جلوگیری از چاقی بعد از زایمان

توسط admin
948 مشاهده

یکی از موضوعاتی که باعث نارضایتی خانم‌هاست، مسئله چاقی بعد از زایمان است به همین دلیل همواره چیزی که زیاد در اینترنت جستجو میشود راههای جلوگیری از چاقی بعد از زایمان میباشد. اما نگران نباشید. چون راههای زیادی برای جلوگیری از چاقی بعد از زایمان وجود دارد که ما در این مقاله به بررسی آنها میپردازیم و برای شما بازگو میکنیم.

اصطلاح استخوان ترکاندن را شنیده‌اید؟ اکثر مردم فکر میکنند کسی که یک یا چند بار زایمان کرده به اصطلاح استخوان ترکانده و فرم بدنش برای همیشه تغییر کرده. اگر اینطور باشد که دیگر هیچ مادر لاغری وجود نخواهد داشت و همه‌ی مادرها باید چاق باشند. معمولا پوشیدن لباس‌های قبل از بارداری برای زنان یک رویاست چون باور کرده‌اند که بعد از زایمان نمیتوانند مثل قبل شوند. این طرز تفکر اشتباه است.

گفتنی است بلافاصله بعد از زایمان وزن مادر تا ۶ کیلو کم میشود و دلیلش هم خونریزی و خروج محتویات رحم است. پس از آن در چند هفته‌ی اول مادر ۲ تا ۳ کیلو به دلیل خروج مایعات از طریق ادرار کاهش وزن خواهد داشت.

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان
لاغری بعد از زایمان

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان با شیردهی

میتوان گفت جلوگیری از چاقی بعد از زایمان با شیردهی یکی از بهترین راهها است. بسیاری از مادران روش صحیح شیردهی را نمیدانند و همین باعث میشود تا شانس لاغری با شیردهی را از دست بدهند. برای مثال مادران باید بدانند که هنگام شیردهی به نوزاد خود باید اجازه دهند تا نوزاد تا پایان آن نوبت از شیردهی، از یک سینه شیر بخورد. بسیاری از زنان دائما سینه را عوض میکنند و این اشتباه است. عدم شیردهی صحیح باعث کاهش ترشح شیر میشود و در نتیجه کاهش وزنی صورت نخواهد گرفت.

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان با رژیم غذایی

این کاملا طبیعیست که با تنها شیردهی وزن مادر به وزن قبل از بارداری برنمیگردد. نیاز است تا یک رژیم غذایی مناسب هم داشته باشد اما توصیه شده که تا ۶ ماه اول مادران هیچگونه رژیمی نگیرند چون شیردهی آنان با اختلال مواجه میشود و ممکن است موادی که باید به کودک برسد کم یا ناقص شود. بهتر است در ۶ ماه دوم رژیم را شروع کنید. از یک پزشک تغذیه مطابق شرایطتان یک رژیم غذایی مناسب بگیرید و شروع کنید.

ناگفته نماند کاهش وزن شما تا ۵ کیلو در ماه خواهد بود. تلاشی برای بیشتر کردن آن نکنید. ۵ کیلو کاهش وزن در ماه برای بعد از بارداری رقمی طبیعی و مناسب است. عجله نکنید.

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان با مایعات

نوشیدن مایعات در هر شرایطی به لاغری کمک میکند. هر شخصی، در هر شرایطی باشد و بخواهد وزن کم کند میتواند از این روش استفاده کند. بله مایعات بنوشید. البته نه آبمیوه‌های صنعتی که سرشار از قند هستند و ممکن است به کودک شما آسیب بزند. بهترین نوشیدنی آب است. آب فراوان بنوشید. اگر هم میانه‌ی خوبی با آب ندارید میتوانید آبمیوه‌های طبیعی در منزل بگیرید و میل کنید. آب معده‌ی شما را پر میکند و میل شما به غذا خوردن را پایین میاورد.

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان
مایعات بنوشید

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان با ورزش

رژیم غذایی، شیر دادن و نوشیدن آب در لاغری بسیار تاثیر گذار است اما همه‌ی ماجرا نیست. برای لاغری در هر شرایطی هستید ورزش را فراموش نکنید. بعد از زایمان، زنان با مشکلاتی نظیر شل شدگی عضلات مواجه میشوند که با یک ورزش سبک و ساده قابل حل شدن است. لازم نیست که حتما ورزش‌های سنگین را شروع کنید. میتوانید یوگا تمرین کنید یا حتی در منزل ایروبیک کار کنید.

بعد از گذراندن دوران حاملگی اکثر زنان با مشکل افسردگی بعد از زایمان مواجه میشوند. یکی از راههای برطرف کردن این بیماری که اغلب توسط پزشکان توصیه میشود، ورزش است. ورزش به شما آرامش میدهد، خوابتان را تنظیم کرده و روحیه‌تان را به شما باز میگرداند.

جلوگیری شل شدگی و افتادگی پوست شکم

 شل شدن پوست شکم از شایعترین مشکلات بعد از زایمان است که برای زنان رخ میدهد. این شل شدن پوست و ترک‌های روی آن کاملا طبیعی است ولی باعث ناخوشایندی فرد میشود و حتی تا حد زیادی اعتماد به نفس را از او میگیرد. نکته‌ای که در خصوص رفع این مشکل نباید فراموش شود بستن شکم است. شکمتان را ببندید.

جلوگیری از چاقی بعد از زایمان
شل شدگی شکم بعد از زایمان

از قدیم رایج بوده که بعد از زایمان شکم زن را با پارچه محکم میبستند. شاید به نظرتان خنده‌دار بیاید ولی این کار واقعا تاثیرگذار است. جدیدا گن‌هایی به بازار آماده که مخصوص همین کار است و میتوانید بلافاصله بعد از زایمان شکم خود را محکم ببندید. البته نیاز است تا طرز کار با این گن‌ها را آموزش ببینید تا صحیح عمل کنید.

بستن شکم با گن بعد از زایمان، در کوچک کردن شکم تاثیر بسیار زیادی دارد. شکم تا حد زیادی بوسیله این گن‌ها جمع میشود و برای بیشتر جمع کردن آن باید دست به گریبان ورزش شوید.

در پایان لازم به ذکر است وبلاگ کرفس این قابلیت را دارد که افزایش وزن در دوران بارداری را بسنجد و کنترل کند. همچنین در این وبلاگ میتوانید در دوران شیردهی نیز کالری شماری داشته باشید و میزان کالری مصرفی را کنترل نمایید. برای استفاده از این قابلیت اینجا را کلیک کنید. نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data