درمان پوست چرب و جوش دار با چند ابتکار جدید

توسط مریم کوهشاری
325 مشاهده

پوست چرب اغلب باعث جوش می‌شود. همچنین صورت افرادی که پوست چرب دارند، همیشه برق و روغنی است. همین موضوع آرایششان را خراب می‌کند. از سوی دیگر به طور مدام با جوش‌های زیادی روبه رو هستند که پوستشان را خراب می‌کند. از نظر متخصصان پوست و مو، برای درمان پوست چرب و جوش دار باید از شوینده و کرم‌های مخصوص و فاقد چربی استفاده کنید. البته ما در ادامه سعی داریم به چنین روش برای مراقبت از پوست چرب بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اگر روزانه ۲ مرتبه صورت خود را با صابون‌های مخصوص بشویید، چربی آن رفته‌رفته کمتر می‌شود. بهترین صابون برای پوست چرب عبارتند از: صابون‌های گلیسرین، فوم، شیرپاک‌کن و لوسین فاقد چربی.

شستشوی روزی ۲ بار صورت

یکی از روش‌های مرسوم برای درمان پوست چرب و جوش دار شستشوی مداوم است. اگر روزانه ۲ مرتبه صورت خود را با صابون‌های مخصوص بشویید، چربی آن رفته‌رفته کمتر می‌شود. بهترین صابون برای پوست چرب عبارتند از: صابون‌های گلیسرین، فوم، شیرپاک‌کن و لوسین فاقد چربی.

بهتر است صورت را یک بار در زمان صبح و بار دوم در زمان شب بشویید. در واقع بین شستشوی صورت فاصله بیندازید. اگر صابون مخصوص در دسترس‌تان نیست، از پدهای مرطوب و بدون رایحه استفاده کنید.

از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید

یکی از راه‌های مراقبت از پوست چرب استفاده از کرم‌های مرطوب کننده است. تونر یکی از بهترین مرطوب‌کننده‌ها محسوب می‌شود که در حذف چربی‌های پوست تاثیر زیادی دارد. همچنین به بسته شدن منافذ پوست کمک زیادی می‌کند. در افرادی که پوست چرب دارند، منافذ پوست باز است. به همین دلیل است که همیشه پوستشان جوش می‌زند.

پد کتاب یا پد توپی یکی از راه‌های مرطوب کردن پوست صورت است. با کمک این نوع پد می‌توانید صورت را هم تمیز کنید.

درمان پوست چرب و جوش دار / صابون برای پوست چرب

استفاده از کرم‌های فاقد چربی

اگر به آرایش کردن صورت عادت دارید، به هیچ عنوان به سراغ کرم‌های چرب نروید. همیشه از کرم‌های بدون چربی استفاده کنید. کرم ضدآفتاب محصولی است که همیشه به آن نیاز دارید. زمان خرید باید نوع فاقد چربی آن را خریداری کنید. قبل از مصرف هم حتماً از کرم آبرسان استفاده کنید.

زمان خرید کرم باید به برچسب روی آن توجه کنید. اگر روی آن عبارت « noncomedogenic» نوشته شده بود، نشان می‌دهد که این کرم می‌تواند منافذ پوست را ببندد. همچنین به درمان پوست چرب و جوش دار کمک زیادی می‌کند.

نکته مهم دیگر برای خرید محصولات آرایشی مخصوص پوست‌های چرب، توجه به بافت ژله‌ای آنست. هر محصولی که دارای بافت ژله‌ای باشد، به راحتی جذب پوست می‌شود. در حال سبک است و به لطافت پوست کمک زیادی می‌کند.

برخی از افردی که پوست چرب و جوش دار دارند، از اسکراب برای بهبود پوست خود استفاده می‌کنند. در حالی که اسکراب این نوع از پوست را بدتر از قبل می‌کند. در حال باعث باز ماندن منافذ پوست می‌شود.

برای پوست چرب از اسکراب استفاده نکنید

برخی از افردی که پوست چرب و جوش دار دارند، از اسکراب برای بهبود پوست خود استفاده می‌کنند. در حالی که اسکراب این نوع از پوست را بدتر از قبل می‌کند. در حال باعث باز ماندن منافذ پوست می‌شود. حتی باعث حساسیت و خارش شدید پوست هم می‌شود. اگر روی پوست جوش ایجاد شده باشد، به وخیم شدن وضعیت پوست چرب می‌انجامد.

درمان پوست چرب و جوش دار شستشوی مداوم است

استفاده از ماسک برای پوست چرب

یکی از بهترین ماسک‌هایی که می‌تواند به درمان پوست چرب و جوش دار کمک کند، استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو است. لیمو خاصیت از بین بردن چربی را دارد. سفیده تخم مرغ هم باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود. اگر این دو ماده را با هم ترکیب کنید، به درمان پوست چرب شما کمک زیادی می‌کند.

نحوه درست کردن ماسک

برای درست کردن ماسک برای پوست چرب به صورت زیر عمل کنید:

ابتدا یک سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کف کند به رنگ سفید کامل دراید. سپس یک قاشق چایخوری لیموی تازه به آن اضافه کنید. حالا این ترکیب را خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

حالا این ماسک را روی صورت بزنید. نیم ساعت صبر کنید تا مواد روی پوست خشک شود. بعد از اینکه ماسک خشک شد، پوست کمی حالت کششی پیدا می‌کند. به طوری که احساس می‌کنید پوست کشیده می‌شود. در نهایت بعد از نیم ساعت صورت را با آب سرد بشویید و با حوله نرم صورت را خشک کنید. این ماسک را ۲ بار در هفته استفاده کنید.

مراقبت از پوست چرب / ماسک برای پوست چرب

استفاده از گوجه فرنگی برای درمان پوست چرب و جوش دار

برای مراقبت از پوست چرب می‌توانید از گوجه فرنگی استفاده کنید. این ماده خوراکی حاوی مقدار زیادی اسید سالیسلیک است. به همین دلیل در حذف چربی‌های اضافه پوست مؤثر است. همچنین چربی اضافه روی پوست را نیز از بین می‌برد.

برای استفاده از گوجه می‌توانید یک گوجه را به طور کامل له کنید تا حالت مایع شود. سپس یک قاشق چایخوری به آن شکر اضافه کنید. حالا مواد را خوب با هم ترکیب کنید. این ترکیب را به صورت دورانی روی پوست خود بمالید. این ماسک باید به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را با آب ولرم بشویید و صورت را خشک کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data