تاثیر یوگا در درمان افسردگی

توسط admin
298 مشاهده

مطالعات نشان می‌دهند که یوگا درمانی می‌تواند به استرس، اضطراب و افسردگی کمک کند. یوگا یک تمرین ورزشی ملایم است که حرکات جسمانی کنترل شده و مدیتیشن را شامل می‌شود. تمرکز بر تنفس عمیق و کشش بدن برای از بین بردن علائم افسردگی، مانند مشکلات خواب، درد و از دست دادن انرژی موثر است. تاثیر یوگا همچنین به دلیل ماهیت ملایم و آرام‌بخشی که دارد بسیار زیاد است. همه‌ی حرکات این ورزش انعطاف‌پذیر هستند، بنابراین آدم‌ها در تمام سطوح می‌توانند آن را انجام بدهند. مربی‌تان روی تنفس، تمرکز و حرکات نرم و درست تاکید خواهد داشت. او همچنین شما را تشویق می‌کند تا روی تصاویر مثبت تمرکز کنید تا بدن و ذهن‌تان هر دو آرام شوند.

تکنیک‌های یوگا

تکنیک‌های یوگایی که در زیر آمده است، می‌تواند به آرامش یک ذهن بی‌قرار کمک نماید:

تاثیر یوگا

۱. تمرکز فکر به داشتن ذهنی آرام کمک می‌نماید

مدیتیشن یا تمرکز فکر نیز می‌تواند تکنیکی فوق‌العاده برای آرام کردن یک ذهن پراکنده باشد و به شما احساس صلح و آرامش بدهد. همچنین با تمرین روزانه و مرتب می‌توانید شاهد باشید که چگونه ذهنتان شما را به چیزهای کوچک و کم‌اهمیت محیط پیرامونتان مشغول نگاه می‌دارد. بعلاوه نگرانی از آینده را از بین برده و یاریتان می‌سازد که در زمان حال زندگی نمایید. ممکن است دربارۀ شرایط ازدیاد آدرنالین شنیده باشید.

 زمانی اتفاق می‌افتد که ما در اثر یک تهدید حیاتی، دچار هیجان و استرس زیاد می‌شویم. به‌عنوان‌مثال زمانی که در حال رانندگی پرهیجان و پرمخاطره هستید سطح هورمون آدرنالین افزایش می‌یابد، ضربان قلب بالا می‌رود، عضلات دچار تنش و انقباض می‌شوند و بدنمان تعریق بیشتری می‌کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تمرین مرتب مدیتیشن به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کمک می‌کند که سطح بالای هورمون استرس کاهش یابد.

۲. یوگا را در زندگی‌تان بکار ببرید، شاد بمانید و از لحظاتتان لذت ببرید

دانستن و بکار بردن دانش کهن یوگا در زندگی روزمره که دربارۀ برخی اصول ساده و درعین‌حال ژرف و عمیقی از یوگا صحبت می‌کند (یاما و نیاما)، می‌تواند راز شادی و سلامتی زندگی باشد. به‌عنوان‌مثال، قاعدۀ سان‌توش Santosh (در نیاما) به ما ارزش رضایت و قناعت را می‌آموزد. قاعدۀ آپاری‌گراها Aparigraha(عدم وابستگی در یاما) می‌تواند به ما در غلبه بر حرص و آز و زیاده‌خواهی‌ها و اشتیاقمان برای نگهداری و تصرف و مالکیت بیشتر که می‌تواند دلیل استرس و اضطرابمان باشد، کمک نماید. اصل سائوچا Saochaدربارۀ تمیز نگه‌داشتن بدن و ذهن صحبت می‌نماید.

تاثیر یوگا
تاثیر یوگا

۳. دعا کنید، اعتقاد و ایمان داشته باشید و لبخند بزنید

دعا کردن، یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌هایی است که می‌تواند شما را از اضطراب رها سازد. بیشتر کردن دعای روزانه و خواندن سرودهای عبادی، وجودتان را باانرژی مثبت پر می‌نماید و به آرامش ذهن کمک می‌کند. آن‌ها کم‌کم این حس و باور عمیق را در شما تزریق می‌کنند که هر آنچه برای شما اتفاق می‌افتد، بهترین است و یک قدرت الهی بالاتر و برتری در حال مراقبت از شماست. علاوه بر این، تلاشی آگاهانه برای بیشتر و بیشتر لبخند زدن دهید. این قضیه بسیار سریع به شما حسی از اعتمادبه ‌نفس، آرامش و انرژی مثبت خواهد داد. همین‌الان امتحان کنید.

۴. به این بیندیشید که برای دیگران چه‌کار می‌توانید انجام دهید

زمانی که شما همواره در «من و مال من» گیرکرده‌اید، استرس و اضطراب خواهید داشت. ما دائم در این نگرانی هستیم که چه اتفاقی برای من خواهد افتاد؛ به‌جای آنکه توجهمان را به اینکه چگونه می‌توانیم برای اطرافیانمان مفید باشیم، متمرکز کنیم. انرژی‌تان را با خدمت کردن به دیگران بالا ببرید که این می‌تواند احساس عمیقی از رضایت و لذت بی‌کران را برایتان به ارمغان آورد.

۵. از ناپایداری این دنیا آگاه باشید

زمانی که این حقیقت در وجود ما جای گیرد که هر آنچه در اطراف ماست، موقتی و ناپایدار است و تغییر می‌کند، در درون آرام‌تر خواهیم بود. باور این مطلب که این نیز می‌گذرد و برای همیشه باقی نمی‌ماند، روحیۀ ما را بالا می‌برد و از اضطراب رها می‌سازد. مدیتیشن می‌تواند در دیدن و دریافت این وجه از زندگی، به ما کمک نماید.

تاثیر یوگا

۶. زمانی را به یاد بیاورید که قبلاً نیز در موقعیتی مشابه بودید و توانسته‌اید بر استرس‌ها و نگرانی‌هایتان غلبه کنید

این احساس شما را از شجاعتی بی‌کران پر می‌نماید و کمکتان می‌کند تا بپذیرید که این موقعیت نیز گذرا است. همواره این حقیقت را به خود یادآوری کنید.

۷.    یک فضا و انرژی مثبت را در اطرافتان ایجاد کرده و آن را حفظ کنید

زمانی که شما وقت بیشتری را با افراد مثبت‌اندیش می‌گذرانید، تحت تأثیر افکار آن‌ها قرار خواهید گرفت و این بازتابی در دیدگاه کلی شما نسبت به زندگی خواهد داشت. تنها یک ذهن مثبت قادر است که لذت، صلح و آرامش را بیافریند. مهم نیست که کدام سبک از یوگا را انتخاب می‌کنید، شما می‌توانید حرکات را بسته به سطح بدن خودتان تنظیم کنید. باشگاه‌های زیادی هستند که کلاس‌های یوگا را ارائه می‌دهند. اما یوگا می‌تواند گران باشد، به خصوص اگر بخواهید هر روز تمرین کنید. خوشبختانه، فیلم‌های آموزشی بسیار زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و تمرینات را در خانه انجام بدهید!

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data