۴ حرکت بی نظیر برای درمان دیسک کمر با ورزش در خانه

توسط admin
6649 مشاهده

دیسک کمر یکی از مشکلات رایج در بین افراد بین ۴۰ تا ۶۰ سال است. براساس نظر متخصصان حدود ۸۰ درصد از مردم در طول زندگی برای یک بار هم که شده دچار کمردرد می‌شوند. دیسک کمر یکی از مشکلات رایج در کسانی است که کمردرد دارند. در این مطلب ما سعی داریم به درمان دیسک کمر با ورزش بپردازیم.

ایا با ورزش دیسک کمر خوب میشود؟

فتق دیسک در ناحیه ستون فقرات اتفاق می‌افتد. در این مشکل مواد داخل دیسک به خارج از فضای دیسک بین مهره‌ای می‌روند. ستون فقرات از مهره‌های منفردی تشکیل شده است که در کنار هم قرار گرفته‌اند. بین هر مهره یک دیسک بین‌ مهره‌ای قرار دارد که همانند یک بالشتک است تا مهره‌ها به آن تکیه کنند.

انجام کارهای سنگین، نداشتن فعالیت بدنی، انجام غیراصولی کارها و … باعث می‌شود تا مایع دیسک تخلیه یا تمام شود. بع علاوه در داخل دیسک‌های بین مهره‌ای ماده ژله‌ای وجود دارد. اگر این ماده از داخل دیسک بیرون بزند، به نخاع یا اعصاب نخاعی فشار وارد می‌کند. در نتیجه فرد کمر درد شدیدی را احساس می‌کند.

ورزشهای دیسک کمر خفیف و یا شدید با ورزش‌هایی که در طی روز انجام می‌دهید، تفاوت دارد. در واقع باید حرکاتی را انجام دهید که فتق دیسک را تشدید نکند.

درمان معجزه اسای دیسک کمر با ورزش

برای درمان دیسک کمر با کمک ورزش می‌توانید حرکات ورزشی زیر را انجام دهید:

ورزش برای برطرف کردن فشار ستون فقرات

یک راه برای درمان دیسک کمر با ورزش کمک گرفتن از یک میله یا بارفیکس است. برای درمان دیسک کمر باید بین مهره‌ها فاصله ایجاد شود و از این‌رو باید دیسک را تحت فشار قرار دهید. اما چطور عمل کنید؟

همانند تصور از یک میله محکم آویزان شوید و اجازه دهید برای چند دقیقه بدن به همین حالت بماند.

۳۰ ثانیه برای آویزان شدن از میله کافیست. باید با کمک دست‌ها بدن را نگه‌دارید. این ورزش را ۳ ست انجام دهید. سپس خیلی آهسته خود را رها کنید تا باعث اسپاسم نشود. این ورزش نباید باعث احساس درد شود. اگر حس کردید با انجام آن دردتان بدتر شد، بهتر است آن را ادامه ندهید.

درمان دیسک کمر با ورزش

ورزش اکستنشن کمر ایستاده

یک ورزش دیسک کمر و گردن به حالت ایستاده انجام می‌شود. وقتی در حالت ایستاده هستید، به حالت پشت برگردید. ایستادن‌های نادرست که باعث قوز کردن می‌شود، به تدریج باعث کمر درد و دیسک کمر می‌شود. بعد از انجام کارهای روزانه در حالت ایستاده شانه‌ها را به سمت عقب بدهید.

این حالت کششی به شما کمک می‌کند دیسک را به حالت نرمال برگردانید. برای انجام آن به صورت زیر عمل کنید:

ابتدا بایستید و هر دو دست را در اطراف کمر قرار دهید. اکنون دستان خود را به سمت لگن فشار دهید و ستون فقرات را به سمت عقب ببرید. به گونه‌ای که سر شما به سمت سقف باشد. این حرکت را ۱۰ بار و در ۳ ست انجام دهید. اگر زیاد پشت میز می‌نشینید حتما این حرکت را انجام دهید.

درمان معجزه اسای دیسک کمر با ورزش

حرکت کشش کمر (ژست کششی کبرا)

یکی دیگر از راه‌های درمان دیسک کمر با ورزش به صورت کششی بر روی زمین انجام می‌شود. این حرکت باعث می‌شود تا مواد دیسک به سمت عقب نرود و به سمت مرکز دیسک بین مهره‌ای هدایت شود. اگر هر روز این حرکت ورزشی را تکرار کنید، به مرور زمان ژله دیسک به جای خودش می‌رود و شما کمتر احساس درد می‌کنید.

برای انجام ورزش کشش کمر ابتدا رو به شکم بر روی زمین دراز بکشید. حالا بالا تنه را روی آرنج‌ها قرار دهید. همانند تصور آرنج شما باید بر روی زمان قرار بگیرد. سعی کنید با کمک آرنج بالا تنه را به سمت بالا بکشید. پاها باید بر روی زمین باقی بمانند. به مدت ۱۵ ثانیه به همین حالت بمانید و به تدریج به حالت قبل برگردید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

دقت داشته باشید شاید نتوانید در ابتدا این ورزش دیسک کمر و گردن را انجام دهید. پس باید به آرامی عمل کنید.

یک راه برای درمان دیسک کمر با ورزش کمک گرفتن از یک میله یا بارفیکس است

حرکت ورزشی گربه گاو

یک روش برای درمان معجزه اسای دیسک کمر با ورزش انجام حرکت کششی گربه گاو است. این حرکت با ترکیب دو حالت یوگا به باز کردن فضای دیسک بین مهره‌ای کمک می‌کند. در نتیجه باعث کاهش فشار بر روی دیسک‌ها و مهره‌های کمر می‌شود. همچنین به بهبود تحرک ستون فقرات هم کمک زیادی می‌کند و باعث تسکین درد شما می‌شود.

برای انجام این ورزش برای دیسک کمر و گردن به صورت زیر عمل کنید:

ابتدا روی دست و زانوها قرار بگیرید. سپس سر را به بالا ببرید به طوری که سقف را ببینید. حالا نفس بکشید و شکم را به سمت پایین بدهید. برای حرکت بعد نفس را به بیرون بدهید و گردن را به آرامی به سمت پایین بیاورید. ۱۰ بار و ۳ ست این حرکت کششی را تکرار کنید.

یکی دیگر از راه‌های درمان دیسک کمر با ورزش به صورت کششی بر روی زمین

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۱ نظر

Avatar
حسین اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴ ب٫ظ

سلام
درود و صد درود بر شما
خداحفظتون کنه.

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data