معرفی چند ورزش اصلاحی قوز کمر برای صاف شدن پشت و زیبایی اندام شما

توسط مریم کوهشاری
2198 مشاهده

ورزش اصلاحی قوز کمر برای کسانی مناسب است که پشت کتف آن‌ها به‌طور غیرعادی برآمده می‌شود. اما با کمک ورزش و حرکات اصلاحی می‌توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد. در این ورزش‌ها، عضلات پایین و هسته‌ی خلفی کمر درگیر می‌شوند. این دو قسمت وقتی ضعیف شوند، فرد به قوزکمر مبتلا می‌شود. اما با تقویت عضلات کمر و بهبود هماهنگی بین عضلات، به‌راحتی می‌توان قوز کمر را اصلاح کرد.
شاید باور نکنید اما بین قوز کمر و افزایش قد رابطه‌ی مستقیم وجود دارد. زمانی که به قوز کمر مبتلا شوید، قد شما چند سانتیمتر کوتاه‌تر می‌شود. پس بهتر است برای پیشگیری و رفع قوزکمر خود از همین حالا اقدام کنید. برای شروع کار بهتر است ابتدا از قوز بند استفاده کنید. البته حرکات اصلاحی و ورزش نیز تاثیر زیادی در درمان قوزکمر دارد. در ادامه به شرح چند روش پرکاربرد و مؤثر برای درمان قوز کمر با بدنسازی می‌پردازیم.

کشش کمر یک ورزش اصلاحی قوز کمر
  • کشش قفسه‌ی سینه
  • کشش کمر یک ورزش اصلاحی قوز کمر
  • حرکت فوم غلتان
  • پکینگ شانه برای درمان قوز کمر
  • حرکت اصلاحی سوپرمن یا شنا
  • حرکت تخته از جلو برای درمان قوز کمر

۱- کشش قفسه‌ی سینه

یکی از ورزش‌های اصلاحی برای درمان قوز کمر، کشش قفسه‌ی سینه است. زمانی که قسمت قفسه‌ی سینه ضعیف می‌شوند، فرد به گوژپشتی مبتلا می‌شود. اما شما با یک حرکت کششی دیوار می‌توانید عضلات قسمت قفسه‌ی سینه را تقویت کنید. برای انجام این ورزش، با فاصله‌ی نیم متر روبه‌روی یک دیوار بایستید. سپس پاها را به اندازه‌ی عرض شانه‌ها باز کنید. کف دست‌ها را روی دیوار قرار دهید. حالا صورت را به سمت دیوار و در جهت مخالف بازو حرکت دهید. این ورزش را باید برای ۴ مرتبه و در هر مرتبه ۱۲ بار انجام دهید.

یکی از ورزش‌های اصلاحی برای درمان قوز کمر، کشش قفسه‌ی سینه است. زمانی که قسمت قفسه‌ی سینه ضعیف می‌شوند، فرد به گوژپشتی مبتلا می‌شود. اما شما با یک حرکت کششی دیوار می‌توانید عضلات قسمت قفسه‌ی سینه را تقویت کنید.

یکی از ورزش‌های اصلاحی برای درمان قوز کمر، کشش قفسه‌ی سینه است

۲- کشش کمر یک ورزش اصلاحی قوز کمر

یکی دیگر از دلایل ابتلا به گوژ پشتی، ضعیف بودن عضلات کمر است. شما با انجام ورزش کششی برای قسمت کمر می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید. ابتدا یک میله‌ی بارفیکس تهیه کرده و قلاب محکمی را به آن متصل کنید. حال بدن خود را رها کنید و به آن آویزان شوید. هر حرکت باید به مدت ۳۰ ثانیه انجام شود. این حرکت را باید ۴ مرتبه تکرار کنید.

۳- حرکت فوم غلتان

ورزش اصلاحی قوز کمر با فوم غلتان کار سختی نیست. این ورزش از سوی متخصصین توان‌بخشی نیز توصیه شده است. زیرا باعث ایجاد تنش عمیق در عضلات کمر می‌شود. فوم غلتان را بر روی زمین گذاشته و روی آن دراز بکشید. به طوری که رولر در زیر ناحیه‌ی باسن قرار بگیرد. در زمان انجام این حرکت، عضلات شکم را منقبض و سفت کنید. برای حرکت کردن بر روی غلتک، از نیروی پاهای خود کمک بگیرید.
فوم غلتک باید از قسمت باسن تا شانه‌ها حرکت کند. این حرکت اصلاحی را ۱۰ بار و هر دفعه نیز به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

ورزش اصلاحی قوز کمر با فوم غلتان کار سختی نیست. این ورزش از سوی متخصصین توان‌بخشی نیز توصیه شده است. زیرا باعث ایجاد تنش عمیق در عضلات کمر می‌شود. فوم غلتان را بر روی زمین گذاشته و روی آن دراز بکشید.

حرکت سوپرمن یا شنا نیز یک ورزش اصلاحی قوز کمر محسوب می‌شود

۴- پکینگ شانه برای درمان قوز کمر

یکی دیگر از روش‌ها برای درمان قوز با بدنسازی انجام روش پکینگ شانه است. در این حرکت باید به صورت راست بایستید. سپس همان‌طور که عضلات شکم خود را منقبض کرده‌اید، کتف‌ها را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. این حرکت باید ۴ مرتبه و هر مرتبه نیز ۱۲ بار تکرار شود. فراموش نکنید زمان حرکت کتف‌ها، باید آن‌ها را ۲ ثانیه در همان حالت نگه دارید و سپس به سمت بالا یا پایین حرکت دهید.

۵- حرکت اصلاحی سوپرمن یا شنا

حرکت سوپرمن یا شنا نیز یک ورزش اصلاحی قوز کمر محسوب می‌شود. این ورزش تاثیر زیادی در درمان قوز کمر دارد. برای انجام این ورزش، باید روی شکم دراز بکشید. سپس کف دستان خود را بر روی زمین قرار دهید. حالا به آرامی، قسمت بالای بدن و پاها را از زمین بلند کنید. وقتی فرود می‌آیید، باید قسمت شکم با زمین برخورد کند. با این ورزش عضلات باسن نیز تقویت می‌شود.
در انجام حرکت اصلاحی سوپرمن باید ۴ مرتبه و در هر مرتبه ۱۵ بار آن را تکرار کنید. زمان بالا و پایین آمدن، باید ۱۰ ثانیه صبر کنید. سپس به آرامی به سمت بالا و پایین حرکت کنید.

حرکت سوپرمن یا شنا نیز یک ورزش اصلاحی قوز کمر محسوب می‌شود. این ورزش تاثیر زیادی در درمان قوز کمر دارد. برای انجام این ورزش، باید روی شکم دراز بکشید

ورزش اصلاحی قوز کمر  را یاد بگیرید

۶- حرکت تخته از جلو برای درمان قوز کمر

اگر تصمیم شما در تمرین برای راست شدن کمر جدی است، حرکت تخته از جلو را فراموش نکنید. برای انجام این حرکت اصلاحی باید به سمت شکم بر روی زمین دراز بکشید. سپس تنه‌ی خود را بلند کنید و بر روی انگشتان پا قرار بگیرید. در این روش باید کف دست‌های شما روی زمین قرار بگیرد. زمان بالا آمدن باید آرنج خود را خم کنید و ساعد را روی زمین بگذارید.
در حرکت تخته از جلو، باسن در موازات با زمین قرار می‌گیرد. این حرکت ورزشی به مرور زمان باعث تقویت عضلات کمر و شکم می‌شود. در عین حال به رفع قوزکمر و قوس در ستون فقرات نیز کمک می‌کند. زمان انجام حرکت تخته از جلو باید ۳۰ ثانیه در همین وضعیت قرار بگیرید. به مرور زمان که قدرت بدنی شما بیشتر شد، مدت زمان آن را افزایش دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۴ نظرات

Avatar
مریم فروردین ۲۶, ۱۳۹۹ - ۳:۴۱ ب٫ظ

سلام ی سوال داشتم چرا من این تمرینات ایستاده رو انجام دادم گردنم الان درد میکنه نمیتونم نگه دارم دلم میخواد بکنم بندازم دور دست میزنم استخونم درد میگیره

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری فروردین ۲۶, ۱۳۹۹ - ۴:۲۱ ب٫ظ

سلام احتمالا دچار گرفتگی عضلات گردن شدید که علت اون فشار زیادی هست که به این ناحیه وارد شده. جای نگرانی نیست. میتونید با حوله داغ یا کمپرس آب داغ درمانش کنید.

پاسخ
Avatar
محمد شهریور ۱۸, ۱۳۹۹ - ۳:۰۹ ب٫ظ

سلام چرا بعد از حرکت خوابیده کمرم به صورت نامتقارن درد میکنه؟ نشونه اینه که یه قسمت از همون قسمت تو نیمه ی دیگر بدن میخواد بزرگتر بشه؟

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری شهریور ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷ ق٫ظ

سلام دوست عزیز متوجه سوالتون نشدم

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data