تمامی خواص آب پیاز برای مو – رویش مو و افزایش رشد مو

توسط مریم کوهشاری
513 مشاهده

خواص آب پیاز برای مو به دلیل وجود مواد مغذی فراوان در این ماده‌ی خوراکی است. این مواد مغذی فولیکول‌های مو را تقویت می‌کنند. به همین دلیل افرادی که به طور مرتب و روزانه پیاز خام مصرف می‌کنند، رشد موی بهتری دارند و ریزش مو در آن‌ها به ندرت دیده می‌شود. البته میزان مواد مغذی در آب پیاز بیشتر از خودِ پیاز است. به همین دلیل اگر آب پیاز را بر روی پوست سر بمالید، باعث افزایش حجم و تقویت رشد موی سر می‌شود. در ادامه سعی داریم به خواص پیاز برای مو بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

  • یکی از خواص آب پیاز برای موی سر گوگرد است
  • پیاز خاصیت ضد میکروبی دارد
  • وجود آنتی اکسیدان‌ در پیاز
  • چطور می‌توان از خواص پیاز برای مو استفاده کرد؟
  • خواص پوست پیاز برای موی سر
  • عوارض احتمالی استفاده از پیاز برای تقویت موی سر
خواص آب پیاز برای مو به دلیل وجود مواد مغذی فراوان در این ماده‌ی خوراکی

یکی از خواص آب پیاز برای موی سر گوگرد است

یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا آب پیاز به رشد مو کمک کند، داشتن گوگرد یا سولفور است. این ماده‌ی مغذی تاثیر زیادی در رویش مجدد موهای از دست رفته دارد. گوگرد یکی از مواد معدنی مورد نیاز بدن است. کاهش آن در بدن باعث ریزش و کاهش رشد موی سر می‌شود. از سوی دیگر بدن برای تولید کافی پروتئین و آنزیم به گوگرد نیاز دارد. یکی از اجزای موی سر، کراتین است. جالب است بدانید که در کراتین مقدار زیادی گوگرد ذخیره می‌شود. به همین دلیل یکی از خواص آب پیاز رشد مو است.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا آب پیاز به رشد مو کمک کند، داشتن گوگرد یا سولفور است. این ماده‌ی مغذی تاثیر زیادی در رویش مجدد موهای از دست رفته دارد. گوگرد یکی از مواد معدنی مورد نیاز بدن است. کاهش آن در بدن باعث ریزش و کاهش رشد موی سر می‌شود

پیاز خاصیت ضد میکروبی دارد

یکی دیگر از خاصیت‌های آب پیاز برای موی سر، خاصیت ضدمیکروبی آن است. اگر آب پیاز را بر روی پوست سر مالش دهید، با عفونت‌های این قسمت مبارزه می‌کند. یکی از دلایلی که باعث ریزش مو می‌شود، وجود عفونت در ریشه‌های مو است. گاهی شما حتی متوجه این عفونت نیستید. اما فقط ریزش شدید مو را مشاهده می‌کنید. در حالی‌‌که با آب پیاز این عفونت از بین می‌رود. از سوی دیگر آب پیاز، با سلامت پوست سر، فولیکول‌های مو را هم تقویت می‌کند.

یکی از خواص آب پیاز برای مو گوگرد است

وجود آنتی اکسیدان‌ در پیاز

یکی دیگر از دلایل خواص پیاز برای رشد مو، وجود تعداد زیادی آنتی‌اکسیدان در این ماده‌ی خوراکی است. از جمله آنتی اکسیدان‌های موجود در پیاز می‌توان به فلاونیدها اشاره کرد. این آنتی‌اکسیدان قادر است بدن را در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کند. این رادیکال‌ها فولیکول‌های مو را تخریب و باعث نازک شدن موی سر می‌شوند. بنابراین عواملی که باعث ریزش مو می‌شوند، تاثیر آن‌ها با کمک آب پیاز خنثی می‌شود.

یکی دیگر از دلایل خواص پیاز برای رشد مو، وجود تعداد زیادی آنتی‌اکسیدان در این ماده‌ی خوراکی است. از جمله آنتی اکسیدان‌های موجود در پیاز می‌توان به فلاونیدها اشاره کرد.

روش استفاده از آب پیاز برای رشد مو

استفاده از پیاز برای بهبود سلامت مو کار سختی نیست. برای این کار می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:
• ۴ عدد پیاز متوسط را پوست بگیرید و خرد کنید.
• سپس با کمک آب‌میوه گیر، آب آن را بگیرید. اگر آب‌میوه‌گیر در دسترس ندارید، آن را رنده کنید و سپس داخل یک پارچه‌ی نازک تمیز بریزید. با فشار دادن پیاز رنده شده، آب آن از پارچه خارج می‌شود. آن را داخل یک ظرف بریزید.
• سپس آب پیاز را به پوست سر و ریشه‌های مو بمالید.
• برای از بین بردن بوی بد پیاز می‌توانید چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید.
• اجازه دهید آب پیاز به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت روی پوست سر بماند و سپس آن را با شامپو بشویید.

چطور می‌توان از خواص پیاز برای مو استفاده کرد؟

خواص پوست پیاز برای موی سر

خواص آب پیاز برای مو و تقویت آن فقط به قسمت اصلی این ماده‌ی خوراکی محدود نمی‌شود. بلکه خواص پوست پیاز برای مو هم یکی دیگر از بحث‌هایی است که بسیاری هنوز در مورد آن به نتیجه‌ی کلی نرسیده‌اند. در واقع تاثیرات پوست پیاز برای تقویت رشد مو اثبات نشده است. به همین دلیل وب سایت کرفس هیچ مسئولیتی در برابر این گفته را نمی‌پذیرد.

خواص آب پیاز برای مو و تقویت آن فقط به قسمت اصلی این ماده‌ی خوراکی محدود نمی‌شود. بلکه خواص پوست پیاز برای مو هم یکی دیگر از بحث‌هایی است که بسیاری هنوز در مورد آن به نتیجه‌ی کلی نرسیده‌اند.

عوارض احتمالی استفاده از پیاز برای تقویت موی سر

خواص پیاز برای رشد مو کاملاً به اثبات رسیده است و همه در مورد اتفاق نظر دارند. در مورد عوارض احتمالی آن، هنوز موردی گزارش نشده است. اما در برخی از افراد ممکن است عوارض خفیف از جمله خارش و قرمزی پوست سر دیده شود. این عوارض هم با شستسوی سر از بین می‌رود. البته برای اینکه مطمئن شوید، به آب پیاز حساسیت ندارید، قبل از اینکه آن را به موی سر بمالید، باید مقدار کمی از آن را بر روی پوست دست خود بزنید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و اگر هیچ التهاب یا قرمزی مشاهده نکردید، نشان می‌دهد که به آن حساسیت ندارید.
نکته‌ی مهم برای بهره بردن بهتر از خواص آب پیاز برای مو؛ مراقب باشید که وارد چشم نشود. زیرا سوزش و قرمزی شدید چشم را به دنبال دارد. اگر چنین اتفاقی افتاد، حتماً چشم‌ها را با آب سرد بشویید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data