طرز تهیه پیاز داغ مجلسی برای آش رشته

توسط admin
309 مشاهده

پیاز داغ یکی از مهم‌ترین چاشنی‌های انواع غذا (آش، سوپ و ….) است. البته از آن برای تزئین غذا هم استفاده می‌شود. برخی از کدبانوها به دلیل نداشتن زمان کافی، پیاز داغ را فریزر می‌کنند تا هر زمان که به آن نیاز پیدا کردند، بدون صرف زمان، برای غذا استفاده کنند. اما چگونه پیاز عسلی درست کنیم ؟ درست کردن پیاز داغ خودش یک هنر است که شاید برخی با نکات ریز آن آشنایی نداشته باشند. در این مطلب کرفس سعی داریم شما را با طرز تهیه پیاز داغ مجلسی برای آش رشته و انواع سوپ آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سیب زمینی سوخاری با ارد سفید

طرز تهیه پیاز داغ برای فریزر

برای درست کردن پیازداغ مجلسی به مواد زیر نیاز دارید:

  • پیاز: به مقدار لازم
  • روغن: به مقدار لازم
  • زردچوبه: به مقدار لازم
  • آب جوش: ۳ قاشق غذاخوری

برای طرز تهیه پیاز داغ مجلسی برای آش رشته و انواع سوپ به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: خرد کردن پیاز

در ابتدا پیاز را پوست بگیرید و به صورت دلخواه (نگینی یا خلالی) خرد کنید. توجه داشته باشید برای اینکه پیاز زمان سرخ کردن به یک اندازه سرخ شود، اندازه خلال یا نگین‌ها یکسان باشد. اگر اندازه یکسان نباشد، پیازهای نازک و کوچک می‌سوزند و پیازهای درشت‌تر خام می‌ماند.

پیاز کاراملی چیست

مرحله دوم: نیم‌پز کردن پیاز

در این مرحله ا طرز تهیه پیاز داغ برای فریزر روی پیاز آب بریزید و اجازه دهید به جوش بیاید. سپس پیازهای خرد شده را داخل آن بریزید و صبر کنید تا به مدت ۱۰ دقیقه بپزد. سپس داخل آبکش بریزید تا آب آن کامل برود. پیازهای نیم پز شده را روی یک پارچه نخی بریزید تا کامل خشک شود.

مرحله سوم: تفت دادن پیاز داغ مجلسی

برای درست کردن پیاز داغ مجلسی برای آش رشته و یا سایر غذاها داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. همین که روغن داغ شد، پیاز را داخل آن بریزید. یک نکته مهم در اینجا، ملایم بودن شعله است. اگر شعله زیاد باشد، گوشه‌های پیاز می‌سوزد در حالیکه پیازهای وسط خام می‌مانند.

زمان سرخ کردن هم مدام پیاز را هم بزنید تا یکدست سرخ شود. به پیازداغ مجلسی زردچوبه هم بزنید تا خوش‌رنگ‌تر شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سوپ پیاز برای سرماخوردگی

مرحله چهارم: اضافه کردن آب جوش

برای طرز تهیه پیاز داغ برای فریزر همین که بخش زیادی از پیاز طلایی شد، ۳ قاشق غذاخوری آب جوش روی آن بریزید. حالا شعله را زیاد کنید و مرتب هم بزنید. با این تکنیک رنگ کل پیازداغ یکدست طلایی می‌شود. وقتی صدای سرخ کردن کم شد، شعله را ملایم کنید. هر زمان احساس کردید، پیاز داغ طلایی و باب میلتان شده است، شعله را خاموش کنید.

برای فریزر کردن پیاز داغ مجلسی هم باید آن را روی دستمال کاغذی بریزید تا روغن آن کامل گرفته شود. سپس داخل ظرف مخصوص یا نایلون فریزر بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

چگونه پیاز عسلی درست کنیم

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی با سولاردم

یک روش دیگر برای طرز تهیه پیاز داغ نگینی استفاده از سولاردام است. برای این کار پیاز را نگینی خرد کرده و داخل سینی مخصوص دستگاه بریزید. به اندازه کافی روغن سرخ کردنی هم به آن اضافه کنید و سپس سینی را روی سه پایه قرار دهید. زمان سولاردام را روی ۱۰ دقیقه تنظیم کنید. البته طی این زمان باید یک بار پیاز داغ را چک کنید که نسوزد. دکمه پیاز داغ را هم بزنید تا همانطور که انتظار دارید پیاز داغ شما حاضر شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پیاز سوخاری سالم و کم چربی

پیاز کاراملی چیست؟

یکی از انواع پیاز داغ مجلسی برای آش رشته و سایر غذاها، پیاز داغ کارامی است. این چاشنی در بین فرانسویان رایج است که پیاز زمان سرخ شدن طعم شیرین به خود می‌گیرد. از این چاشنی می‌توان برای طبخ انواع ساندویج، استیک، آش و سوپ استفاده کرد. مواد لازم برای طرز تهیه پیاز داغ نگینی کاراملی عبارت است از:

  • پیاز: ۴ عدد
  • روغن زیتون: ۴ قاشق غذاخوری
  • کره: ۴۰ گرم
  • شکر: ۱ قاشق چایخوری
  • سرکه بالزامیک: ۱ قاشق چایخوری
  • نمک به مقدار لازم

چگونه پیاز عسلی درست کنیم ؟

برای درست کردن پیازداغ کاراملی عسلی به صورت زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پودر سیر و پودر پیاز خانگی

مرحله اول: خرد کردن پیاز

برای درست کردن این نوع پیازداغ ابتدا پیازها را نگینی یا خلالی خرد کنید. سپس داخل یک ماهیتابه روغن زیتون و کره را با هم بریزید و اجازه دهید با حرارت ملایم داغ شود. حالا پیازهای خرد شده را داخل ماهیتابه بریزید. شعله را کم کنید و مدام هم بزنید تا نسود.

طرز تهیه پیاز داغ برای فریزر

مرحله دوم: اضافه کردن نمک و شکر

در این مرحله از طرز تهیه پیاز داغ مجلسی برای آش رشته یا سایرغذاها باید شکر و نمک را اضافه کنید. همانطور که شعله کم است برای مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا پیاز داغ به تدریج کاراملی و عسلی شود. برای درست کردن این پیاز داغ حتما از قاشق فلزی استفاده کنید. در آخرین مرحله طرز تهیه پیاز داغ نگینی هم سرکه را اضافه و بعد از ۵ دقیقه شعله را خاموش کنید.

حالا این پیاز داغ مجلسی را می‌توانید برای غذاهای موردعلاقه خود استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data