خواص معجزه‌ آسای دمنوش مهرگیاه برای لاغری و تناسب اندام

توسط مریم کوهشاری
729 مشاهده

دمنوش مهرگیاه برای لاغری و کاهش وزن یک راهکار عالیست. این دمنوش جایگزینی برای بسیاری از داروهای شیمیایی است که این روزها در بازار زیاد شده‌اند. در عین حال که استفاده از دمنوش گیاهی مهرگیاه باعث لاغری می‌شود، به آرامش اعصاب و سلامت سیستم گوارش هم کمک زیادی می‌کند. بسیاری از متخصصان طب سنتی بر این نظر هستند که استفاده از دمنوش مهرگیاه می‌تواند به تسکین دردهای عمومی بدن هم کمک کند. در ادامه به خواص این دمنوش می‌پردازیم.

  • دمنوش گیاهی مهرگیاه چیست؟
  • تاثیر دمنوش مهرگیاه برای لاغری
  • خواص دمنوش مهرگیاه
  • دمنوش مهر گیاه گل گاوزبان چه خواصی دارد؟
  • دمنوش مهرگیاه زنجبیل چه خواصی دارد؟
تاثیر مهرگیاه برای لاغری تا حدی است

دمنوش گیاهی مهرگیاه چیست؟

مهرگیاه یکی از گیاهانی به شمار می‌رود که در تاریخ باستان تمامی کشورها ارزش و ارج زیادی داشته است. به طوری که ایرانیان باستان آن را گیاهی افسانه‌ای می‌دانستند که چیدن آن باعث وقوع اتفاقات ناگوار است. در باورهای اسطوره‌ای تمامی مردم دنیا از جمله یونانیان هم مهرگیاه یک گیاه ارزشمند و اسطوره‌ای بود. اما در قرن گذشته مشخص شد که دمنوش این گیاه خواص زیادی را برای سلامت بدن به همراه دارد. کاهش وزن، سلامت بدن، مقابله با اضطراب و استرس از جمله فواید و خواص این دمنوش است.

تاثیر دمنوش مهرگیاه برای لاغری

یکی از خواص دمنوش مهرگیاه برای بدن، افزایش سوخت و ساز بدن است. اگر در زمانی که رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزش را در پیش گرفته‌اید، دمنوش مهرگیاه را هم مصرف کنید، بعد از مدت کوتاهی به نتایج مفیدی دست پیدا می‌کنید. اگر این دمنوش را به همراه لیمو امانی دم کنید، تاثیر بیشتری بر روی روند لاغری دارد.
تاثیر این گیاه بر روی لاغری تا حدی است که بسیاری از متخصصان طب سنتی معتقدند حتی اگر از میزان ورزش خود کم کنید، باز هم تاثیر مفیدی بر روی لاغری دارد.

یکی از خواص دمنوش مهرگیاه برای بدن، افزایش سوخت و ساز بدن است. اگر در زمانی که رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزش را در پیش گرفته‌اید، دمنوش مهرگیاه را هم مصرف کنید، بعد از مدت کوتاهی به نتایج مفیدی دست پیدا می‌کنید.

خواص دمنوش مهرگیاه

دمنوش مهرگیاه خواص زیادی را به همراه دارد. از جمله می‌توان به خاصیت آرام‌بخش بودن آن اشاره کرد. این دمنوش سردردهای میگرنی و دردهای التهابی را درمان می‌کند. یکی دیگر از خواص آن، سلامت و شادابی پوست است. زیرا با تصفیه‌ی خون و پاکسازی کبد، باعث زیباسازی پوست می‌شود. بیمارانی که به دلیل مصرف برخی از داروها و یا شیمی درمانی به تهوع شدید مبتلا می‌شوند، می‌توانند دمنوش مهرگیاه میل کنند.

دمنوش مهر گیاه گل گاوزبان چه خواصی دارد؟

اگر مهرگیاه را با گل گاو زبان ترکیب کنید، تاثیر زیادی بر روی آرامش اعصاب دارد. دم کرده‌ی هر دو گیاه نشاط‌آور است و باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود. همچنین باعث تقویت حواس پنج‌گانه در شما می‌شود. دمنوش مهر گیاه گل گاوزبان تاثیر زیادی بر سلامت قلب دارد. زیرا گل گاوزبان نیز همانند مهرگیاه بر روی سیستم عصبی تاثیر مثبت دارد. همین موضوع به آرامش بیشتر شما می‌انجامد.
کسانی که به تنگی نفس مبتلا هستند، می‌توانند این دمنوش را میل کنید. توصیه می‌شود در آن مقداری لیمو امانی هم اضافه کنید. زیرا تاثیر نشاط‌آور و آرام‌بخش دارد. در واقع می‌توانید این دمنوش را به جای چای و قهوه مصرف کنید. پس نه تنها دمنوش مهرگیاه برای لاغری مفید است، بلکه در کنار گل گاوزبان به سلامت جسم هم کمک می‌کند.
برای درست کردن دمنوش مهر گیاه گل گاوزبان می‌توانید به مقدار ۲۰۰ میلی‌لیتر آب جوش تهیه کنید. سپس مقداری از برگ تازه مهرگیاه و گل گاوزبان یا پودر خشک‌شده‌ی آن‌ها را در آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه دم بکشد. اگر میزان آب دو برابر شد، باید دمنوش به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس آن را بدون قند یا مواد دیگری میل کنید.

اگر مهرگیاه را با گل گاو زبان ترکیب کنید، تاثیر زیادی بر روی آرامش اعصاب دارد. دم کرده‌ی هر دو گیاه نشاط‌آور است و باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود. همچنین باعث تقویت حواس پنج‌گانه در شما می‌شود.

دمنوش مهرگیاه زنجبیل چه خواصی دارد؟

اگر مدتی است که کم حوصله شده‌اید و قادر به انجام هیچ کاری نیستید، بهتر است به سراغ دمنوش مهرگیاه زنجبیل بروید. ترکیب این دو گیاه با هم باعث افزایش انرژی شما می‌شود. زنجبیل نوعی ادویه‌ی معطر و خوراکی است که به تصفیه‌ و پاکسازی خون کمک می‌کند. همچنین این گیاه تاثیر زیادی در افزایش انرژی دارد. اگر زنجبیل را با مهرگیاه ترکیب و سپس دمنوش آن را درست کنید، بعد از مدت کوتاهی به خاصیت درمانی آن پی می‌برید. این دمنوش به درمان حالت تهوع کمک می‌کند. این دمنوش در لاغری هم مؤثر است.
برای درست کردن دمنوش مهرگیاه زنجبیل باید هر دو گیاه را با هم در آب جوش بریزید. سپس اجازه دهید تا به مدت ۵ دقیقه دم بکشد. بعد از خنک شدن میل کنید.

تاثیر دمنوش مهرگیاه برای لاغری

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data