آموزش ماساژ صورت برای گونه گذاری و رفع چروک های پوست

توسط admin
2148 مشاهده

ماساژ صورت راهی برای جلوگیری از افتادگی پوست است و به کلاژن سازی هم کمک زیادی می‌کند. روش‌های زیادی برای ماساژ دادن نواحی مختلف صورت وجود دارد. برای مثال می‌توان با روغن‌های گیاهی صورت را ماساژ داد و یا از قاشق سرد استفاده کرد. وقتی در اثر افزایش سن و یا استرس پوست صورت آسیب می‌بیند، یک راه طبیعی برای برگرداندن حالت اول، ماساژ دادن است. البته این روش در دراز مدت به نتیجه می‌رسد. پس تا تنهای این مطلب با کرفس همراه شوید تا شما را با آموزش ماساژ صورت برای گونه گذاری آشنا کنیم.

فواید ماساژ دادن صورت

الاستین به معنای خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری پوست است. با افزایش سن، پوست صورت خاصیت الاستین خود را از دست می‌دهد. همچنین در بدن نوعی پروتئین به نام کلاژن وجود دارد. یکی از فواید ماساژ صورت کلاژن سازی پوست و جوانسازی پوست است. حال آنکه خاصیت ارتجاعی پوست ارتباط زیادی با کلاژن دارد. این پروتئین به زیبایی و جوانی پوست کمک زیادی می‌کند.

بهترین روغن برای ماساژ صورت

ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

چند سالی است که متخصصان پوست و مو به این نتیجه رسیده‌اند، نباید تسلیم افتادگی و چین‌ و چروک‌های صورت شد. ماساژ دادن یکی از روش‌هایی است که می‌توان از پیری زودرس پیشگیری کنید. البته در این مورد تمریناتی وجود دارد که باعث تقویت عضلات صورت و افزایش کلاژن پست می‌شود. طبق گفته محققان پوست، انجام روزانه این تمرینات می‌تواند تاثیر مثبتی در جوانسازی پوست صورت و بازگشت مجدد جوانی پوست داشته باشد.

کتاب‌های زیادی هم برای آموزش ماساژ صورت برای رفع خستگی منتشر شده است. یوگای صورت یکی از این کتاب‌هاست که در دهه ۱۹۷۰ و یکی هم در اواخر دهه ۱۹۳۰ منتشر شده است. یوگای صورت روشی است که اگر روزانه به مدت ۳۰ دقیقه و برای ۲۰ هفته انجام شود، تاثیرات زیادی را روی صورت ایجاد می‌کند.

ماساژ صورت برای کلاژن سازی

در ابتدا باید از فواید ماساژ دادن صورت اطلاعات کافی داشته باشید. این روش هم مثل استفاده از ماسک خانگی صورت فواید و مزیت‌های زیر را به همراه دارد:

  • گردش خون در خطوط و چین و چروک پوست
  • بهتر شدن رنگ پوست
  • کاهش پف زیر چشم
  • برجسته شدن ساختار استخوان

آموزش ماساژ صورت برای رفع خستگی

برای ماساژ دادن پوست باید آن را به طور مکرر انجام دهید. طبق نظر یکی از متخصصان جراحی پلاستیک در آمریکا، اگر در طی روز ۵-۶ دقیقه صورت خود را ماساژ دهید، بعد از چهار ماه نتایج آن را مشاهده می‌کنید. برای این کار آموزش ماساژ صورت برای گونه گذاری را برایتان گردآوری کرده‌ایم. با کمک این آموزش می‌توانید خاصیت ارتجاعی را به پوست خود برگردانید.

ماساژ صورت برای کلاژن سازی

ماساژ پیشانی

یک قسمت مهم در ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست به ناحیه پیشانی مربوط می‌شود. برای این قسمت انگشت اشاره و میانی هر دو دست را در ناحیه پیشانی و بین ابروها قرار دهید. حالا انگشتان را به سمت موها بکشید و به آرامی بر پیشانی ضربه بزنید. به طوری که پوست آن تحریک شود. دوباره به سمت مرکز پیشانی برگردید و این بار به سمت شقیقه‌ها حرکت کنید.

بهترین حالت در ماساژ صورت برای کلاژن سازی دورانی است. به این صورت که دایره‌های کوچک ایجاد کرده و سپس انگشت را به سمت بیرون ماساژ دهید.

ماساژ گونه

برای آموزش ماساژ صورت برای گونه گذاری باید انگشت اشاره هر دو دست را زیر چشم و دقیقا روی استخوان گونه، در دو طرف بینی قرار دهید. حالا آن را در امتحداد استخوان گونه و به سمت گوشه چشم ببرید و به سمت بینی بکشید. با همان انگشتان، روی پوست ماساژ دورانی انجام دهید. این کار را دو بار تکرار کنید.

ماساژ چانه

در ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست باید به این قسمت هم دقت کنید. انگشت اشاره و میانی دو دست را زیر لب و بر روی چانه قرار دهید. حالا آن را به سمت فک بکشید. به طوری که به لاله گوش برسید و دوباره به جای اول برگردید. این حرکت را هم ۲ بار تکرار کنید.

ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

بهترین روغن برای ماساژ صورت

اگر می‌خواهید ماساژ صورت را با روغن‌های گیاهی انجام دهید، ما روغن بادام شیرین، روغن نارگیل، روغن دانه انگور، روغن جوجوبا و عصاره رزماری است. اگر پوست چرب دارید، بهتر است عصاره رزماری را انتخاب کنید. همچنین قبل از ماساژ صورت برای کلاژن سازی باید پوست صورت را بشویید و خشک کنید. بهتر است بعد از شستن هم از یک پنبه آغشته به تونر استفاده کنید. این کار به پاک کردن مواد آرایشی و آلودگی از روی پوست کمک زیادی می‌کند.

در آموزش ماساژ صورت برای پاکسازی استفاده از روغن‌های گیاهی اهمیت دارد. این روغن‌ها ضمن حفظ سلامت پوست، به ایجاد رطوبت و برطرف کردن خشکی پوست می‌کنند. بهتر است قبل از ماساژ دادن یکی از این روغن‌ها را استفاده کنید.

فواید ماساژ صورت با قاشق

یکی از روش‌های ماساژ دادن صورت با کمک قاشق انجام می‌شود. قاشق را باید به نحوی روی پوست قرار دهید که قسمت پشت فرو رفتگی بر روی پوست قرار بگیرد. سپس آن را روی پوست فشار دهید. یکی از فواید ماساژ صورت با قاشق ایجاد جریان خون در پوست است.

منبع: naomiw

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data