میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

توسط admin
1232 مشاهده

دلیل اصلی چاقی در هر سنی، مصرف کالری زیاد و بیش از مقدار لازم روزانه بدن است. اگر این روند ادامه پیدا کند، شخص وزن اضافه می‌کند. بنابراین بسیار مهم است که هر فرد در روز فقط به مقداری که برای بدنش لازم است کالری دریافت کند و نه بیشتر. هر چند با یک قانون کلی نمی‌توان دقیقا مقدار کالری لازم در روز برای همه را پیش‌بینی کرد اما جدول زیر به شما کمک می‌کند تا میزان تقریبی کالری لازم برای فرزندتان را بدانید. دقت کنید، کودکانی که فعالیت کمی دارند، کمتر از مقدار کالری نوشته شده در جدول و کودکانی که فعالیت خیلی زیادی دارند بیشتر از مقدار کالری نوشته شده در جدول لازم دارند. در ضمن این میزان کالری برای آن است که بچه‌ها در وزن طبیعی خودشان باقی بمانند. اگر فرزند شما اضافه‌وزن دارد، یا نسبت به کودکان هم‌سن و سال خودش لاغر است، باید در مورد کالری لازم روزانه او با پزشک یا متخصص تغذیه کودکان مشورت کنید.

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

چربی مورد نیاز کودکان در رژیم غذایی

کودکان معده کوچکی دارند و نمی‌توانند حجم زیادی از غذا را در آن جای دهند. از طرفی به دلیل این‌که در حال رشد هستند، جنب و جوش آن‌ها زیاد است. پس لازم است که کالری زیادی به آن‌ها برسد. رژیم کم‌چرب، برای کودکان بالای ۷ سال می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ اما برای کودکان زیر ۷ سال مناسب نیست. کودکان زیر ۷ سال می‌توانند با مصرف گوشت، شیر کامل و ماهی‌های چرب، چربی مورد نیاز روزانه‌شان را دریافت کرده و از این طریق هم انرژی بدن‌شان را تامین کرده و هم ویتامین‌های محلول در چربی را کسب کنند. دقت کنید که کودکان زیر ۷ سال به چربی نیاز دارند.

غذاهایی مثل شیر و بیسکویت، نان و خرما، نان و پنیر، کیک، کلوچه‌ها، میوه یا آب‌میوه یا انواع شربت‌های خانگی، انواع خشکبار مثل بادام، گردو، پسته، کشمش، برگه، توت خشک می‌تواند به عنوان یک میان وعده مناسب برای کودکان محسوب شود.

از آنجا که کودکان از نحوه تغذیه و عادتهای غذایی خانواده خود سرمشق می‌گیرند، والدین باید از بدخوری و عادتهای ناسالم غذایی پرهیز کنند و طرز تغذیه سالم را به فرزندان خود بیاموزند. برای این منظور، بهتر است والدین اطلاعاتی دربارهٔ دانش تغذیه به دست آورند و تغذیه سالم و متعادل را به کودکان یاد بدهند. روش‌های درست تغذیه باید هر چه زودتر به کودکان آموخته شود تا به رشد و سلامت آن‌ها کمک نماید و انرژی لازم برای فعالیت‌های علمی و هنری و ورزش‌های مورد علاقه‌شان را به دست آوردند.

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

دلیل کند غذا خوردن و بی‌اشتهایی در کودکان سنین پیش از دبستان چیست؟

چرا بعضی از کودکان در سنین قبل از دبستان، کند غذا می‌خورند؟

برخی کودکان موقع غذا فراموش می‌کنند که در حال غذا خوردن هستند. به اطراف نگاه می‌کنند یا به حرف زدن اطرافیان گوش می‌کنند. والدین برای اینکه کودک به غذا خوردن ادامه دهد چه کاری می‌توانند انجام دهند؟

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

فرزند خود را همان گونه که هست بپذیریم.

باید توجه کرد که در عین حال که باید در تربیت فرزندانمان بکوشیم باید ویژگی‌های شخصیتی او را نیز جدی گرفته، درک و تحمل کنیم و به جای احساس سرافکندگی با قبول کردن او به عنوان یک فرد مجزا روش‌های مختلفی را در حد توان برای علاقه‌مند کردن او به غذا انجام دهیم. بعضی از انسان‌ها به‌طور ژنتیکی آهسته هستند و در همه امور خود، با حوصله و صبر پیش می‌روند. کودک خود را بهتر بشناسید.

در عین حال باید کودک را از نظر سلامت جسم بررسی کرد، کم‌خونی و مشکل رفلاکس معده در کودکان از دلایل مهم بدغذایی‌ هستند.

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

اصرار به غذا خوردن یکی از مهم‌ترین اشتباهات والدین است.

اصرار والدین ممکن است غذا خوردن را برای کودک به میدان جنگ و خودنمایی و سلطه بر والدین تبدیل کند. اگر فرزند شما از نظر رشد مشکلی ندارد و از حداقل‌ها برخوردار است خوب است غذای کم حجم و مقوی در اختیارش گذاشته و اصرار را برای دست کم یک ماه کامل کنار بگذارید. او باید متوجه شود که شما دیگر حساسیتی بر غذا خوردنش ندارید.

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

عدم تحرک کافی یکی از دلایل مهم برای کاهش غذای روزانه کودک است.

برای مثال اگر یک کودک سه ساله هیچ فعالیتی نداشته باشد، تنها با خوردن یک شکلات، کالری پایه مورد نیاز روزانه‌اش تامین می‌شود. پس برای تغذیه مناسب کودکان باید فعالیت و بازی کنند.

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

کودک باید برنامه‌ریزی غذایی مخصوص به خود را داشته باشد.

جمله بالا به این معنی است که هر وعده غذایی باید سر ساعت مشخصی سرو شده و در بین وعده‌های غذایی جلو ریزه‌خواری کودک گرفته شود. ریزه خواری علت بسیاری از بد غذایی‌ها است. کافی‌ست کودکان یک شیرینی یا شکلات قبل از غذا بخورند تا انرژی بدنشان تامین شده و اشتهایشان را از دست دهند. پس بهتر است که سه وعده غذای اصلی و دو میان‌وعده شامل میوه و شیر داشته، و از ریزه خواری منع شوند.

میزان کالری مورد نیاز بدن در در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال

جدول کالری مورد نیاز در رده‌های سنی متفاوت از سایت بهداشت آمریکا

*در جدول زیر متوسط کالری مورد نیاز در مردان و زنان در سه حالت مختلف مصرف انرژی بدن، یعنی حالت نشسته یا بسیار کم فعالیت (sedentray)، افراد با فعالیت متوسط روزانه (active) و افراد با فعالیت روزانه بالا (Active) طبقه بندی شده است.

میزان کالری مورد نیاز بدن در هر رده سنی

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data