رژیم سیب زمینی چیست؟| رژیم لاغری سیب زمینی واقعا تاثیر مثبت دارد؟

توسط سپیده سرداری
982 مشاهده

امروز قصد داریم رژیم سیب زمینی را به شما معرفی کنیم. و اصول این رژیم لاغری را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین به این سوال متداول که ایا رژیم سیب زمینی لاغر میکند پاسخ کامل بدهیم. با ما همراه باشید تا با اصول کامل رژیم سیب زمینی آشنا شویم و فواید و مضرات آن را هم بررسی کنیم.

رژیم سیب زمینی چیست؟

رژیم غذایی سیب زمینی یک رژیم نسبتا کوتاه مدت به شمار می‌رود. که افراد سعی می‌کنند با بهره‌گیری از این رژیم لاغری، در مدت زمان کوتاه به کاهش وزن سریع درست پیدا کنند. انواع مختلفی از رژیم سیب زمینی وجود دارد. برخی از متخصصان نیز سعی کرده‌اند با اضافه کردن روش‌های جدید، عوارض رژیم سیب زمینی ابتدایی را کاهش دهند.

رژیم سیب زمینی چگونه است ؟ با وجود تنوع زیاد رژیم سیب زمینی پخته، اما همه آن‌ها در یک اصل شباهت دارند. و آن اصل این است که با یک رژیم سیب زمینی سه روزه یا پنج روزه یا یک رژیم سیب زمینی یک هفته ای،  که در طول آن فرد چیزی به جز سیب زمینی را مصرف نمی‌کند، می‌تواند در روز چیزی حدود نیم کیلوگرم وزن کم کرد.

Does-a-potato-slimming-diet-really-have-a-positive-effect

دانشمندان و متخصصان معتقدند که سیب زمینی بسیار مغذی است. و سرشار از برخی مواد مورد نیاز بدن است. اما افراد بسیاری بر این باورند که برای کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام، سیب زمینی را باید از برنامه غذایی خود حذف کنیم. و فکر می‌کنند که سیب زمینی در رژیم غذایی جایی ندارد. در ادامه می‌خواهیم به این تفکر پاسخ کامل و صحیحی بدهیم. همراه ما باشید.

فواید رژیم سیب زمینی

بسیاری از متخصصان بر این باورند که رژیم غذایی سیب زمینی یکی از سالم ترین و موثرترین رژیم‌های غذایی است که تاکنون طراحی شده است. رژیم سیب زمینی می‌تواند به تنهایی یا در کنار سایر رژیم‌های غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. و به کاهش وزن و لاغری سریع کمک کند.

رژیم سیب زمینی باعث افزایش سطح سلامت روده‌ها شود. و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. رژیم سیب زمینی همچنین می‌تواند به خوبی مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند. و باعث افزایش سطح انرژی افراد بشود. به همین دلیل بسیاری با وجود سختی‌های زیاد و محدودیت‌هایی که این رژیم به وجود می‌آورد، این رژیم لاغری را انتخاب می‌کنند.

قوانین و دستورالعمل‌های اصلی

بسیاری فکر می‌کنند که رژیم سیب زمینی بسیار سخت است. و قوانین دشواری دارد. اما با وجود این محدودیت‌ها، دستورالعمل‌های نسبتا کم و ساده‌های برای این رژیم لاغری طراحی شده‌اند. در ادامه ۷ مورد از دستورالعمل‌های اصلی این رژیم را برای شما معرفی می‌کنیم.

  • قانون اول: بسته به مدت زمانی که انتخاب می‌کنید، باید سه یا پنج روز و یا به مدت یک هفته فقط سیب زمینی ساده پخته شده بخورید.
  • قانون دوم: هر روز باید بین یک الی دو و نیم کیلو سیب زمینی بخورید.
  • قانون سوم: از خوراکی‌ها و ادویه‌ها و چاشنی‌های مختلف در کنار سیب زمینی نباید استفاده کنید.
  • قانون چهارم: تا حد امکان از مصرف نمک نیز اجتناب کنید. البته در صورت نیاز، می‌توانید کمی نمک نیز مصرف کنید.
  • قانون پنجم: در هنگام تشنگی، از نوشیدنی‌هایی مانند آب، چای ساده یا قهوه استفاده کنید.
  • قانون ششم: در طول زمان رژیم سیب زمینی، ورزش‌های خیلی سنگین توصیه نمی‌شوند. بهتر است برای انجام فعالیت بدنی خود، پیاده روی ساده یا ورزش‌های سبک را امتحان کنید.
  • قانون هفتم: داروهایی که توسط پزشک تجویز شده‌اند را طبق روال مصرف کنید. اما از مصرف خودسرانه مکمل‌های غذایی پرهیز کنید.
Potato-diet

این قوانین هفتگانه تقریبا در همه انواع مختلف رژیم غذایی سیب زمینی مشترک هستند. البته برخی از انواع این رژیم مصرف تعدادی از سبزیجات و میوه‌های مفید را هم مجاز می‌دانند. اما نکته بسیار مهم در خصوص نحوه پخت و پز سیب زمینی است.

در این رژیم غذایی، تنها سیب زمینی آب‌پز شده یا کبابی مورد قبول است. و سیب زمینی سرخ شده و خوراکی‌هایی مانند چیپس و فراورده‌های سیب زمینی مورد قبول نیستند.

آیا رژیم سیب زمینی واقعا به کاهش وزن کمک می‌کند؟

ممکن است بسیاری سیب زمینی را عامل افزایش وزن تلقی کنند. و رژیم غذایی سیب زمینی را کاملا بی اثر بدانند. زیرا هنوز مطالعات زیادی هم در خصوص تاثیرگذاری قطعی رژیم سیب زمینی صورت نگرفته است. اما متخصصان معتقدند که بدون شک رژیم غذایی سیب زمینی می‌تواند سبب کاهش وزن شود.

سیب زمینی یک خوراکی کم کالری و مغذی به شمار می‌رود. و به طور کلی مصرف خوراکی‌های کم کالری که مقوی باشند، سبب کاهش وزن خواهد شد. به همین دلیل سیب زمینی می‌تواند به خوبی میل شما را کاهش دهد. و به تناسب اندام شما کمک کند.

عوارض احتمالی رژیم لاغری سیب زمینی

برخی نیز معتقدند که استفاده از رژیم غذایی سیب زمینی می‌تواند چندین عوارض احتمالی را به دنبال داشته باشد. زیرا رژیم غذایی سیب زمینی یک رژیم بسیار محدود و با تنوع غذایی خیلی کم به شمار می‌رود. به همین دلیل ممکن است با کمبود برخی مواد مورد نیاز بدن مانند پروتئین یا چربی مواجه شوید.

برخی از افراد نیز به دلیل تغییر ناگهانی رژیم غذایی خود، دست به پرخوری می‌زنند. و با این کار بیشتر از اینکه به کاهش وزن خود کمک کنند، سبب افزایش وزن خود می‌شوند. پزشکان و متخصصان به این افراد توصیه می‌کنند که گرسنگی را تحمل کنند. و خود را برای پاسخ منفی به پرخوری آماده کنند. زیرا برای کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام می‌بایست برخی سختی‌ها را تحمل کرد.

What-is-the-potato-slimming-diet-like

همچنین برخی از افرادی که این رژیم را تجربه می‌کنند، ممکن است نگران از دست دادن عضلات خود باشند. زیرا سیب زمینی فاقد منبع پروتئین سالم است. برخی از متخصصان ممکن است در کنار سیب زمینی، برخی منابع حاوی پروتئین و چربی سالم مانند تخم مرغ را به برنامه غذایی این افراد اضافه کنند.

رژیم کتوژنیک در نقطه مقابل این رژیم غذایی قرار می‌گیرد. زیرا در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات تقریبا به صفر می‌رسد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با رژیم سیب زمینی که یک رژیم لاغری تقریبا نو ظهور به شمار می‌رود، آشنا کنیم. این رژیم غذایی به دلیل سرعت نسبتا بالا در کاهش وزن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افرادی که قصد دارند این رژیم غذایی را مورد استفاده قرار دهند، بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کنند. همچنین افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند حتما باید با پزشک خود در این خصوص مشورت کنند. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

منبع: healthline

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data