غذاهایی که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشوند

توسط سارا عربی
113 مشاهده

تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری‌ها بسیار مهم و حیاتی است. سیستم ایمنی بدن اگر ضعیف باشد، وقتی میکروبی موفق می‌شود به بدن نفوذ کند، نمی‌تواند با آن مقابله کند و در نهایت شما بیمار ‌می‌شوید. سیستم ایمنی بدن به منظور عملکرد صحیح به چند دسته از مواد مغذی نیاز دارد که می‌توانید آنها را از طریق رژیم‌ غذایی روزانه‌ دریافت کنید. این مواد مغذی شامل پروتئین، ویتامین A، ویتامین C و ویتامین E به همراه مواد معدنی مانند روی (زینک) و آهن هستند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با فلفل دلمه ای قرمز

فلفل دلمه ای قرمز حاوی دو برابر ویتامین C مرکبات است. آنها همچنین منبع غنی بتاکاروتن هستند. علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن ، ویتامین C ممکن است به حفظ سلامت پوست کمک کند. بتاکاروتن به سلامتی چشم و پوست شما کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن
فلفل دلمه ای قرمز منبع خوبی برای بتاکاروتن

کلم بروکلی و تقویت سیستم ایمنی بدن

کلم بروکلی نیز دارای آنتی‌اکسیدان و غنی از ویتامین است. منبعی سرشار از کلسیم، پتاسیم،فیبر و دارای مقداری مواد فیتوشیمیک است که در ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی سرطان‌ها جلوگیری می‌کند. کلم بروکلی همچنین دارای ویتامین های A و C است. این نوع کلم از برخی آنتی‌اکسیدان‌ها برخوردار است که می‌تواند از سلول‌ها محافظت کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با مرکبات

بیشتر افراد بعد از سرما خوردن به ویتامین C متوسل می شوند. دلیل این امر ایجاد سیستم ایمنی بدن کمک می کند. تصور می شود ویتامین C باعث افزایش تولید گلبولهای سفید می شود . اینها برای مبارزه با عفونت ها مهم هستند.

مرکبات محبوب:

گریپ فروت

پرتقال

نارنگی

لیمو

لیموترش

از آنجا که بدن شما آن را تولید یا ذخیره نمی کند ، برای ادامه سلامتی به ویتامین C روزانه نیاز دارید. تقریباً تمام مرکبات دارای ویتامین C زیادی هستند و با انتخاب چنین تنوعی ، می توان به راحتی هر وعده غذایی این ویتامین را اضافه کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن با سیر

سیر تقریباً در همه غذاهای دنیا یافت می شود. تمدنهای اولیه ارزش آن را در مبارزه با عفونت ها تشخیص داده‌اند. سیر ممکن است به کاهش فشار خون و کندتر شدن سختی شریان ها نیز کمک کند. به نظر می رسد خواص تقویت کننده ایمنی سیر از غلظت سنگین ترکیبات حاوی گوگرد مانند آلیسین ناشی می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با اسفناج

اسفناج نه تنها به دلیل اینکه سرشار از ویتامین C است ، بلکه دارای آنتی اکسیدان ها و بتا کاروتن های زیادی نیز هست ، که ممکن است توانایی ضد عفونی سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. شبیه به کلم بروکلی ، اسفناج وقتی که به اندازه کمتری پخته شده سالم است و مواد مغذی خود را حفظ کند. با این حال ، پخت و پز خواص ویتامین A را تقویت می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با ماست

به دنبال ماست‌هایی باشید که “باکتری‌های زنده و فعال” دارند که در برچسب آنها چاپ شده است،‌این ماست‌ها ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را برای کمک به مبارزه با بیماری‌ها تحریک کنند. سعی کنید به جای انواع ماست‌های طعم دار ، ماست‌های ساده تهیه کنید. می‌توانید ماست ساده را با میوه‌های سالم و به جای آن با عسل شیرین کنید.

ماست همچنین می تواند منبع خوبی برای ویتامین D باشد ، بنابراین سعی کنید مارک های غنی شده با ویتامین D را انتخاب کنید. ویتامین D به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می کند و تصور می شود که دفاع طبیعی بدن ما را در برابر بیماری‌ها تقویت می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن
ماست سرشار از ویتامین دی است و این ویتامین به تقویت بدن کمک میکند

تقویت سیستم ایمنی بدن با مرغ

هنگامی که بیمار هستید ، سوپ مرغ چیزی بیش از غذای خوب و دارای اثر دارونما نیست. این به بهبود علائم سرماخوردگی کمک می کند و همچنین در وهله اول از ابتلا به بیماری در شما محافظت می کند. طیور مانند مرغ و بوقلمون از نظر ویتامین B-6 سرشار است. حدود ۳ اونس گوشت بوقلمون یا گوشت مرغ حاوی ۴۰ تا ۵۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه B-6 شماست.

ویتامین B-6 در بسیاری از واکنشهای شیمیایی که در بدن اتفاق می افتد ، نقش مهمی دارد. همچنین برای تشکیل گلبول های قرمز جدید و سالم بسیار حیاتی است .

تقویت سیستم ایمنی بدن با بادام

ویتامین E برای سیستم ایمنی سالم مهم است. این یک ویتامین محلول در چربی است ، به این معنی که نیاز به وجود چربی دارد تا به درستی جذب شود. آجیل ها مانند بادام سرشار از ویتامین هستند و همچنین چربی های سالم دارند. تقریباً ۴۶ مغز بادام ، حدود ۱۰۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین E را تأمین می کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data