فواید روغن نارگیل برای مو | رشد سریع موها و درمان ریزش مو

توسط مریم کوهشاری
635 مشاهده

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن‌های گیاهی برای تقویت موی سر است. این روغن سبک می‌تواند از ریزش موها جلوگیری کند. یکی دیگر از فواید روغن نارگیل برای مو افزایش سرعت رشد آن‌هاست. همچنین به پرپشت شدن موها هم کمک می‌کند. اگر مدا با مو خوره مواجه می‌شوید، بهترین راه برای درمان، استفاده از روغن نارگیل است. در ادامه به خواص روغن نارگیل برای رشد سریع مو و جلوگیری از ریزش مو می‌پردازیم.

دلایل فواید روغن نارگیل برای مو های سر

اگر موهای زبر و خشنی دارید، احتمالا در معرض ریزش و موخوره هستند. شما هر چقدر هم از شامپوهای نرم کننده برای موهای خود استفاده کنید، باز هم با مشکل موخوره روبه رو هستید. از سوی دیگر ریزش مو هم به مشکل شما افزوده می‌شود.

این در حالیست که یکی از فواید روغن نارگیل برای مو جلوگیری از ریزش مو و درمان موخوره است. زیرا این روغن حاوی مقدار زیادی پروتئین است. این پروتئین به درون شاخه‌های مو نفوذ می‌کند. به همین دلیل از موخوره پیشگیری کرده و مانع از شکستگی تارهای مو می‌شود. زمانی که روغن نارگیل را به پوست سر می‌زنید، به داخل پوست نفوذ کرده و فولیکول‌ها را تقویت می‌کند. در نتیجه باعث افزایش سرعت رشد موها می‌شود.

فواید روغن نارگیل برای مو / نحوه استفاده روغن نارگیل برای مو

افزایش ضخامت مو با کمک روغن نارگیل

یکی از فواید روغن نارگیل برای مو افزایش ضخامت تارهای مو است. این روغن حاوی ویتامین‌ها و اسیدهای چربی است که باعث تغذیه پوست سر می‌شود. از سوی دیگر به کوتیکول‌های مو نفوذ می‌کند. در نتیجه باعث ضخامت تارهای مو می‌شود. البته باید در هفته ۱ تا ۲ بار این روغن را به پوست سر و موها بزنید. سپس آن را به مدت ۵ دقیقه در موها و پوست سر ماساژ دهید. با این تکنیک رشد موها نیز بیشتر می‌شود.

ویتامین‌ها و اسیدهای چرب مفید در این روغن باعث از بین بردن تجمع سبوم از فولیکول‌های مو می‌شود. در نتیجه سرعت رشد موها را افزایش می‌دهد.

قبل از حمام از روغن نارگیل استفاده کنید

در شامپوها از مواد شیمیایی استفاده می شود که باعث زبر شدن موها می‌شود. در حالی که روغن‌های گیاهی باعث نرم شدن موها می‌شوند. اگر موهای شما رنگ شده هستند و یا موهای وز و زبر دارید، قبل از اینکه به حمام بروید، ریشه و ساقه موهای خود را روغن نارگیل بزنید. بعد از یک ساعت به حمام بروید. بعد از حمام هم مجدداً مقدار کمتری روغن نارگیل به ریشه و ساقه‌های مو بزنید. با ماساژ دادن روغن نارگیل در ریشه و ساثه مو، از ریزش مو و موخوره جلوگیری می‌کنید.

چرا روغن نارگیل برای موی سر مفید است؟

قبل از رنگ زدن روی موها روغن نارگیل بزنید

یک راه برای نحوه استفاده روغن نارگیل برای مو قبل از رنگ زدن است. رنگ و مواد دکلره باعث زبر شدن و خشکی موها می‌شود. همچنین موها را در معرض مو خوره و ریزش قرار می‌دهد. اما اگر قبل از رنگ زدن، مقدار کمی روغن نارگیل به ریشه و ساقه موهای خود بمالید، از سفید شدن موها جلوگیری می‌کنید.

اگر رشد موهایتان کند است، روغن نارگیل بزنید

یکی از فواید روغن نارگیل برای مو افزایش رشد موهاست. در بسیاری از افراد موها در ماه کمتر از چند میلیمتر رشد می‌کنند. رشد سریع موها برای بانوان بیشتر اهمیت دارد. بیشتر خانم‌ها به موهای بلند، نرم و پرپشت علاقه زیادی دارند. حال آنکه با کمک روغن نارگیل می‌توانید موهای پرپشت، بلند و نرمی داشته باشید.

اگر رشد موهایتان کند است، احتمالاً به دلیل زبر بودن و نداشتن ویتامین کافیست. حالا باید هر روز و یا هر شب قبل از خواب به اندازه یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با مقدار کمی روغن کرچک و روغن بادام تلخ ترکیب کنید. سپس این روغن‌های گیاهی را روی موها بمالید. مقداری از این روغن را به کف سر بزنید. سپس آن را به مدت ۲-۳ دقیقه ماساژ دهید. به طوری که روغن به کف سر نفوذ کند.

یک راه برای نحوه استفاده روغن نارگیل برای مو قبل از رنگ زدن است

محافظت و زیبایی موهای سر

یکی دیگر از فواید روغن نارگیل برای مو زیبایی و لطافت موهاست. نور مستقیم خورشید با ایجاد کوتیکول موها می‌شود. بنابراین هر روز موهایتان خشن‌تر و خشک‌تر می‌شود. برای رفع این مشکل، می‌توانید بعد از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، ابتدا موها را بشویید. سپس روی آن روغن نارگیل بزنید. اگر قبل از زدن این روغن، یک قاشق نمک در شامپو بریزید، تاثیر بیشتری در بهبود کیفیت موها دارد.

جالب است بدانید روغن نارگیل اگر برای یک دوره سه ماهه استفاده شود، می‌تواند شوره سر را هم درمان کند.

یک نکته مهم برای روغن نارگیل برای رشد سریع مو استفاده از روغن اصل است. زمان تهیه باید به رنگ و بوی روغن نارگیل توجه کنید. روغن اصل و طبیعی به رنگ سفید است. همچنین بوی نارگیل را می‌توانید از آن استشمام کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data