۷ مسکن گیاهی برای بدن درد | پزشک خود در خانه باشید

توسط مریم کوهشاری
126 مشاهده

مسکن گیاهی قوی برای درد بدن شاید دیرتر از داروهای شیمیایی جواب دهد، اما فشار زیادی به کبد و سیستم گوارش وارد نمی‌کند. شما می‌دانید بابت هر داروی شیمیایی که مصرف می‌کنید چقدر به کبد فشار وارد می‌شود؟ البته مصرف مسکن گیاهی برای بدن درد (Herbal painkillers for body achesهم به دستورالعمل نیاز دارد.
مصرف مسکن گیاهی برای بدن درد می‌تواند شما را از دردهای مکرر و خستگی رها کند. اگر می‌خواهید بدانید چه داروهای گیاهی برای تسکین درد مؤثر هستند، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • عصاره اسطوخودوس
  • استفاده از روغن رزماری
  • روغن نعناع مسکن گیاهی برای بدن درد
  • روغن اکالیپتوس
  • زنجبیل بهترین مسکن گیاهی
  • کپسایسین موجود در فلفل قرمز
  • زردچوبه و قویترین مسکن گیاهی برای سردرد

عصاره اسطوخودوس

بو کردن روغن عصاره اسطوخودوس می‌تواند به تسکین اضطراب و درد کمک زیادی کند. هر چند گفته می‌شود عصاره‌ی این گیاه قویترین مسکن گیاهی است. استنشاق اسانس این گیاه به کاهش اضطراب و بهبود خواب کمک زیادی می‌کند. بسیاری از مردم اروپا برای تسکین سردرد از روغن این گیاه استفاده می‌کنند.
در سال ۲۰۱۲ یک مطالعه بر روی روغن اسطوخودوس صورت گرفت. نتایج این مطالعات نشان داد که استنشاق روغن اسطوخودوس می‌تواند به تسکین سردردهای میگرنی کمک کند. میزان تاثیر قویترین مسکن گیاهی برای سردرد بیشتر از داروهای شیمیایی بود.

مسکن گیاهی برای بدن درد / قویترین مسکن گیاهی برای درد

استفاده از روغن رزماری

روغن رزماری یکی از بهترین مسکن گیاهی اعصاب است که به تسکین درد بدن کمک می‌کند. عصاره‌ی این گیاه تاثیر زیادی در درمان دردهای عضلانی، درمان سردرد و استخوان درد دارد. همچنین روغن رزماری در کاهش التهاب، بهبود گرفتگی عضلات و حافظه نیز مؤثر است.
اگر روغن روزماری با روغن زیتون ترکیب شود، تاثیر آن افزایش می‌یابد. برای این کار ۳-۵ قطره از روغن رزوماری را با همین مقدار روغن زیتون ترکیب کنید. این ترکیب به یک مسکن گیاهی برای درد بدن تبدیل می‌شود. افرادی که به مواد افیونی و سیگار اعتیاد دارند، بعد از ترک می‌توانند این روغن‌ها را به بدن خود بمالند.

روغن نعناع از گیاه نعنا بدست می‌آید. تحقیقاتی که بر روی این روغن صورت گرفته است، نشان می‌دهد گیاه نعنا دارای خاصیت ضدالتهابی، ضدمیکروبی و تسکین‌دهنده‌ی درد است.

روغن نعناع مسکن گیاهی برای بدن درد

روغن نعناع از گیاه نعنا بدست می‌آید. تحقیقاتی که بر روی این روغن صورت گرفته است، نشان می‌دهد گیاه نعنا دارای خاصیت ضدالتهابی، ضدمیکروبی و تسکین‌دهنده‌ی درد است. در روغن نعنا مقدار زیادی ترکیبات فعال از جمله کارواکرول، منتول و لیمونن وجود دارد.
در طب سنتی روغن نعناع قویترین مسکن گیاهی برای سردرد محسوب می‌شود. آن را می‌توانید در ناحیه‌ی شقیقه‌ها یا سایر قسمت‌های سر بمالید. بعد از ۱۰ دقیقه سردرد تسکین می‌یابد. همچنین این روغن می‌تواند اسپاسم و گرفتگی عضلات را نیز بهبود دهد.

مسکن گیاهی برای درد بدن / مسکن گیاهی قوی

روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس یک مسکن گیاهی قوی است که به تسکین درد کمک می‌کند. این داروی گیاهی در کاهش تورم، التهاب و درد مؤثر است. یک مطالعات در سال ۲۰۱۳ بر روی تاثیر این روغن انجام شد. این مطالعه نشان داد استنشاق روغن اکالیپتوس در مقایسه با داروهای شیمایی باعث تسکین درد می‌شود.
در این آزمایش، شرکت‌کنندگان در طی روز به مدت ۳ روز، روغن اکالیپتوس را به مدت ۳۰ دقیقه استنشاق کردند. نتیجه نشان داد این کار باعث بهبود جراحی و آسیب زانو می‌شود.
البته نباید روغن اکالیپتوس را در نزدیکی کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. زیرا باعث بیماری آسم می‌شود. همچنین قبل از استفاده‌ی موضعی حتماً آن را با روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب کنید.

زنجبیل بهترین مسکن گیاهی

خوردن زنجبیل می‌تواند به بهبود درد کمک کند. همچنین این مسکن گیاهی برای بدن درد بعد از ورزش تاثیرگذار است. زنجبیل یا Zingiber officinale در طب جدید هم کاربرد زیادی دارد. در سال ۲۰۱۵ یک مطالعه بر روی زنجبیل صورت گرفت که نشان می‌داد مصرف روزانه ۲ گرم زنجبیل باعث کاهش درد عضلانی می‌شود.
در صورتی که ورزشکانی که به اسپاسم عضلانی مبتلا می‌شوند، در طی ۵ روز حداقل ۲ گرم زنجبیل مصرف کنند، مشکل آن‌ها برطرف می‌شود. برای تاثیر این گیاه در درمان درد بدن، می‌توانید زنجبیل خام را به چای اضافه کنید. زنجبیل نوعی آنتی بیوتیک طبیعی هم محسوب میشود.

خوردن زنجبیل می‌تواند به بهبود درد کمک کند. همچنین این مسکن گیاهی برای بدن درد بعد از ورزش تاثیرگذار است. زنجبیل یا Zingiber officinale در طب جدید هم کاربرد زیادی دارد.

کپسایسین موجود در فلفل قرمز

کپسایسین یک مسکن گیاهی برای بدن درد است. این ماده در فلفل قرمز و زد موجود است. اگر این ماده را بر روی درد بمالید، به کاهش درد کمک زیادی می‌کند. هر چند باعث سوزش خفیف می‌شود، اما تاثیر زیادی در بهبود درد و التهاب دارد.
یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ برای بررسی تاثیر پمادهای موضعی حاوی کپسایسین انجام شد. محققان معتقدند این ماده بر روی الیاف‌های بدن تاثیر می‌گذارد. سپس به کاهش حساسیت پوست کمک زیادی می‌کند.

مسکن گیاهی قوی برای درد بدن شاید

زردچوبه و قویترین مسکن گیاهی برای سردرد

یکی دیگر از مسکن‌های گیاهی در منزل، زردچوبه است که به دلیل خواص تسکین‌دهنده می‌تواند در منزل استفاده شود. در سال ۲۰۱۴ یک آزمایش بر روی زردچوبه انجام شد. نتایج نشان می‌داد که عصاره‌ی زردچوبه به اندازه‌ی ایبوپروفن برای درمان درد و آرتروز زانو مؤثر است. البته به شرط اینک که بیمار آن را برای ۴ هفته‌ی متوالی مصرف کند.
زردچوبه بهترین مسکن گیاهی اعصاب نیز محسوب می‌شود. پس سعی کنید آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data