حالت تهوع صبحگاهی

توسط admin
1845 مشاهده

حالت تهوع صبحگاهی یکی از زجرآور ترین چیزهایی است که شما میتوانید تجربه کنید. شما هم حتما حالت تهوع صبحگاهی را تجربه کرده‌اید و دوست داشتید بدانید علتش چیست. در واقع فقط خانم‌های باردار نیستند که دچار این مشکل میشوند. محققان به این نتیجه رسیدند که حالت تهوع و بدحال بودن بعد از بیدار شدن از خواب میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و اغلب تا زمانی که ریشه را پیدا نکنید و مشکل را حل نکنید دست از سر شما برنمیدارد.

حالت تهوع صبحگاهی نشانه چیست

حالا این سوال مطرح میشود که حالت تهوع صبحگاهی نشانه چیست؟ اولین چیزی که باید به آن شک کنید سلامت معده‌تان است. مشکلات معده باعث بروز علائمی چون استفراغ میشود. رفلاکس معده از بیماری‌هایی است که این مشکل را تشدید میکند. اگر به سلامت معده خود شک ندارید پس میرویم سراغ مورد بعدی!

حالت تهوع صبحگاهی
بدحالی صبحگاهی نشانه چیست؟

به سراغ یک روانشناس بروید. استرس و اضطراب میتواند باعث حالت تهوع در صبح شود. اگر از این دسته مشکلات دارید سعی کنید هرچه سریعتر آنرا برطرف کرده تا حالت تهوع شما درمان شود. از طرفی اثبات شده که در صورتی که مشکل کم‌خوابی یا بی‌خوابی داشته باشید نیز دچار ناراحتی صبحگاهی خواهید شد. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا علل بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم.

حالت تهوع صبحگاهی در کودکان

آیا کودک شما هم صبح‌ها دچار حالت تهوع است؟ مهم‌ترین عامل به هم خوردن حال کودکان در صبح میتواند کمبود وقت برای خوردن صبحانه و پوشیدن لباس و تعجیل برای رفتن به مدرسه باشد. تهوع در کودکان میتواند به صورت ناگهانی و حاد رخ دهد که عفونت ویروسی از شایعترین علت آن است. تحقیقات نشان داده کودکانی که دچار رفلاکس معده هستند بیشتر از هر فرد دیگری در صبح دچار حالت تهوع میشوند. همچنین آلرژی‌های گوارشی، عفونت‌های سینوسی، بعضی انگل‌ها و استرس از عوامل بروز این مشکل هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: حالت تهوع میتواند نشانه‌ی انسداد دستگاه گوارش باشد. مشکلات مغزی نیز استفراغ در نیمه شب یا اول صبح را به همراه دارد. این علائم را در کودک خود جدی بگیرید و در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید چون میتواند نشان دهنده‌ی یک بیماری خطرناک باشد.

حالت تهوع صبحگاهی
حالت تهوع در کودکان را جدی بگیرید!

حالت تهوع صبحگاهی در بارداری

حالت تهوع صبحگاهی در بارداری بسیار ناخوشایند است. از هر دو خانم یک نفر این مشکل را دارد و کاملا طبیعیست ولی خب نیاز است تا به دنبال راهی برای بهبود وضعیت خود باشید تا دوران بارداری آرام و خوشایندی را سپری کنید. جالب است بدانید حالت تهوع صبحگاهی در بارداری نشانه‌ی سلامت جنین است. پس با وجود آزار دهنده بودن این مژده را به شما میدهد که فرزندتان سالم است و همین میتواند شما را دلگرم کند.

حالت تهوع صبحگاهی در بارداری نشانه چیست

عامل اصلی حالت تهوع صبحگاهی در بارداری آزاد شدن یکسری هورمون‌ها در بدن است. این هورمون‌ها در بدن آزاد میشوند تا از جنین محافظت کنند. میتوانید اطلاعات بیشتر در اینباره را اینجا بخوانید. تا با دلایل بروز بدحالی در بارداری، و راه مقابله با آن آشنا شوید.

حالت تهوع صبحگاهی در زنان

حالت تهوع صبحگاهی در زنان خیلی شایع است. این مشکل هم برای زنان رخ میدهد و هم مردان و اصلا عجیب نیست. یکی از شایعترین عوامل بروز حالت تهوع صبحگاهی در زنان خستگی مفرط و بیخوابی است. اگر چرخه ی خواب و بیداری شما با مشکل مواجه شود و اختلال در آن ایجاد شود ممکن است دچار این مشکل میشوید.

همچنین گاهی گرسنگی و قند خون پایین نیز این موضوع را تشدید میکند. در طول شب شما چیزی میل نمیکنید و گرسنه میمانید بنابراین قند خون شما افت میکند در صورتی که صبح از خوردن صبحانه اجتناب کنید امکان اینکه دچاراستفراغ شوید زیاد است. گاهی برعکس این موضوع نیز اتفاق می‌افتد. پرخوری بیش از حد هم عامل بوجود آمدن این مشکل میتواند باشد.

حالت تهوع صبحگاهی در زنان
پایین بودن قندخون در صبح اغلب باعث حال بد میشود

جالب است بدانید که یبوست نیز عامل دیگری برای ایجاد حالت تهوع صبحگاهی است. وقتی مواد زائد در روده بزرگ میمانند، باعث انسداد میشوند و روند هضم کند میشود. همین امر باعث بروز ناراحتی در صبح میشود.

حالت تهوع صبحگاهی در مردان

حالت تهوع صبحگاهی در مردان نیز مانند زنان شایع است. فقط باید علت آنرا پیدا کرده تا بتوانید برطرفش کنید وگرنه مجبور هستید با آن کنار بیایید.

نوشیدنی‌های الکلی باعث بروز حالت تهوع شدید میشوند. این نوشیدنی‌ها قند خون را پایین آورده و باعث کم‌آبی بدن میشوند. همین امر استفراغ را بدنبال دارد. مصرف غذای آلوده، شیمی درمانی، آسیب و یا ضربه مغزی، زخم معده، مننژیت و عفونت گوش داخلی همه و همه حالت تهوع صبحگاهی را پدید می آورند. علت بروز این بدحالی خود را بدانید تا راه درمانش را آسانتر پیدا کنید.

نکته آخر

به یاد داشته باشید در صورت مواجهه با حالت تهوع صبهگاهی حتما به پزشک مراجعه کنید مخصوصا اگر این حالت با تب همراه باشد. ممکن است شما این مشکل را داشته باشید ولی به هیچ کدام از موارد بالا مرتبط نباشد! پس این مورد را جدی بگیرید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data