۶ اشتباه هنگام درست کردن بلغور جو

توسط admin
478 مشاهده
یک صبحانه ی بد می تواند از لحاظ روحی شما را بهم بریزد. اگر تا به حال از خوردن گرانولا، یک تخم مرغ ماسیده شده و یا یک بیسکویت خشک احساس خفگی کرده‌اید؟ شما می‌دانید اثر افسردگی عجیبی این مواد بر روی شما می‌گذارند. اما شاید بدترین پیشنهاد هنگام صبح، خوردن بلغور جو باشد.
دانه جو به علت غنی بودن از فیبر به طور جدی باعث افسردگی می‌شود. بنابراین برای داشتن صبحی شادتر باید به خوردن آن پایان دهید.

6 اشتباه هنگام درست کردن بلغور جو

به جای شیر با آب آن را درست کنید.

احتمالاً شنیده‌اید که بلغور جو به عنوان یک صبحانه ی کامل تا ظهر می‌تواند در معده ی شما باقی بماند. این در صورتی درست است که شما آن را با یک پروتئین درست کنید.
وقتی شما بلغور جو را با شیر نارگیل، شیر سویا و… درست می‌کنید فقط آن را چر‌ب‌تر می‌کنید و گر از شیر کم چرب استفاده می‌کنید بازهم پروتئین کمی به آن اضافه می‌شود. بنابراین باید از منابع دیگری مثل آجیل، روغن مغزها و یا دانه‌ها استفاده کنید.

6 اشتباه هنگام درست کردن بلغور جو

استفاده از یک قابلمه

بلغور جو دوسر دارای بافت چسبناکی است که عاملی برای ایجاد حباب‌های بزرگ هنگام پخت و پز می‌شود. در نتیجه استفاده از ظروف کوچک باعث سرریز کردن آن خواهد شد. استفاده از کاسه با عمق بیشتر و یا قابلمه، مسیر این نشتی را طولانی‌تر کرده و از ریختن آن روی اجاق گاز جلوگیری می‌کند.

6 اشتباه هنگام درست کردن بلغور جو

نمک اضافه نکنید

اگر می خواهید بلغور جو خوش طعمی داشته باشید، بیش از حد نمک اضافه نکنید.

هم زدن را فراموش نکنید

هم زدن به شکسته شدن و کوچک شدن حباب ها قبل از این که بزرگتر شوند کمک می‌کند.
اگر در مایکروویو آن‌را درست می‌کنید، هر ۴۵ ثانیه آن را هم بزنید و اگر روی اجاق می‌خواهید بلغور درست کنید هنگام پخت، مرتباً آن را هم بزنید. این هم زدن همچنین نشاسته اضافی بلغور را آزاد می‌کند و باعث می‌شود تا بلغور جو به یک بافت خامه مانند برسد.

6 اشتباه هنگام درست کردن بلغور جو

زمان پخت به اندازه ی کافی طولانی باشد

زمان زیادی لازم است تا جو در حال پخت به یک بافت خامه ای و نرم برسد؛ پس حداقل ۵۰ دقیقه برای این مرحله صبر کنید. حالا این صبحانه را با خیال راحت میل کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data