانید با مصرف مکمل‎های دارویی دوباره به حالت قبل برگردید. اما بدون نسخه پزشک و بدون آزمایش، به هیچ عنوان اقدام به مصرف دارو نکنید.

آبگوشت استخوان یکی از غذاهای حاوی کلاژن است. می‌توانید بعد از افتادگی پوست بعد از لاغری این غذا را در برنامه غذایی بگنجانید.

غذاهایی حاوی پروتئین هم با تأمین اسیدهای آمینه لیزین و پرولین نقش مستقیمی در تولید کلاژن پوست دارند. در نتیجه به سفت شدن پوست کمک زیادی می‌کند. مصرف میوه‎های حاوی ویتامین ث و غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا۳ هم می‌تواند به افزایش سنتز کلاژن پوست کمک زیادی کند.

در طی روز ۷-۸ لیوان آب مصرف کنید

آب می‌تواند به جوانسازی و سفت شدن پوست کمک کند. برای درمان افتادگی پوست صورت بهترین راه مصرف آب در طی روز است. البته آب را باید در فواصل زمانی مصرف کنید. همچنین مصرف آب با سفت کردن باعث درمان افتادگی پوست شکم می‌شود. این نوشیدنی ساده و مفید تاثیر زیادی هیدراتاسیون کردن پوست دارد. در کنار آب مصرف چای سبز هم می تواند به بازسازی پوست شل و افتاده کمک کند.

پوست صورتم شل شده / درمان افتادگی پوست شکم

 از کرمهای سفت کننده پوست استفاده کنید

کرم هایی که حاوی الاستین و کلاژن هستند، به رفع افتادگی پوست بعد از لاغری کمک می‌کنند. البته این کرم‎ها در مدت زمان موقت به درمان پوست شل و وارفته کمک می‌کند. اما تاثیر بسیار کمی در افزایش مولکول‎های الاستین و کلاژن پوست دارند.

محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید

نور مستقیم آفتاب هم باعث از بین رفتن الاستین و کلاژن های پوست می شود. اگر می خواهید بعد از لاغری پوست بیش از حد شل و وارفته نشود، زمان روبه رو شدن با آفتاب از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

درمانهای پزشکی برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری

اگر روش‎های قبلی برای درمان افتادگی پوست بعد از رژیم کاهش وزن موثر واقع نشد می‌توانید از روش دارویی و جراحی استفاده کنید. این روش برای کسانی کاربرد دارد که اضافه وزن بالایی دارند. بنابر تشخیص پزشک این افراد با کمک روش‎های جراحی می‌توانند پوست خود را بازیابی و سفت کنند.

برای جلوگیری از افتادگی پوست هنگام لاغر شدن نیز اقدام کرد.

جراحی کانتورینگ بدن یکی از این روشهاست. البته از این روش برای سفت کردن و درمان افتادگی پوست در قسمت‎های مختلف بدن استفاده می‌شود. این روشها عبارتند از:

  • درمان افتادگی پوست شکم با کمک ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم
  • حذف پوست اضافه در قسمت ران، باسن و شکم
  • برداشتن پوست اضافه از ناحیه پشت و سینه
  • حذف پوست اضافه از ناحیه بازوها یا براکیوپلاستی

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data