خواص گردو تازه در بارداری / از تقویت هوش فرزند تا درمان

توسط مریم کوهشاری
838 مشاهده

خواص گردوی تازه بیشتر از نوع کهنه‌ و بیات آن است. طعم و مزه‌ی گردوی تازه کاملاً مشخص است. گردو هر چه کهنه‌تر می‌شود، طعم آن به تلخی گرایش پیدا می‌کند. همچنین رنگ آن تیره‌تر می‌شود. خواص گردوی تازه در بارداری هم کاملاً اثبات شده است. حتی پوست گردو هم می‌تواند در موارد بی‌شماری به عنوان یک داروی گیاهی مصرف شود. در ادامه به فواید و مزیت‌های مصرف این مغز خوشمزه در دوران بارداری می‌پردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • خواص گردوی تازه برای زن باردار
 • جلوگیری از زایمان زودرس
 • کمک به بهبود عملکرد قلب
 • تقویت سیستم ایمنی بدن و حافظه
 • درمان بیماری‌های التهابی
 • خواص گردوی تازه برای داشتن خوابی آرام
 • استحکام استخوان با گردو
 • کنترل فشار خون در بانوان
 • درمان یبوست در بارداری
 • تقویت سیستم ایمنی جنین
 • مصرف گردو با پنیر
 • مضرات مصرف گردو در بارداری
خواص گردوی تازه برای زن باردار

خواص گردوی تازه برای زن باردار

گردو به دلیل داشتن پروتئین و امگا۳ به تقویت بینایی و رشد چشم‌های جنین کمک می‌کند. اگر بانوان باردار این ماده‌ی خوراکی را به اندازه‌ی کافی مصرف کنند، در کاهش ضعف بینایی فرزندشان بعد از تولد تاثیر زیادی دارد.

جلوگیری از زایمان زودرس

یکی از مزیت‌ها و خواص مصرف گردوی تازه در بارداری پیشگیری از زایمان زودرس است. این ماده‌ی خوراکی سطح کلسترول مفید خون (HDL) را افزایش و میزان کلسترول مضر خون را کاهش می‌دهد. با مصرف مغز گردو میزان پروفیل لیپید خون در زنان باردار تنظیم می‌شود.

یکی از مزیت‌ها و خواص مصرف گردوی تازه در بارداری پیشگیری از زایمان زودرس است. این ماده‌ی خوراکی سطح کلسترول مفید خون (HDL) را افزایش و میزان کلسترول مضر خون را کاهش می‌دهد.

کمک به بهبود عملکرد قلب

یکی از خواص گردوی تازه تقویت عملکرد قلب مادران باردار است. این مغز لذیذ و محبوب حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده از جمله امگا۳ است. به همین دلیل می‌تواند کلسترول مضر خون را کاهش دهد. افرادی که به بیماری قلب و عروق مبتلا هستند، می‌توانند روزانه چند عدد گردو میل کنند. همچنین این ماده‌ی خوراکی فشارخون را نیز کاهش می‌دهد.

خواص گردوی تازه / خواص پوست گردو تازه / خواص گردوی تازه در بارداری

تقویت سیستم ایمنی بدن و حافظه

یکی دیگر از مزیت‌های مصرف گردو، کمک به عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن است. زیرا در گردوی تازه مقدار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد. این مواد بدن را از ابتلا به بیماری‌های ویروسی در امان نگه می‌دارد. یکی دیگر از خواص گردوی تازه تقویت حافظه است. به دلیل وجود امگا ۳ در این ماده‌ی خوراکی کمک زیادی به عملکرد مغز مادران باردار می‌کند.

درمان بیماری‌های التهابی

خواص گردوی تازه برای درمان بیماری‌هایی مثل آرتریت، اگزما و بیماری‌های مفصل مؤثر است. این ماده‌ی خوراکی می‌تواند از این بیماری‌های مفصلی در زنان بادار نیز پیشگیری کند. وجود اسیدهای چرب اشباع نشده به درمان این التهابات کمک می‌کند. جالب است بدانید گردو حتی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را در بانوان کاهش دهد.

خواص گردوی تازه برای درمان بیماری‌هایی مثل آرتریت، اگزما و بیماری‌های مفصل مؤثر است. این ماده‌ی خوراکی می‌تواند از این بیماری‌های مفصلی در زنان بادار نیز پیشگیری کند

خواص گردوی تازه برای داشتن خوابی آرام

با مصرف گردو می‌توانید میزان استرس در بارداری را کم کنید. ملاتونین موجود در گردو می‌تواند میزان استرس را کاهش دهد. اگر بی‌خوابی به دلیل استرس باشد، حتماً با مصرف گردو درمان می‌شود.

خواص گردوی تازه برای داشتن خوابی آرام

استحکام استخوان با گردو

یکی دیگر از خواص گردو، سلامت استخوان‌هاست. وجود امگا۳ باعث کاهش التهاب‌ها و سلامت استخوان‌ها می‌شود. زیرا گردو حاوی مقدار زیادی «آلفا لینولنیک» است که به استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند. مادران باردار اگر در دوره‌ی بارداری گردو مصرف کنند، به سلامت استخوان‌ها و افزایش رشد جنین کمک می‌کند. گردو با داشتن تیامین، ریبوفلاوین و فولات به سلامت جنین کمک می‌کند.

کنترل فشار خون در بانوان

یکی دیگر از خواص گردوی تازه کمک به کنترل فشارخون در بانوان باردار است. این ماده‌ی خوراکی عروق خونی را رفع کرده و باعث تنظیم فشار خون می‌شود. همچنین گردو می‌تواند التهاب عروق خونی را نیز کاهش دهد.

یکی دیگر از خواص گردوی تازه کمک به کنترل فشارخون در بانوان باردار است. این ماده‌ی خوراکی عروق خونی را رفع کرده و باعث تنظیم فشار خون می‌شود.

درمان یبوست در بارداری

خواص گردوی تازه در بارداری به کنترل یبوست و رفع خشکی روده‌ها کمک می‌کند. به دلیل اینکه این ماده‌ی خوراکی حاوی مقدار زیادی پروتئین و فیبر است می‌تواند یبوست را درمان کند. بانوان باردار به دلیل مصرف داروهای مکمل مثل قرص آهن به یبوست مبتلا می‌شوند. اما با مصرف گردو می‌توانند از شدت آن بکاهند. یبوست عامل اصلی ماندن سموم و مواد زائد در بدن بانوان است که تاثیر منفی بر روی سلامت جنین دارد.

تقویت سیستم ایمنی جنین

یکی دیگر از مزیت‌های مصرف گردو در زمان حاملگی، کمک به تقویت سیستم ایمنی جنین است. وجود مقدار زیادی ویتامین E، پلی فنول، مس و منگنز در این ماده‌ی غذایی باعث بالا رفتن عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود. همچنین این ماده‌ی غذایی به دلیل داشتن ملاتونین به ترشح بیشتر هورمون‌های نشاط‌آور در بدن بانوان مؤثر است. به همین دلیل به سلامت بهتر جنین کمک می‌کند.

خواص گردوی تازه در بارداری به کنترل یبوست و رفع خشکی روده‌ها کمک می‌کند.

مصرف گردو با پنیر

یکی از خواص گردوی تازه کمک به تقویت هوش جنین است. البته به شرط اینکه آن را همراه با پنیر مصرف کنید. از سوی دیگر پنیر به تنهایی به دلیل داشتن تیرامین باعث به تحلیل رفتن مغز می‌شود. در حالی که حاوی مقدار زیادی کلسیم است. گردو نیز منبع خوبی از فسفر است که هر دو باهم به رشد استخوان‌های جنین کمک می‌کنند.

یکی از خواص گردوی تازه کمک به تقویت هوش جنین است. البته به شرط اینکه آن را همراه با پنیر مصرف کنید. از سوی دیگر پنیر به تنهایی به دلیل داشتن تیرامین باعث به تحلیل رفتن مغز می‌شود.

مضرات مصرف گردو در بارداری

با وجود همه‌ی خواص گردوی تازه برای زن باردار که به آن پرداختیم، این ماده‌ی خوراکی نباید بیش از حد مصرف شود. زیرا باعث بروز مشکلاتی از جمله اسهال، جلوگیری از جذب آهن در خون، بروز مشکلات آلرژیک و یا بروز خونریزی در زمان زایمان می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data